alternatiivseid ideid jõulukarrale ja põlevate silmadega päkapikkudele
Viimase aja trend on sellise väikese kuusekese kasutamine ja mitte ainult kuuse vaid kuuse koos juurega ehk siis metsast kuusekest otsides tasuks valida mõni koht, kus kasvab tihedalt väikesi isendeid koos ja seda ruutmeetrit natuke harvedada, sest nad ei saaks nagunii kõik koos ruutmeetri suurusel alal suureks kasvada. Kuusk peab vees päris kaua ka vastu ja on minu meelest üliarmas. Ja lisaks sellele, et meile meeldib, meeldib selline kasutusviis ka kassile, kes sealt kuuse vaasist vett käib joomas… eks lemmikloomad lähevad ikka peremehe nägu. Konkreetne läbipaistev vaas on pärit Ikeast, kuivainepurk on vist algses versioonis.
Päris kuuske ei ole meil kodus päriselt kasutuses olnud juba pikka aega, sest nii kass kui lapsed tunnevad selle vastu liigset huvi. Ülemisel pildil on alternatiiv kuusejalale, sees on tsemendiga täidetud plastikämber, mis hoiab kuuse kenasti püsti ja ümbertõmmatud Selveri paberkott (pahempidi keeratuna) on efektne ja keskkonnasõbralik. Valmistamise juhendi leiab eelmise aasta Kodu&Aed detsembri ajakirjast (LINK).
Kes siia blogisse rohkem kui korra on sattunud, siis teab, et üks kõik, mis, aga ma teen kõik asjad must-valgeks. Nii ka jõulusussid ja kalendri. Piltidel pole ei küünlaid ega kuuseoksi, aga samas – vähemalt mulle küll – mõjuvad need mustrid ja tekstuurid ka väga jõuluselt. Lõngast tutid! Taimed on Ikea kunstlillede osakonnast, mis võimaldab need vahepeal kasti ära panna ja siis jälle välja võtta – vaheldust peab olema!
Tingimata ei pea metsast ära tooma tervet (väikest või suurt) kuuske, sobivad näiteks ka raielankidel maha jäänud kuuse oksad, mida saab lihtsalt panna vee sisse nagu ülemisel pildid. Selline lahendus sobib näiteks jõululaua kaunistamiseks. Okstest saab teha ka pärgasid ja alternatiivina suurtele pärgadele võiks see aasta teha aknale või seinale või kingipakile selliseid pisikesi pärgasid. Minipärgade juhend on leitav minu uues raamatus “Loo ise kodu heaks” (LINK).
Ja kui Sa elad linnas ja sõnad raielank ja kuuskede harvendamine ei ole igapäevases tarbimises, siis kuuskedele leidub alternatiive. Ma ostsin sellised kaks tükki, hinnaga 1.99 ühest rohelise logoga poest, mille hiljutine reklaamikampaania ei luba mul seda nime siia kirja panna ja linkida. #jälleraamat.
Lisaks nulgude (vabandan juba ette kõigi taimeteadlike lugejate ees kui see ei ole õige kodeerimine eelnevalt nähtud rohelistele, parandage mind!) võib kuuse asemel kasutada ka ägedat papist kuuske. Papist kuuske (LINK) võib vabalt koos lastega ise värvida ning ehted külge riputada, aga see on ka tõeliselt mõnus alternatiiv minimalismi ja kuuseokka vaba kodu armastavale inimesele. Papist kuuse saab kaheks tükiks lahti monteerida ja siis diivani taha suveks ära panna ja järgmisel jõulul jälle välja otsida. Eriti tore on see, et kuused on Eestis kasvama pandud – kuuski müüb ja loob selline ettevõte nagu BAUBAU, neil on ka päris palju stiilset ja teistmoodi mööblit – papist (LINK). Muuhulgas ka narisid, ma ise ootan nende lemmikloomade sarja!
BAUBAU andis mulle kuuse (üleval piltidel), mille ma saan ühele teist ära anda, aga et asi liiga lihtne ei oleks, siis ma ootan fotosid teie (isetehtud või ise poest leitud) jõulunurkadest või detailidest. Pildid postitage Facebooki postituse kommentaaridesse (LINK). Ootan pilte nädal aega – kuni 15.12. Superelevil, näidake oma ägedaid ideid ja kodusid!
Tekst ja fotod Anna Lutter. Aitäh BAUBAU (LINK)
Kust need ilusad hallid laternad pärit on? 🙂
Need on ise tehtud, tavalisest paksemast paberist! Väga easy – nagutke võtab küll aega korrktne töö, aga tulemus on seda väärt mu meelest! Laternate juhend koos paljundatava šablooniga on mu viimasest raamatust: https://www.rahvaraamat.ee/p/loo-ise-kodu-heaks/1019813/et?isbn=9789949603183
je!
a.
Kust sellise laheda peegli saab?
Tere, Piia!
Peegel on diy projekt – tehtud ümmargusest Ikea peeglist ja nahkribast – juhendi leiab minu teisest raamatust (https://www.apollo.ee/loo-ise.html)
a.