Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hetkel, mil minu füüsiline jõud hakkas oma toas olevatest mööbliesemetst üle käima, muutus mänguks päris mööbliesemete nihutamine, ümbermõtestamine ja üha uute ja uute kujunduslahenduste genereerimine ja teostamine. Nii oli vahepeal riidekapi otsas lugemisnurk, laua all joonistamispesa, kapid võisid jaotada toa pooleks või hoopis tekitada väikeseid privaatseid mõtlemisruume.

Peamiseks mööbliehitusmaterjalik oli papp, mida assisteerisid tugevalt kangas ja värv. Iga aastaaja ja püha jaoks oli omaette, igal aastal kordumatu, dekoratsioonide kogu. Ehkki mõtted ja plaanid sisekujundusalase hariduse omandamisest olid mul selged juba sellest ajast saadik, siis nii siiski ei juhtunud. Ja nii ei juhtunud ma ka õppima teist mind paeluvat eriala -ajakirjandust. Tänaseks olen magistrikraadiga (cum laude) käsitöö ja kodunduse õpetaja. Ehkki see ei anna aimu ei sisekujundusest ega ajakirjandusest, olen ma ometi jõudnud sinna, kuhu ma The Simsi mängides ja liivamaju ehitades tahtsin jõuda – nii mõtlen ma lesides oma lapsepõlve suurimal unistusel: voodil, mis on nii kõrge, et sellel kõhuli olles saab aknast välja vaadata.

thumb_12194839_934071383334957_7534539426940198825_o_1024

Keeruline on rääkida oma tööst, sest see on ka minu hobi ning raske on eraldada hobi tööst, sest minu hobi ongi minu töö. Kõigest minu ümber ja sees on kummalisel kombel ühel hetkel saanud loogiliselt kõlav tervik. Nii kasvas õpingutest välja minu esimene raamat “Ideid maailma päästmiseks. Mõtteid omanäolise kodu loomiseks”, mis omakorda viis mind tööle Käsitöö ajakirja. Detsembris 2012 sündinud poeg Päären avas minu jaoks seni avastamata maailma: lastemoe ja -toa. Just Päärenist ning blogimisest saadud tõuked tõid ellu brändi annalutter (2014).

Lisaks oma väikese ettevõtte rajamisele oli Päären kindlasti ka tugevaks argumendiks linnast välja kolimise osas. Kohe kui olime oma kotid Kurtna külas lahti pakkinud, sain ma kohalikult koolilt kutse hakata käsitöö ja kodunduse õpetajaks. Lisaks Kurtna Koolis õpetamisele olen viimaste aastate jooksul pidanud loenguid ja korraldanud töötubasid ka muudes (haridus)asutustes. Minu looming ja mõtted on mind kokku viinud paljude eriliste ja andekate inimestega, kellega koos olen teinud eriti ilusaid ja nauditavaid projekte, lavastusi ja juhendeid teistessegi Eesti ajakirjadesse (Maret, Pere & Kodu, Kodu & Aed, Kodukiri, Käsitöö), blogidesse ning veebilehtedele (Ideesahver, Bioneer, Delfi).

AfEq0cnQYuUBzpOOOkr7J5xeCvG6EvNgiMf8dHkKz98,_q3UCE3ifrbfZnvAv_lkKdrglt4tSRR0Ax_LdenBDgk,6a2UNTD5xazxF2iQfs-bCiLeHjLyBdfg-r5iUWzcNvQ

postimees

 

LucineLogoSmall

delfi-main

miramii


bioneer

 

 

valgestuudio

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.