Hetkel, mil minu füüsiline jõud hakkas oma toas olevatest mööbliesemetst üle käima, muutus mänguks päris mööbliesemete nihutamine, ümbermõtestamine ja üha uute ja uute kujunduslahenduste genereerimine ja teostamine. Nii oli vahepeal riidekapi otsas lugemisnurk, laua all joonistamispesa, kapid võisid jaotada toa pooleks või hoopis tekitada väikeseid privaatseid mõtlemisruume.

Peamiseks mööbliehitusmaterjaliks oli papp, mida assisteerisid tugevalt kangas ja värv. Iga aastaaja ja püha jaoks oli omaette, igal aastal kordumatu, dekoratsioonide kogu. Ehkki mõtted ja plaanid sisekujundusalase hariduse omandamisest olid mul selged juba sellest ajast saadik, siis nii siiski ei juhtunud. Ja nii ei juhtunud ma ka õppima teist mind paeluvat eriala -ajakirjandust. Tänaseks olen magistrikraadiga (cum laude) käsitöö ja kodunduse õpetaja. Ehkki see ei anna aimu ei sisekujundusest ega ajakirjandusest, olen ma ometi jõudnud sinna, kuhu ma The Simsi mängides ja liivamaju ehitades tahtsin jõuda – nii mõtlen ma lesides oma lapsepõlve suurimal unistusel: voodil, mis on nii kõrge, et sellel kõhuli olles saab aknast välja vaadata.

Keeruline on rääkida oma tööst, sest see on ka minu hobi ning raske on eraldada hobi tööst, sest minu hobi ongi minu töö. Kõigest minu ümber ja sees on kummalisel kombel ühel hetkel saanud loogiliselt kõlav tervik – ma ei oleks kunagi osanud oodata, et ühe pöörase (ikka väga pöörase) teismelisega midagi sellist üldse juhtuda saab. Nii kasvas õpingutest välja minu esimene raamat “Ideid maailma päästmiseks. Mõtteid omanäolise kodu loomiseks”, mis omakorda viis mind (kaas)tööle Käsitöö ajakirja, paralleelselt ülikooli ja ajakirjaga töötasin ühes Tallinna huvikoolis, kus õpetasin lapsi ja täiskasvanuid käsitööd tegema. Detsembris 2012 sündinud poeg Päären avas minu jaoks – seni avastamata – maailma: lastemoe ja -toa. Just Päärenist ning blogimisest saadud tõuked tõid ellu brändi annalutter (2014).

Lisaks oma väikese elustiili ettevõtte rajamisele oli Päären kindlasti ka tugevaks argumendiks linnast välja kolimise osas. Kohe kui olime oma kotid Kurtna külas lahti pakkinud, sain ma kohalikult koolilt kutse hakata käsitöö ja kodunduse õpetajaks. Lisaks Kurtna Koolis õpetamisele olen viimaste aastate jooksul pidanud loenguid ja korraldanud töötubasid ka muudes (haridus)asutustes. Minu looming ja mõtted on mind kokku viinud paljude eriliste ja andekate inimestega, kellega koos olen teinud eriti ilusaid ja nauditavaid projekte, lavastusi ja juhendeid, fotosid ja nalju. 

Elu on üliäge kui jätkub piisavalt arukust lõunaajal magada ja õhtul sõpradega pokaal veini juua! 

Anna, 27

Ma olen 27-aastane. Olen lõpetanud Kurtna Kooli, Saku Gümnaasiumi. Bakalaureusekraadi omandasin Tallinna Ülikoolis käsitöö ja kodunduse erialal ning samas ülikoolis on ka magister cum laude haridusteaduste valdkonnas.

2 last, peika & kass

Mul on kaks ägedat poega (2 ja 5). Ja maailma kõige osavam peika. Enamik projekte on oma teostuseni jõudnud läbi tema. Ja Algo aitab mul mõnikord fotoaparaadi päästikule ka vajutada! Ja veel on mul kodus kass Alissa.

Õpetaja, elustiiliettevõtja

Ma olen oma kodukoha kooli – Kurtna Kooli käsitöö ja kodunduse õpetaja. Ja mul on oma väike elustiiliettevõte – annalutter – mis tegeleb käsitööna valmistatud sisutsuselementide tootmisega.

Blogija & Instagrammija

Mulle meeldib sisustamine ja mulle meeldib käsitöö. Mulle meeldib pildistada ja kirjutada. Meeldib päeval lõunauinakuid teha. Mulle meeldib kui ma saan koguaeg teha seda, mis mulle meeldib. Sellepärast ma blogin ja Instagrammin. Mulle lihtsalt meeldib!

Videomeenutus minu värskeima raamatu esitluselt

Video Sinu kino   //  Lokatsioon Homeart