Skip links

jälle põhjalikult pidutsetud ehk Anna 3.0

Et siis jõuame tagasi selle väärt elutõeni, et kui pidutseda, siis ikka põhjalikult. Võib kiirelt heita pilgu tagasi Kuudi avamisüritusele, kus ka sama juhtnööri alusel toimisin – ja selle tulemusena hommikut koos Algo ja naabrimehega Kuudi põrandalt tervitasin.

Minu kolmekümnes sünnipäev Anna 3.0 toimus ka maailma kõige ägedamas peopaigas (seal samas, kus Kuudi avamine :))  annalutter.KUUTis. Mulle endale väga meeldib kui keegi korraldab ja näeb vaeva ja sellised kureeritud koosviibimised (nt pulmad) on mu lemmikud! Kuna me Algoga veel otsime seda õiget (tsau, Algo), siis pulma pidada ei saanud, aga seekord – nagu öeldud – tähistasin enda juubelit. Mõtlesin, et panen siia mõned pildid ja natuke asju kirja ka, et kui oled ka mõnda pidu korraldamas, siis äkki saad häid ideid, millised mängud ja tegevused peole valida – või siis näed, mida vältida 🙂 

Dekoratsioonid & kujundus

Kuna KUUT on nagunii nii äge :)), siis liiga palju seal alati vaeva nägema ei pea, aga mulle meeldib kui on ikkagi iga ürituse jaoks midagi spetsiaalselt välja mõeldud. Esmalt kulutasime Algoga päris palju aega mööbliga mööda tuba ringi liikumisele, et lõpuks saada parim laua ja lava lahendus. Lõpuks jäin väga rahule sellise paigutusega ja tõenäoliselt ei ole see viimane pidu, mis sellise lahendusega toimuma saab!

Väga praktilise inimesena meeldib mulle ära kasutada asju, mis juba olemas on ja mida ei peaks ühe korra jaoks ostma. Kuna üks Kuudi uutest töötubadest on pisikeste sukulentidega, siis on mul “laos” 200 väikest sukulenti – need on supernunnud ja otsustasin neid oma sünnal dekoratsioonidena ära kasutada. Ma ei tahtnud neid kuhugi ümber istutama ega potitama hakata, seega mõtlesin, et toon sammalt ja panen selle lauale ja sukulendid oma pruunide potikestega sinna sisse ja pärast võtan sama moodi välja ka. Nii tegingi. Metsas oli sammal üsna kuivanud olemisega, seega kuna mustikaokstega samblahunnikud tundusid palju värskemad ja sobivamad, siis võtsime (ämm käis abis) koos nendega. Algul oli plaanis kõikidele laudadele need keskele panna, kuid kuna mustad lauad olid liiga väikesed, siis leidsin laost pisikesi lillepotte ja mustadele laudadele läksid pottides sukulendid ilma samblata. Sambla alla panime küpsetuspaberi, et niiske sammal lauda ei kahjustaks. 

Valgustus 

 – annab niiiiiii palju juurde! Minul oli abis Erlenheim, kes tõi terve hunniku reguleeritava värviga akulampe ning pani suuremad prožektorid olulisematesse kohtadessse – nii sai laelampe vältida, mis peomeeleolule just liiga palju juurde ei anna. Lisaks kasutasin sambla sees pisikesi traadist tulukesi ja laudade kohal nunnusid valguskette, mis kõik mul ka juba varasemalt olemas olid. 

Söök ja jook

Söögi võtsin 4Sisters Catering-ist ja koogi (napoleon ja pavlova) kohalikul tädilt – Aino koogid – jäin mõlemaga rahule ja külalised ka. Pärast arutasime õega, et võib-olla oleks pidanud sooja toitu mitte võtma, sest seda jäi päris palju üle. Inimesed ei ole enam vist harjunud niimoodi sööma nagu vanasti kombeks oli.. aga ma ei tea, ma ise küll söön alati hea meelega soojatoitu ka. Igaljuhul selle üle järgmine kord mõtlen, et äkki otsustan ainult külmalaua kasuks. Joogi poolt oli mul kavas avatud baar, mille aitas kokku panna ja kohale organiseerida Partnerinwine – väga mugav teenus ja alati usaldan neid 100% + nad annavad koguste jm osas ka nõu, sest seda on minu meelest sama keeruline mõelda kui kartulisalati kogust arvutada, kui sa ei arvuta igapäevaselt kartulisalati kogust. Mul oli avatud baar, printisin välja kokteilide retseptid – mul sellised väikesed lõuendid ja molbertid, mille peale teibiga lihtsalt välja prinditud kujundused panen – näeb täiega nunnu ja special välja! Lisaks oli mul ka Partnerinwine poolt Ann, kes aitas inimesi baaris ja vaatas, et toidulaud enam-vähem korras oleks ja kui mingid nõud kuskil vedelesid, siis ta aitas sellega ka 🙂 

