Skip links

ametlikult lasTE tuba

Asi on ametlik. Lastetoast on saanud täisõiguslik lasTE tuba ja see mahutab endasse nüüd magama ja mängima mitmusliku arvu lapsi. Kui enne oli tuppa pressitud vaid Pääreni voodi, siis nüüd on seal voodeid kaks ja lisaks magamiskohtade kahekordistumisele, mitmekordistus ka mängimiseks jäänud põrandaala. Päriselt ka. Planeerisin tuppa narilahenduse, mis tänu erinevatele asjaoludele (loe lähemalt SIIN) sai üpris kitsas, kuid sellest hoolimata väga praktiline ja nii jäigi mänguruumi põrandale rohkem. Nari asub tuppa sisenedes paremat kätt ja kuna tegemist on nii multifunktsionaalse rajatisega, siis toa teised nurgad saavad näidatud ja lähemalt käsitletud järgmises postituses.

Suurprojektist – välismõõtudega 255 cm X 260 cm X 60 cm – siis lähemalt. Laiub see terve parema seina ulatuses. Alumisel korrusel on Pellele rajatud 140 cm pikkune magamiskoht. Voodisse saab siseneda läbi ümarate nurkadega ristkülikukujulise ava. Pelle maadeavastaja voodipesu on pärit H&M Home -ist (24.99 eurot) ja sealt samast on ka kolm loomatemaatilist patja (4.99 eurot), majapadi annalutter (LINK) ja draakoni padi Dadamorast (24 eurot, LINK).

Pääreni magamiskoht on üleval. Üles saamiseks peab ületama Pelle voodi vasaku nurga ja sealt samast vasakust nurgast viib seinamööda üles pisikene redel. Ka Pääreni madrats on 140 cm pikkune – kuna aga see ehitus on pikem, siis seega on Päärenil seal üleval madratsi ees veel ubes 70 cm vaba mänguruumi. Ja nagu praktika on näidanud, siis talle väga meeldib oma väikeste legomeestega seal Pelle eest varjatuna asju ajada. Pääreni Batmani voodipesu on H&M Home -ist (24.99 eurot, LINK). Päärenil on voodis üks väike öökulli padi (LINK) ja mäekujuline padi, mille valmistamisjuhendi leiab SIIT. Ka Pääreni magamisaseme juures on ümarate nurkadega ristikülkukujuline avaus, mille kaudu saab teha nii inimvaatluseid kui ka vajadusel isa abiga kiirelt voodist evakueeruda.

Pelle voodist üljääv pind, umbes 110 cm oli täpselt paras ühe väikese köögi/ poe/ nukuteatri immiteerimist võimaldava boksi jaoks. Kööki saab siseneda voodi otsas oleva ukse kaudu. Eelmine kokandusnurk (õpetab juba uut kokka välja) oli tunduvalt suurem, niisiis saagis Algo vineerist uue ja väiksema. Üles panime avatud riiulid, kus saab köögitarvikuid hoiustada ning seinas on ka väike tahvel (Rõõmu Kaubamjast) menüü kirja panemiseks. Päären saab köögis vabalt püsti seista ja läbi väikese ava saab kõiki näljaseid kliente kiirelt teenindada. Nukunõud on pärit Ikeast (taldrikud 9.99 eurot, LINK ja tassid 9.99 eurot LINK), Ikeast on ka kassaaparaat (14.99 eurot, LINK) ja pannilabidate(ja muude asjade)komplekt (4,99 eurot, LINK). Kunagi ammu ostsin Ikeast ka selle metallist riputamis stange ja mõtlesin seda algselt päris kööki panna, aga koju jõudses ikkagi loobusin sellest mõttest ja nüüd leidsin selle voodi alt üles ja see sobis mõõtudelt lihtsalt ülitäpselt sinna ja kujunduslikust aspektist ka! Hallid kodumasinad on kunagi kaasa toodud väljamaalt (midagi analoogset LINK).

Voodi-mängumajalahenduse konstruktsioon on ehitatud 45 mm X 45 mm prussidest ja kaetud voodrilaudega. Peale voodi kokku panemist värvis Algo selle mööblivärviga mustaks ning voodi sees olevad konstruktsioonitalad ja laudise valgeks (seinaga ühte värvi) nii ei paista need silma.

Laes rippuva valgusti tõin koju Ikeast (2.99 eurot, LINK). Algselt oli roheline, aga Algo värvis selle meeldivalt mustaks. Kuna mõlemal pool akna ääres on kõrged mööbliesemed, siis jäid kardinad ära ja panime ette ruloo ja kolmnurksed lipukesed. Väikesed legoklotse hoiavad koos suured legoklotsi hoiukastid (32.60 eurot, LINK).

Ja kõige parem asi selle voodi juures on muidugi see, et mõlemad lapsed magavad nüüd lastetoas ja meie tuba on täielikult lastevoodite vaba. Mõlemad poisid saavad hommikul ise oma voodist välja ronida. Ja kui te meile külla peaksite sattuma, siis tõenäoliselt Pääreni esimene lause on: “Tule, ma näitan oma uut voodit!” Voodit olete te nüüd näinud, järgmine kord näete toa vasakut külge, aga kellel kannatust ei ole, siis Kodu&Aed (LINK) augustinumbris on kogu tuba juba vaadeldav!

Tekst, fotod Anna Lutter. Aitäh, H&M (LINK), Dadamora (LINK), Kidsdecor (LINK).

