Skip links

täiega metsas

Asjad siin on ikka täiega metsas. Kuuaega tagasi kui lastetoa remont valmis sai, arvasin ma ise ka, et kohe-kohe formuleerub sellest siia üks postitus, aga tuleb välja, et täiesti valesti arvasin. Postituse tegemise asemel sattusime koos lastega (!) hoopis metsa.Kell oli vist kolm päeval saanud kui ma käisin välja mõtte, et läheks täna ööseks telkima. Mingite segaste asjaolude tõttu otsustasime, et see on üks hiilgav mõte. Võtsime voodipesu ja lastele mõned vahetusriided ja natuke nõusid ja sööki ja olime kell neli autos. Suutmata oma keldrist leida üles telki, mis seal meie andmete kohaselt olema pidi, suundusime mu vanemate oma laenama. Kella viieks olime ka oma öömaja peale saanud ja hakkasime sõitma. Meil ei olnud õrna aimugi, kuhu. Kuna kell oli palju ja me ei olnud päris kindlad, kas me lapsed öö vastu peavad, siis väga kaugele ei ihanud minna. Algo roolis ja mina toksisin telefoni sisse rmk lõkkekoht (LINK) ja kõige lähem punkt meile oli Paunküla lõkkekoht (LINK). Valisimegi selle.

Ehkki juurdepääsu tee oli pehmelt öeldes väga rööpas ja mudane – minu vaatest läbipääsmatu – aga Algo arvas, et saab läbi küll ja saigi. Ja kui me kohale jõudsime, siis … siis see oli ikka väga mõnus, mis meid seal ootas. Lõkkekoht, majake, potikesed, vardad, vets, pingid, puude taga suur järv. No ikka väga ilus. Ja olime seal täiesti neljakesi.


Lapsed jäid telgis magama täpselt nii nagu kodus voodis – Algo luges loomaenstüklopeediat ette ja paarikümne minutiga olid mõlemad kustunud. Öö möödus magades (lastel, meil oli super ebamugav, sest me ei näinud madratsite kaasa võtmisega just väga palju vaeva). Natuke häiris mind maanteelt kostuv autode müra. Tee oli küll päris kaugel, kuid öösel oli seda nii hästi kuulda.


Panda kauss 4.99 eurot (LINK). Kootud pleed 34.99 eurot (LINK). Loomade ja kaardiga tekikott 24.99 eurot (sama mustrilise vaiba LINK). Panda tass 4.99 (kassiga tassi LINK). Geomeetrilise mustriga vaip 29.99 eurot (analoogse vaiba LINK). Ahvi ja panda padjapüürid 4.99 (linnkujulin padi LINK). Väike tekstiilist kott 2.99 eurot (teise mustiga LINK). Suurem tekstiilist kotike 5.99 eurot (punutud korvike LINK). 

Hommikul oli äratus isegi tavalisest hiljem. Sõime ja pakkisime ja terve tagasitee mõtlesime, et kui mõnus see kõik ikka oli! Niiet kui keegi mõtleb, et kas minna lastega telkima või mitte, siis mina julgen küll soovitada. Üliäge kogemus. Pelle veel ilmselt ei mõistnud, miks vesi nii kaua aega keema läheb ja pudru juba ei paista, aga Päären oli küll väga positiivselt meelestatud kõigi tegevuste osas, mida metsaelu talle ette tõi. Igaljuhul mõtlen juba järgmisest telkimisest, nüüd võiks juba kuhugi kaugemale, Kauksi? Oskab keegi mõnda kohta soovitada?

Tekst ja fotod Anna Lutter. Aitäh H&M (LINK)

 

Kommenteeri

 1. ?? no nüüd see lõkkekoht enam küll tühi ei ole! Rahvast on kindlasti ka sinisel esmaspäeval! Hea mekk on man 😉

  1. Haha. Järjekorrad ulatuvad maanteeni välja raudselt ??

 2. Lõuna- Eestis soovitan Toolamaa piknikuplatsi. See on kõrgel kaldal Võhandu jõe kohal ja kuskil Värska lähedal on Poogandi järv(pole kirjapildis kindel aga asub piirilähedal) . Samuti Saareküla Rmk.majakest. Kõik need kohad on leitavad Rmk.st.

  1. Vaatasin Toolamaa pilte, seal tundub tõesti eriti äge! Aitäh soovitamast!

 3. Esmalt – te olete nii äge pere! Lausa lust on teie tegemisi näha ja neist lugeda. ?

  Teiseks. Milline see loomaentsüklopeedia on mida oma põnnidele ette loete? Olen just otsimas alternatiivi tavapärastele unejuttudele ja lasteraamatutele.

  1. Aitäh! Seda on nii tore kuulda!

   Aga nad loevad hetkel hoopis neid kaarte, mida kunagi sai postiga koju tellida ja siis suure mapi vahele koguda. Seal on iga looma kohta üks kaart ja kogu info, mis teda puudutab. Aga eelnevalt on nad siin veel igasuguseid teisigi entsüklopeedia variante läbi töötanud. Ühesõnaga need on täiesti tavalised, suurele inimesele ka sobivad väljaanded. 😉

   a.