Bänd 

Saatpalu & Rebane. Ma ei tea isegi, kas see vajab siin pikemat arutelu, sest siin ongi ainult üks valik ju? Ja nagu Saatpalu ise ütles, siis minu sünnipäevadel ja suurematel peresündmustel esinemine on nende äriplaani juba sisse kirjutatud 🙂

Mängud ja tegevused peole

 • Kuna bänd tegi üsna pika seti (ma olen numbrite tajumises halb, aga vist 1,5 tundi tuli ära), siis kõiki planeeritud mänge/ tegevusi ei jõudnudki õhtu lõpuks ära teha, aga kuna ma olin nad ette valmistanud, siis panin ikkagi teie jaoks kokku tausta PDFi, kust saate enda pidude jaoks neid soovi korral välja printida 😉 
 • Esimene tegevus oli tutvustusring, kus iga külaline sai öelda, millise teemaga õhtu jooksul tema poole pöörduda võiks – minu meelest oli see päris tore ja kuna palju inimesi erinevatest ringkondadest, siis sai ägeda ülevaate, kes on kes ja millega keegi tegeleb!
 • Viktoriin – selle kohta PDFis midagi ei ole, aga selle tegi mu õde ja seekord tegi sellise klassikalise paber&pliiats ja suulised küsimused – kohe vastused ja kõik said eelvormistatud lehele juba ise punktid ka ära panna ja Kadri siis pärast kontrollis üle, kas on õigesti hinnatud enda vastuseid. 
 • Pihituba – tegin Kuudi lattu väikese ruumi, kuhu panin lambi ja statiivi külge vana telefoni – selles ruumis sai siis käia üksi või paaris ja südamelt ära rääkida või meenutada asju seoses sünnipäevalapsega või päevapoliitika kohta rantida lihtsalt. Selle jaoks on siin PDFis olemas ka juhend, mille saad välja printida ja enda pihitoa ukse kleepida!
 • Luulelahing – see oli mäng, mida me ei jõudnud teha, aga olen seda enne pereüritustel teinud ja see on täiga äge! Põhimõte siis selles, et paberi peal kirjas mõned sõnad, mis seotud eelmise aasta oluliste teemadega ja kõik meeskonnad pakuvad ise ka veel ühe sõna juurde ja siis kõikidest nendest sõnadest peavad meeskonnad tegema luuletuse. Luulelahingu põhi möödunud aasta märksõnadega ja tühjade lahtritega (kuhu enda sõnad panna saate) on ka allalaetav SIIN
 • Käsitööväljakuste – seda seekord  mul plaanis ei olnud, aga olen seda eelmistel üritustel teinud ja Kuudis üldse päris palju erinevate inimeste ja seltskondadega teinud ja see on alati väga head tagasiside saanud. Täpsem juhis on leitav siit PDFist. 

Kõik eelpool kirjeldatud mängud ja tegevused peole on lahti kirjeldatud mängude PDFis, mille saab endale alla laadida ja milles on ka juba mõnede mängude põhjad olemas niiet saab mugavalt välja printida ja enda üritustel kasutada. 

Aitäh kõikidele sõpradele ja sugulastele, kes võtsid aja ja selle õhtu minuga koos veetsid! Mul oli üliäge õhtu ja nii hea meel teid kõiki näha! Pean tänama ka kõiki superläbimõeldud ja eriliste kingituste eest! Btw – ühte kingitust saan ka teiega jagada – nimelt mu õde ja lähisugulased häkkisid minu pealeKUUT saadet ja juba teisipäeval 1.06 kell 20.00 olen pealeKUUT saates mina külaliseks ja saatejuhiks on väidetavalt keegi, keda me kõik teame! Lisaks lubati mulle veel igasuguseid üllatusi –  ma ise ei tea, kas ma olen selleks valmis, aga kui Sa oled, siis pane ennast siin kirja ja saad 1.06 kell 20.00 meeldetuletuse ja saad ka minu kingitusest osa! 

Fotod Kristina Kaiva. Tekst ja PDF Anna Lutter

Kommenteeri

 1. Lihtsalt wow! millised ideed!
  Nii hea meel Sinu üle! Palju õnne veelkord, armas Anna!

  1. Varje, aitäh-aitäh! Sa ikka oskad hästi öelda! 🙂