Skip links

mis selle Vapiano karbiga siis peale hakata?

Vapiano esitas mulle superägeda väljakutse: “Kuule Anna, tee midagi meie toidukarpidest!” Täna veel on Vapiano Take Away toidukarbid valmistatud plastikust, aga nad töötavad hoolega juba uue biolaguneva karbi kallal. Senikaua, kuni nad parimat lahendust välja töötavad, saab karpe restorani tagasi viia. Muidugi võib superpraktilisi kaanega karpe ka üldse mitte tagasi viia ja hoopis ise oma kodus ära kasutada. Lisaks erinevate asjade hoiustamisele saab karpe kasutada kasvõi lihamarinaadi valmistamiseks või tööle lõuna kaasavõtmiseks. Ja no ilmselgelt saab Take Away karpidest teha kõrvarõngaid!

Vapiano Take Away toidukarbist kõrvarõngad

Vaja läheb:

 • Vapiano Take Away toidukarpi
 • Kääre
 • Pliiatsit, paberit
 • Naasklit
 • Kõrvarõnga konkse, ühenduslühilisd
 • Väikseid näpitsaid
 • Veekindlat markerit

Tee nii:

 1. Söö ära oma imemaitsev Vapiano Take Awayst tellitud pasta, pese karp puhtaks ja kuivata.
 2. Mõtle, millise kujuga kõrvarõngaid endale teha tahad. Inspiratsiooni kogumiseks mine vaata minu Pinterestis kokku pandud kõrvarõngaste moodboardi.
 3. Joonista sobiv kuju paberile – sellest saab šabloon. Lõika šabloon paberist välja.
 4. Kanna šablooni abil kontuur toidukarbile – kahe kõrvarõnga tegemiseks on vaja seda kaks korda teha!
 5. Lõika tehtud kontuuri järgi karbist kõrvarõngad välja.
 6. Tee naaskliga sobivasse kohta augud, soovi korral ühenda mitu detaili omavahel ühendusrõngastega (ühendusrõngaid võid vabalt mõne purunenud/ mitte kasutust leidva kaelakee küljest võtta, ka kõrvarõngakonksu saab mõne teise kõrvarõnga küljest).
 7. Painuta kõrvarõngakonks lahti ja pane valminud toidukarbist detaili külge. Painuta kõrvarõngas tagasi kinni.

Soovi korra saad veekindla markeriga plastikut ka värvida/ sellele mustreid luua – siis on oluline lasta tööl piisavalt kaua kuivada, muidu läheb värv laiali!

 

Kui Vapiano selle väljakutse: “Tee meie karpidest midagi” sulle esitaks, mida sa siis teeksid? Jaga oma ägedat ideed kommentaarides!

Tekst ja fotod: Anna Lutter. Aitäh, Vapiano

Kommenteeri