Skip links

Kampsunist on saanud mütsid

Veebruarist on saanud jaanipäev; pimedatest pikkadest õhtutest on saanud veel pikemad valged õhtud ja ööd; külmapügalatest on Kristo mingil imeviisil lühikeseks perioodiks tekitanud siia soojuse. Linnakodust on saanud kõikide mugavustega maakodukorter; kaugel asuvast ameerika sugulasest on saanud naaber ja politseiametnikust tisler. Konsum on asendunud Kiisa hüpermarketiga ja tasuta sõiduõigust nautivatest pensionäridest on saanud naabritädi Leida, kellele vahest kooki saab viia. Kiiretest jalutuskäikudest liiklustihedatel tänavatel on saanud pikad kärutamised ilusheade kaaslastega, ilmselt Euroopa Liidu rahastatud kergliiklusteedel, ning tuvidest on saanud lennuvõimetud kitsed. Poolikutest koolitöödest on saanud valmis tööd ja vaesest tudengist on saanud veel vaesem kõrgharitud noor, bakalaureusekraadiga käsitööline. Beebi Päärenist on kohe saamas väga asjalik pooleaasta-Päären; kevadväsimusest on saanud suveväsimus ja lõputust kiirest ajast on saanud veel kiiremad ajad.
Tegelikult on veel päris palju asju saanud, näiteks on neljast erinevast kangast saanud neli mütsi. Ühel hetkel märkasin, et Päärenile ei mahu enam ükski müts pähe, mida suvel kanda võiks ja mis ilusad ka oleks … õigemini märkasin ma seda alles siis kui Laura oli mulle näidanud väga vinget mütsi ja salli, mis ta Robinile ostnud oli. Juhtumisi oli mul ka mõni trikotaaž-kangas kapis ootamas ja nii saigi Päären neli uut mütsi ja kaks salli ka ja Robin sai ka ühe. 
Täna käisime Pääreniga seda ilu siis ka jäädvustamas, Iia oli meil ka abis ja no ilma temata ei oleks me ilmselgelt kuidagi saanud, sest hoolimata kõigest sellest, et ma olin neli erinevat komplekti riietusi läbi mõelnud, kaasa pakkinud ja hoolikalt mänguasju valinud ja lutte ja tekke ja kõike muud ka kokku pakkinud ja planeerinud – siis suutsin ma unustada väikse pisiasja: Pääreni seismisoskuse, mida ta ju veel ei oma. Õnneks on ta umbes kuu juba iseseisvalt istunud ja see lihtsustas natuke ka asja, kuid sellegi poolest ei suutnud ma üheski visioonis näha, et beebiriiete pildistamine nii keerukas protsess on. 
Kuigi Algo on endiselt vist seisukohal, et kuue kuusest beebist ei oleks ilmtingimata vaja moefotosid teha, siis mina jääksin lahkarvamusele, sest iga algus on ju raske, kui Päären piisavalt harjutab, siis on ainult aja küsimus, millal ta täieliku pädevuse saavutab. Haha.

Kommenteeri

    1. Haha, vähemalt tundub ta praegu suht rahul olevat sellega (Vbl just selle pärast, et ta ise veel ei tea seda) :D:D

  1. Hahahaha minepekki Ands. Nii hea on teie naabrinaine olla ja Kurtna on tõesti põhikoht – kergliiklusteed ja tuvisid ei ole.

    Aga palunnnnn ausalt, see on ikkagi täiesti ebareaalne, et Märrukas ei ole veel isegi poole aastane ja ta kannab käevõru….. Nagu what the hell, ma arvan, et me oleme Algoga ühel meelel, et see ei ole okei enam lihtsalt haha. Samas kui ma nats lähemalt vaatasin, siis ma sain aru, et see on vist üks nendest käevõrudest, mille ma teile otse Los Angelese Malibu Beach'ilt tõin ja siis hetkeks ei tundunudki see enam niiii jube haha, aga kui mulle meelde tuli, et Päären on hetkel viie kuune, läks see hetk ikka kohe väga kiirelt mööda haha. Ei, aga head tööd teete Iiakaga ilmselgelt!

  2. aww nii numps lihtsalt, peaks ka vist Kurtnasse naabritädile kogemata külla sattuma enne kui üle ookeani minek on jälle:D

    1. Kuule jah, tulete käite näiteks siin Kurtnas veel Vembu-Tembumaal, raudselt tahate tulla siia tarzanirajale ja värki ja no siis on ju põhjust neid ameerika tädisid ka külastada. 😀 Võid Kadrile öelda, et ma võin külaskäiguks pinna pakkuda. 😀