Kommenteeri

 1. Oiiii, kuidas mulle sellised kavalad ja mängulised lahendused meeldivad, eriti lastetoas! Lisaks praktilisusele lisab nii palju seikluslikkust ja hubasust:) Just hiljuti planeerisin oma kahe tütre üsna kitsasse tuppa sarnase majavoodi, ainult mõlemad asemed L- kujuliselt lae all ja põrandale jäi mänguruum. Kui algul ka pelgasin, kas 65×140 voodid kitsaks ei jää, siis tegelikult on veel aastaid võimalik kasutada seda lahendust ja isegi pisike emme mahub ära:) ainus võrdlemisi keeruline koht on voodipesu vahetamine 😛 Väga vahva lugemine ja ootan põnevusega uusi postitusi!

  1. Jaa, ma olen kõigega nõus!
   Meil jäi alla 60 cm laiuseks, aga olen ise seal päeval pidev pikutaja ja ei saa üldse kurta! Aga tõesti, voodipesu on üpris tüütu vahetada. Samas… ma ei mäleta, et ma oleksin Pääreni eelmise voodiga meõlnud, et see vahetamine on nii mõnus 😀 niiet endiselt tüütu. D
   Kui Sul voodi kunagi valmis saab, siis jaga pilti ka!
   a.

    1. Vau! Superäge ja detailne, aitäh jagamast!
     Meil on vist äkki 16 ruutu või umbes nii.

     Jaa, proovin selle kirja ja pilti saada 😉
     a.

 2. Mina ehitasin ka oma tüdrukutele ise voodi, aga meil on lahmakas- madratsitele mõõdus 200*90. Seda just sellepärast, et lapsed kasvavad nii kiiresti ja vanem tütar oli voodisse asudes juba 7. Laius oleks võinud ehk 10 cm kitsam olla, aga kuna minu lapsed öösiti ei maga (4-aastane ja 1,6-aastane pole veel kordagi tervet ööd maganud), siis magan mina ka tüdrukute voodis, kas üksi või keskmise tütrega, väga tihti. Ja meil käivad tüdrukud öösel vetsus ka, niiet pidin mõtlema, et üksteist ei segataks ja käik oleks unise peaga ohutu.
  Teie lahendus on väga nutikas! 🙂

  1. O, eriti tubli! Ma ise ei oleks küll hakkama sellega saanud, tundub selline tuumafüüsika, aga õnneks Algo vist veits jagab asja. 😀
   See 90 X 200 on vist selline regular mõõt ja, ma mäletan vanemate kodus sai isegi sellises magatud.
   Ega Pelle ka siin tihti ärkab ikka öösel üles, aga tavaliselt jääb voodisse tagasi või siis Algo tuleb temaga diivanile magama kui keeldub. Ei saa riskida, et vanem vend ka üles ärkaks 😀
   Ma kartsin alguses ka seda vetsus käimise asja, aga Pelle on seal all nii väike, et Päären saab ilusti öösel ära käidud. Ja tavaliselt ta peab ilusti terve öö vastu ja ei käi vetsus.
   Ma kardan seda, et lapsed kasvavad kiirest, aga minu soov uue kujunduse järgi saabub veel kiiremini, haha 😀

   a.

 3. Must voodi näeb nii hea välja, igal pool kirjutatakse, et tehke heledaks, aga must teil nii ilus. Meil enam vähem sama vanusega poisid, ehitasime ka korrusmagala. Kuna meil väga vähe ruumi, siis pidi kõik see veel meie voodi otsa mahtuma. Tehtud sai.Voodi 140x70cm, aga oleks võinud olla kitsam, oleks tuppa rohkem ruumi jäänud ja lapsed saaks vabalt hakkama. Aga jah voodipesu vahetamine nõuab veidi aega.

  1. Ja, see must üldse ei tee seda suhteliselt väikest tuba veel visuaalselt väiksemaks – ülejäänud pinnad ikkagi heledad, ilmselt sellel ka määrav roll.
   Ossa, kolmekordsest voodit tahaks küll näha!

 4. Väga äge! Mul on u sama vanad lapsed ja tahaks ka nad ühte tuppa saada ja sarnane probleem. Tuba väike, lapsi 2 ja narivoodi jääks akna ette, 2voodit võtaks liiga palju mänguruumi. Kas te olete juba ette mõelnud mismoodi te seda pisemat ja kui kaua takistate ülemisele korrusele ronimast? Mul siin 1,5a tütar vinnab end igale poole järgi, kuhu vend ees läheb. Ja kui minu omad seal ülemisel korrusel koos oleksid, siis kindel, et üks kukub mingil hetkel hullamise hoos sealt august alla.

  1. Je, aitäh!
   Pelle veel üles ei oska ronida redelist, aga meil ei ole plaani teda takistama hakata. Meil on endal trepiga voodi – ka kõrge. Pelle on ka seal pidev külaline ja mürgeldaja, eks me ikka püüame silma peal hoida ja selgitada, mis juhtuda võib, aga kinni kindlasti ei hakka müürima seda ülesmineku auku. Õnnetult maha kukkuda saab madalast voodist ka, niiet me pigem koolitada, kuidas viisakalt ronida ja mürgeldada. 🙂
   a.

 5. Tublid olete! Lahe on su tegemisi jälgida! Lennukaid ideid ja nobedaid näppe sulle ikka 😉

 6. Poiste ja tüdrukute asjad – Ebapärlikarp
  Permalink
 7. Kuna ise plaanin midagi sarnast lasta mehel meisterdada, siis uuriks mis mõõtudega teil need aknad jäid? Ma ei suuda kuidagi otsustada, et mis mõõt see nüüd paras jääks 🙂

  1. M, ma mõõtma ei viitsinud minna, aga äkki oli 90 X 70 umbes, Algo arvas ka, et oli midagi selllist 😉
   a.

 8. Ja see on ikka väga äge, mille valmis olete meisterdanud!