Skip links

mis (k)UUDIST?

Ma olen täpselt see vend, kes kavatseb oma teostamata lapsepõlve unistusi nüüd kõigi teie laste peal teostama hakata. Meil oli koolis tüdrukutering (tervitused juhendaja Rutile ja Evale!). Selles ringis sai niimoodi suures plaanis kõiksugu käsitööga tegeleda, aga kuna vahendeid tol hetkel koolis (ja ka kodudes ja üldse ühiskonnas) nappis, siis mingist õmblusmasinatega ringi rallimisest võis ainult unistada. Ma muidugi unistasin ka – et ma tahan kunagi tulevikus teha sellise  ringi, mis on sama äge nagu tolleaegne tüdrukutering, aga tegelikult on ikkagi ägedam veel. Et saab masinatega õmmelda, disainida, pildistada ja saab endale ühe supermõnusa seltskonna, kellega üle kolmapäeviti kolmeks tunniks kokku saada ja oma lemmik asju teha. Unistustel on kombeks täituda (selle blogi põhilause) ja sellest aastast alustab Kuudis täpselt selline ring “Mood & disain” ja see ei ole ainuke ainuke alustav ring, alustab ka ring: “Minu esimene ettevõte”.

Moe ja disaini ring hakkab toimuma alates oktoobrist üle nädala kolmapäeviti kell 15.45-18.45. Ringi juhendab disainer ja KELEI moestuudio asutaja Keiuliis Leitud. Ring toimub maailma kõige ilusamas kohas, Kuudis, aga muidugi on meil ringi tegevusse planeeritud ka igasugu väljasõite ja külalisesinejaid! Kuna Annal (võttes üle Jüri Ratase kombeid kolmandas isikus rääkimisest) on sellel aastal tekkinud veider komme kirjutada ära kõik projektid, mida vähegi Saku vallas ja piirkonnas kirjutada saab, siis ka see ring sai projekti toetust Saku vallalt – nii et kõik materjalid, töövahendid, väljasõidud, juhendamine on valla toetusega kaetud (huh, seda on nii äge siia kirjutada ja mul on nii hea meel, et vald sellise võimaluse on andnud!). Kuna aga vägaKUUT festi raames ühe teise toetuse alt rahastatud töötoad näitasid, et väike – kohale tulekuks motiveeriv – osalustasu on vajalik, siis panime väikese osalustasu 5€ osaleja kohta kuus. Moe ja disaini ringis on ainult 12 kohta, registreerimine on avatud SIIN. Rohkem infot ringi kohta saad lugeda järgnevatelt brošüüridelt: 

Kui sa nüüd tundsid, et tahaks hakata ennast süüdistama (või juba tegid seda), et sa oled sündinud nii paganama valel ajal ja tahaksid ka 20 aastat noorem olla, et sinna moe ja disaini ringi vanusegruppi mahtuda… siis. Siis tegelikult on juhendaja Keiuliis ja KUUT valmis samasisulist ringi juhendama ka täiskasvanutele. Ring toimuks samuti siis üle nädala kolmapäeviti, kohe kui lapsed on lõpetanud ehk kell 19.00-22.00. Kuna täiskasvanute ringi rahastamiseks ei ole Anna suutnud ühtegi toetusmeedet välja kaevandada, siis oleks igakuine osalustasu 59 € inimese kohta. Osalustasu sees on juhendamine, kõik töövahendid ja materjalid proovitöödeks ja katsetusteks. Oma suuremate tööde materjalikulu tuleb lisaks ja see kuutasus ei sisaldu – selle hind sõltub esemetest ja materjalidest, mida ise valid/ soovid teostada. Ringi saame avada juhul kui registreerib vähemalt 10 inimest. Kui see on midagi sulle, siis see on see LINK, kuhu minna ja oma unistuse täitumisele samm lähedamale astuda. 

Lisaks moe ja disaini ringile alustab Kuudis teinegi maksimaalselt vajalik ja superäge ring – “Minu esimene ettevõte”. Ma olen ise õpilasfirmat teinud kaks korda. Esimese õpilasfirmaga jõudsid meie tooted Selverisse müüki (tegime vanadest müntidest kõrvarõngaid) ja teise õpilasfirmaga saime Eesti õpilasfirmade võistlusel III koha ja käisime peaministri vastuvõtul. Ja kõik see tõestas mulle: “Anna, kõik siin maailmas on võimalik.” Ja praegu ma näen, et ongi, sest kui ma tahan (ja ma tahan!), siis ma teen Kuudis ettevõtlusringi “Minu esimene ettevõte”, mis baseerub Junior Achievement programmile (olen JA koolitadatud ja volitatud juhendaja), ja annan võimaluse kõikidele ringis osalevatele õpilastele kogeda ja jõuda täpselt selle sama tundeni: kõik on võimalik! Ringi juhendaja olen ma ise (Anna Lutter) ja ring hakkab toimuma igal neljapäeval kell 15.45-17.15. Ja selles ringis teemegi ettevõtteid! Rahastus on väga suures osas kaetud Saku valla projektirahadest, igal õpilasel tuleb tasuda omaosalus 5€ / kuus. 

Äge asi selle juures on veel see, et õpilasfirma võib olla ka loovtöö või uurimustöö – niiet saab kaks asja ühes teha – #optimeeriminetothemax! Kui tahad osaleda, aga aeg üldse ei klapi, siis kuna ühes ettevõttes peab olema minimaalselt 3 liiget, siis saate ringis osalemise ka üksteise vahel ära jaotada ja omavahel infot vahetada – sest selge on see, et oma esimest ettevõtet ei tehta nii, et nädalas korra 1,5 tundi teen. Kui sa juba tunned, et tahad oma parima sõbraga tulla või kui sa juba tunned, et tahaks mõne uue ägeda ettevõtliku tutvuse saada, kellega koos oma esimene ettevõtte luua, siis registreerimislink on SIIN. Ring alustab tegevust oktoobris ja maksimaalselt juhendame seitset õpilasfirmat. Ja kui sa nüüd mõtled, et kas suurtele ka “Minu esimene ettevõte” ring on, siis… siis võimalus registeerida oma esimene ettevõte on sulle siin ja ei pea isegi oktoobrini ootama!  

Lisaks kõigele uuele ägedusele jätkvad Kuudis traditsioonilised teisipäevased avatud töötoad. Niikaua kuni Anna ei ole suutnud leida toimivat lahendust, kuidas KUUDI koduleht suurema pingutuse ja ajakuluta värske hoida (ta tegeleb sellega), siis nii kaua saate kõige aKUUTsemat infot toimuvate avatud töötubade osas Kuudi FB lehelt ja Instagramist. Kuna praegu selle kirjutamise hoo juba üles võtsin, siis panen siia ikkagi kirja, et 14.09 toimub kaasaegse kalligraafia töötuba (välja müüdud) Mariliis Leitud juhendamisel. 21.09 toimub töötuba: “Terratso stiilis alus” Triinu Luidalepp juhendamisel (välja müüdud, aga loodetavasti teeme varsti jälle). 28.09 kaua oodatud helimeditatsioon Veronika Ilvese ja Kristjan Võrnu saatmisel. 

Niipalju ongi siis (k)uudist. Kõige värskemate uudistega saate ennast kursis hoida Kuudi Facebookis ja Instagramis, aga üldisema ja ülevaatliku info Kuudis pakutavate lahenduste  ja hindade kohta leiad Kuudi kodulehelt

Tekst, fotod ja kujundused Anna Lutter

Kommenteeri