Skip links

munadepüha aardejaht – lae alla tasuta PDF

Pean tunnistama, et olen viimasel ajal isegi igasuguseid erinevaid uusi rolle kandma pidanud võtma ja usun, et see tunne ei ole sellel ajal meile kellelegi võõras. Tean omast kogemusest, et kui keegi siis mõnikord tuleb ja mõne rolli minu eest ära mängib (tervitused näiteks Algole, kes kõik pakendikeskusest tulnud kaubaalused keldrisse ümber ladustas ja transamehe rolli enda peale võttis või Raikole ja Kadrile, kes pealeKUUT kohtumistesarjas nii palju asju minu eest ära teevad! Ja kõigile teistele rollitäitjatele ka tervitused – aitäh!). Seega otsustasin midagi vastu anda ja teid ka aidata ja pühade jänese rolli teie pealt enda peale võtta! Nagu eelmisel aastal, siis ka nüüd tegin enda lastele munadepüha temaatilise aaretejahi, mida on super lihtne organiseerida ja saab korraldada igas talus, majas, ridaelamuboksis, korteris, uusarenduses või paarismajas!

seiklusmäng lastele tee ise aardejaht munadepüha

Jänes Joonas on tagasi. Eelmise aasta munadepüha mäng on ka endiselt alla laetav ja kes eelmisel aastal ei teinud, siis võib vabalt ka seda eelmise aasta oma kasutada, sest on väga relevantne. Kes, aga eelmisel aastal juba tegi (siis see on jätnud teie lastele kindlasti kustumatu mälestuse ja te ei saa seda sama asja uuesti kasutada). Niisiis teie (ja enda laste) jaoks tegin sellel aastal Jänes Joonase munaseikluse no.2. Muidugi ei tahtnud ma täpselt samasugust mänguplaani teha ja mõtlesin välja, kuidas aaretejahti natukene põnevamaks ja teistsugusemaks teha. Nagu ikka, siis mäng algab Jänes Joonase kirjaga, mis on väga autentselt käsitsi kirjutatud. Ka sellel aastal on asukoha vihjekaardid, kuid need on natuke rohkem asjade kesksed. Eelmisel aastal keskendusin pigem mööblile – niiet see annab nüüd võimaluse uusi peidukaid kasutada.

Lisaks on selle aasta munapühade aaretejahi vihjekaardi juures (graafiliselt kujutatud muna sisse kirjutatud), kuidas järgmisesse punkti liikuma peab. Näiteks: silmad kinni, kikivarvul, hüpates, tantsides jne. Kuna Päären peab lugemist harjutama, siis üritan igasse tegevusse ikka lugemismaterjali ka kaasata. Väiksematele lastele saate muidugi ise ette lugeda, et kuidas järgmisesse punkti liikuma peab. Pääreniga testvideo tehes, oli tal küll väga lõbus harjutusi sooritada :).

mäng lastele aardejaht

aardejaht

muande otsimise mäng lastele

mäng lastele aaretejaht munadepüha

lihavõtted aaretejaht munadepühad

Kuidas munadepüha aaretejaht siis käib? Kõik käib väga lihtsalt:

 1. Prindi välja TASUTA sinu jaoks koostatud pdf formaadis kiri ja kaardid – kui seiklust läbib üks laps, siis lae fail alla siit; kui seiklust läbivad õed-vennad, siis lae seiklus alla siit (vahe on selles, et ühel on tervituskiri kirjutatud mitmuses, teisel ainuses ;).
 2. Lõika kaardid välja
 3. Otsi midagi aardeks (aare (üllatusmuna, kommid, porgand) võib olla ka ainult viimases punktis – ma ise olen nii teinud, et igast punktist leiab midagi väikest)
 4. Jäta alustuseks Jänes Joonase kiri + esimene vihjekaart (järjekord on täiesti Su enda valida + võid vabalt mõned kaardid välja jätta või mõned juurde joonistada)
 5. Liigu kohta, mis on esimsel vihjekaardil (mille jätsid algusesse koos kirjaga) ja peida sinna esimene aare + järgmise koha vihjekaart
 6. Liigu järgmisesse kohta ja peida jälle aare + vihjekaart
 7. Viimases kohas vihjekaarti ei ole, on ainult aare 🙂
 8. Anna lapsele Jänes Joonase kiri koos esimese vihjekaardiga. Laps peab vihjekaardil olevasse kohta liikuma nii nagu kaardi peale joonistatud muna sees kirjas on.
 9. Nii lihtne ongi! Jaga oma laste rõõmu ja tägi mind instas @lutteranna

