lastega metsa – mida ja kuidas seal mängida?
Lastega metsa satume üsna tihti, eriti kui asi õues juba kevade või suve moodi välja hakkab nägema! Aga ma olen üldiselt üsna teadlikult püüdnud lastele ise tegevusi mitte liiga palju välja mõelda ja organiseerida, et nad saaksid oma mänge ise “leiutada”. Mõnikord aga siiski ei suuda ka enda leiutamisisu taltsutada ja ühtteist neile ikkagi organiseerin (mõnda tubast tegevust olen teiega ka jaganud: munadepühade seiklus ja päkapikk Tõnu). Enamasti juhtub aga siis nii, et ma näen kolm päeva ettevalmistutsega vaeva ja siis mäng ise leiab aset 15 minutit ja siis ollakse ja lõbustatud ja küsitakse, et: “A nii vähe, tee veel midagi!”
Olin mega elevil kui Fjällräven saatis meile selle munakarbi sisse tehtava metsaseikluse ja ütles, et minge lastega metsa! Teadsin kohe, et Päärenile ja Pellele see kindlasti hullult meeldib. See mäng ei vaja üldse suuri ettevalmistusi (+ enamus neist sai Päären ise ära teha); seda saab läbi viia ükskõik kus ja nad saavad ise seda mängu väga lihtsalt täiendada ja edasi arendada. Pelle on hetkel ühe kipsis jalaga, aga võtsime metsaseikluse ette mu vanemate metsas, niiet saime kuuri taga olevat aiakäru rakendada ja Pelle oma munakarbiga sinna paigutada.
Mängu jaoks läheb vaja seda PDF faili siin, tühja munakarpi, kääre, pulgaliimi. Enne metsa minekut tuleb metsaseikluse PDF fail välja printida, välja lõigata ja kleepida üks kujundustest munakarbi peale ja teine munakarbi sisse. Meie veel kirjutasime peale nimed, sest tegime mõlemale lapsele eraldi karbi – aga tegelikult võib seda enda maitsejärgi kuidas iganes kaunistada. Nüüd ongi kogu ettevalmistus tehtud ja suund lastega metsa! Kõiki asju ei pea leidma ühe matkaga – meile näiteks osutus tõeliseks väljakutseks prügi leidmin. Kui lõpuks ühe kiletüki siiski leidsime, siis laste rõõm oli piiritu ja läks üsna suureks kakluseks, kes siis selle oma karbi sisse peaks saama.
See metsaseiklus on Fjällrävenil koostatud spetsiaalselt kevadeks – saab uurida, milline näeb välja kevadine tärkav loodus ja kuidas erineb kevad suvest, sügisest ja talvest. Aga muidugi võib selle mängu ise ka iga teise aastaaja (või enda kodumetsa) kohta koostada! Lae mängu PDF tasuta alla SIIT ja minge lastega metsa!
Tekst ja fotod Anna Lutter, aitäh ja metsaseikluse mäng Fjällräven
Väga lahe idee, proovin lapsed kampa saada 🙂
Jee! Ma arvan, et nad väga kambas 😉 Mu omad olid küll väga elevil! 😀