Skip links

ülisalajane asi

Vist ei ole väga salajane info, et kõige põnevamad asjad on salajased asjad. Endalgi kisub üsna ärevaks kui keegi ütleb, et: “Koju tulles on mul sulle üllatus.” Või, et: “Ma pean sulle ühe väikese saladuse rääkima.” Sellepärast on meil kodus üsna tihti nii, et mõlemad lapsed on oma supersalajasel missioonil – korjavad korteris laiali olevaid Legosid salakarpi või peavad hästi vaikselt ja salaja kõik lauamängud kappi tagasi panema – aga keegi ei tohi sellest teada, sest see kõik on väga salajane.

Inspireerituna aprilli alguses siin samas avaldatud Fjällräveni metsaseiklusest, tegin ühe väga salajase seiklusmängu veel. Ülisalajane seiklusmäng ja salajane seiklusvihik “Ümber minu kodu”. Mängu läbiviimine ise on hästi lihtne ja ettevalmistamine ka! Kõik, mis Sul on vaja teha, on alla laadida see PDF formaadis “Ümber minu kodu” salajane seiklusvihik. See koosneb neljast A4 leheküljest, aga mina printisin selle kahepoolsena – seega kulub täpselt kaks A4 koopiapaberit ja niit ja nõel.

  1. Prindi PDF formaadis “Ümber minu kodu” salajane seiklusvihik kahepoolsena välja.
  2. Lõika A4 lehed keseklt mööda joont pooleks.
  3. Murra saadud lehed pooleks (nagu õnnitluskaart).
  4. Pane leheküljed üksteise sisse ja “köida” vihik niidi ja nõelaga (ehk siis õmble lihtsalt paberist läbi – nii, et leheküljed koos püsiksid) – jälgi ainult, et nö kaanepilt jääks kõige välja – ülejäänud lehekülgede osas on paigutus vaba.
  5. Ongi valmis!

Mängimiseks on mitu võimalust. Igal salajase seiklusmängu leheküljel on kolm ülisajalast objekti, iga objekti juures kaks (üsna lopergust) ringi. Ühe ringi sisse võib teha näiteks linnukese või risti või lihtsalt ära värvida kui selle (väga salajase) objekti enda kodu ümbrusest tuvastate. Teise ringi sisse võib kirjutada numbri, mitu korda seda salajast objekti nägite. Salajasi missioone võib läbi viia eripäevadel ehk siis ühel päeval näiteks otsite kõiki kasse ja kirjutate siis saadud numbri sinna teise ringi sisse ja teisel päeval loendate pilvi.

Salajase seiklusvihiku kõik pildid on mustvalged – seega saab seda vabalt ka värvidega omalt poolt täiendada. Lisaks on ühel leheküljel ainult ringid – niiet sinna saab kolm objekti, mida oma salapiirkonnas nägite, ise joonistada!

Palun hoidke seda mängu siis saladuses! Üks saladus on veel teiega jagada – mina kasutan oma (sala)asjade printimiseks super ökonoomset ja kvaliteetset Epson EcoTank printerit mul on mudel L7160.

Tekst, fotod ja PDF fail Anna Lutter. Aitäh, Epson

 

Kommenteeri