Skip links

PORTFOOLIO

Tere, mina olen Anna…

Õpetaja, elustiiliettevõtja

Ma olen oma kodukoha kooli – Kurtna Kooli käsitöö ja kodunduse õpetaja. Ja mul on oma väike elustiiliettevõte – annalutter – mis tegeleb käsitööna valmistatud sisutsuselementide tootmisega.

2 last, peika & kass

Mul on kaks ägedat poega. Ja maailma kõige osavam peika. Enamik projekte on oma teostuseni jõudnud läbi tema. Ja Algo aitab mul mõnikord fotoaparaadi päästikule ka vajutada! Ja veel on mul kodus kass Alissa.

Blogija & Instagrammija

Mulle meeldib sisustamine ja mulle meeldib käsitöö. Mulle meeldib pildistada ja kirjutada. Meeldib päeval lõunauinakuid teha. Mulle meeldib kui ma saan koguaeg teha seda, mis mulle meeldib. Sellepärast ma blogin ja Instagrammin. Mulle lihtsalt meeldib!

Hetkel, mil minu füüsiline jõud hakkas oma toas olevatest mööbliesemetst üle käima, muutus mänguks päris mööbliesemete nihutamine, ümbermõtestamine ja üha uute ja uute kujunduslahenduste genereerimine ja teostamine. Nii oli vahepeal riidekapi otsas lugemisnurk, laua all joonistamispesa, kapid võisid jaotada toa pooleks või hoopis tekitada väikeseid privaatseid mõtlemisruume.

Peamiseks mööbliehitusmaterjaliks oli papp, mida assisteerisid tugevalt kangas ja värv. Iga aastaaja ja püha jaoks oli omaette, igal aastal kordumatu, dekoratsioonide kogu. Ehkki mõtted ja plaanid sisekujundusalase hariduse omandamisest olid mul selged juba sellest ajast saadik, siis nii siiski ei juhtunud. Ja nii ei juhtunud ma ka õppima teist mind paeluvat eriala -ajakirjandust. Tänaseks olen magistrikraadiga (cum laude) käsitöö ja kodunduse õpetaja. Ehkki see ei anna aimu ei sisekujundusest ega ajakirjandusest, olen ma ometi jõudnud sinna, kuhu ma The Simsi mängides ja liivamaju ehitades tahtsin jõuda – nii mõtlen ma lesides oma lapsepõlve suurimal unistusel: voodil, mis on nii kõrge, et sellel kõhuli olles saab aknast välja vaadata.

Keeruline on rääkida oma tööst, sest see on ka minu hobi ning raske on eraldada hobi tööst, sest minu hobi ongi minu töö. Kõigest minu ümber ja sees on kummalisel kombel ühel hetkel saanud loogiliselt kõlav tervik – ma ei oleks kunagi osanud oodata, et ühe pöörase (ikka väga pöörase) teismelisega midagi sellist üldse juhtuda saab. Nii kasvas õpingutest välja minu esimene raamat “Ideid maailma päästmiseks. Mõtteid omanäolise kodu loomiseks”, mis omakorda viis mind (kaas)tööle Käsitöö ajakirja, paralleelselt ülikooli ja ajakirjaga töötasin ühes Tallinna huvikoolis, kus õpetasin lapsi ja täiskasvanuid käsitööd tegema. Detsembris 2012 sündinud poeg Päären avas minu jaoks – seni avastamata – maailma: lastemoe ja -toa. Just Päärenist ning blogimisest saadud tõuked tõid ellu brändi annalutter (2014).

Lisaks oma väikese elustiili ettevõtte rajamisele oli Päären kindlasti ka tugevaks argumendiks linnast välja kolimise osas. Kohe kui olime oma kotid Kurtna külas lahti pakkinud, sain ma kohalikult koolilt kutse hakata käsitöö ja kodunduse õpetajaks. Lisaks Kurtna Koolis õpetamisele olen viimaste aastate jooksul pidanud loenguid ja korraldanud töötubasid ka muudes (haridus)asutustes. Minu looming ja mõtted on mind kokku viinud paljude eriliste ja andekate inimestega, kellega koos olen teinud eriti ilusaid ja nauditavaid projekte, lavastusi ja juhendeid, fotosid ja nalju. 