Munadepüha aardejahi PDF failides (ühele lapsele, mitmele lapsele) on ka tühjad kaardid, juhuks kui tahad veel ise midagi juurde joonistada! Muidugi võid valmis kaarte ka täiendada noolte, ringide või muude vihjetega. Anna mulle kindlasti teada, kas ka kaasa tegid ja kuidas lastele meeldis! Tägi mind isntas @lutteranna või kirjuta siia kommentaari!

Tekst, fotod ja mäng Anna Lutter. Aitäh, Epson.

 

Kommenteeri

 1. Tahaks väga teada, kust need roosad ja rohelised munakujulised kommid on ostetud? Pole mitu aastat juba leidnud neid 😀

  1. Haha, no kuna praegusel ajal käin ma ainult ühes poes – Kiisa coopis 😀 siis täiesti üllatuslikult just sealt need leidsingi! 😀 – olin ikka super üllatunud kui neid nägin! 😀

  2. Paar päeva tagasi oli ka Selveris saada 🙂 Ise ostsin Lasnamäe Maksimarketist.

 2. Mängisime eelmine aasta Teie super vahvat munade otsimise mängu…
  Märkamatult möödus aasta ja avastasin, et mul pole selleks aastaks lapsele mingit uut mängu munade leidmiseks. Olin juba lootuse kaotanud, mõelnud peas valmis kõiksugu nuputamise ülesandeid mida pidin hakkama homme kuidagi kirja panema, internetis pettunud ja lehekülgede sirvimisest väsinud kui siis viimase pealkirjana leidsin taaskord Teid..
  Super suured tänud ja imelisi pühi kogu Teie perele.
  Ma pole üldse suur kommenteeria, aga ju olen vist nii õnnelik selle leiu üle 🥰

  1. Kristina! Aitäh niiii armsa tagasiside eest! Ja mul on nii suur rõõm, et saan abiks olla!
   Ägedaid pühi teie ka!
   a.

 3. Eelmine aasta sai jänes Joonase abiga munadepühad lõbusaks tehtud, ja minu üllatuseks eelmine nädal just poeg (4aastane) küsis, et kas varsti tuleb jälle jänes külla ja peidab hoovi kommi? Lapsel jäi nii hästi meelde ja ootab ka see aasta. Aitäh! 🙂

  1. Oi – kui suur rõõm kuulda! Haha, kusjuures olen teistelt ka kuulnud, et nad nii imestunud, et laps mäletab 😀
   Lõbusaid pühi!
   a.

 4. Hei! Nii tore, et jänes Joonas tuleb teist aastat meile külla. 8 ja 4 aastased poisid ootavad jänes Jüri, sest nad on 100% kindlad, et eelmisel aastal käis Jüri 🙈🤣. Ma olen ise seikluse korraldamisest ja nänni kogumisest nii elevil 😍 Aitäh Anna, et teed seikluse korraldamise nii lihtsaks. Joonas ja Tõnu on meie pere aukodanikud 😁

  1. Anneli! Aitäh nii armsa tagasiside eest! Seda on lihtsalt mega suur rõõm kuulda!
   Ägedaid pühi teile ja tervitused Jürile 😛

 5. Aitäh jagamast, palun soovita printerit, millega seda toredat faili välja printida saaks 🙂

 6. Kas mitme lapse puhul olete teinud igale lapsele eraldi jahi või pigem otsitakse koos ja igat vihjekaarti siiski üks?

  1. Pigem koos – vähemalt enda lastele olen nii teinud – vahe ainult selles, et kiri on siis mitmuses nö 🙂