Elu on üliäge kui jätkub piisavalt arukust lõunaajal magada ja õhtul sõpradega pokaal veini juua! 

Raamatud

Loo ise kodu heaks

„Loo ise kodu heaks“ on järjeks tuntud blogija ja käsitööõpetaja Anna Lutteri raamatule „Loo ise. 25 ideed tuppa ja õue“. Kaante vahele on kogutud meisterdamisideed, mis aasta pimedama ja tubasema aja aitavad mõnusamaks ja sisukamaks muuta.
2017 – Post Factum

Loo ise. 25 ideed tupp ja õue

Kaante vahele on kogutud 25 eri raskusastmega isetegemisprojekti ‒ Anna Lutteril ideid juba jagub. Anna on väikese maakooli käsitööõpetaja, tuntud sisustusblogija ja väikeettevõtja, kelle looming on tuttav paljudele.
2017 – Post Factum

Ideid maailma päästmiseks

Selles raamatus on 30 innustavat ideed ja fotot kauni ja omanäolise kodu loomiseks.  „Ära viska asju kohe ära – anna neile uus võimalus;“ ütleb autor, kes julgustab andma vanadele asjadele uue võimaluse. Ta ütleb, et ilusa ning täiusliku tulemuse jaoks on eelkõige vaja igasse töösse panna see midagi, mis teebki selle eriliseks. Tema on oma midagi leidnud sageli just taaskasutuses ning loodab selle raamatuga inspireerida ka teisi käsitööhuvilisi.

2013 – Menu kirjastus

Kaastööd

Kodu&Aed // Käsitöö // Maret // Pere&Kodu // Kodukiri

Idee, stiil, foto ja tekst – Anna Lutter.
Teostus – Anna Lutter, Algo Eskla

annalutter.KUUT

Koostöö

Reklaampostitus

Reklaampostitus blogis,  Instagramis või Facebookis. Kui Sulle tundub, et Sinu toode või teenus võiks minu maailmavaatega sobida ning Sulle meedlib minu visuaal ja tekst, siis kirjuta mulle ja vaatame, kuidas saame üksteisele kasulikud olla. Lisaks sisuturundusele on võimalikud erinevad loosimised ja kampaaniakoodid.

Tootefoto ja stiliseerimine

Sul on ägedad tooted ja üliprofessionaalsed tootefotod, aga klient ei oska neid päris elus näha? Mul on päris elu! Aitan stiliseerida ja (või) ka pildistada sisustustoodeid. Erinevad ruumilavastused ja sisekujunduslahendused – aitan kaasa mõelda ja dekoreerida nii era- kui äriruume. Vajad kedagi, kes pildistaks ja sätiks korda müüki mineva kinnisvara – ma saan aidata!

Päästame koos maailma

Tahad minuga koos raamatu välja anda? Või otsid kedagi, kes Su platvormile ägeda DIY juhendi teeks? Hakkad abielluema ja vajad dekoraatorit? Otsid ägedat meenet oma firmale või soovid minu tooteid oma imearmsasse poodi müüki? Tahad oma üritusele põnevat  käsitöötöötuba?  Kirjuta ja joonista mulle oma mõtetest!

Ma vastan Sulle öösel

Ma vastan Sulle nii kiirelt kui ma saan. Tavaliselt juhtub see hilisõhtul või öösel, sest mulle meeldib öösel töötada. Mulle ei meeldi hommikul vara ärgata. Üldse.

Saada mulle e-mail

Kui ei ole üliväga kiire, siis saada mulle meil või sõnum, nii saan ma Sulle kõige paremini ja adekvaatsemalt vastata!
// info @annalutter.com //

Saame kokku

Tahad minuga mõnda huvitavat teemat arutada – saame kokku! Mulle väga meeldib huvitavate inimestega huvitavatel teemadel diskuteerida.

Avalda arvamust

Kui Sulle tundub, et mõni minu seisukoht ei lähe Sinu omaga kokku, siis jäta oma headest mõtetest postituse allal kommentaar! Ja kui Sul on muid häid mõtteid ja soovitusi, siis ka!

Võta minuga ühendust

    Anna ruum OÜ
    Registrikood 14650010

    Kurtna tee 44-8, Saku vald 75518
    Harjumaa, Eesti