Skip links

kuidas, ilma ise ostamata ja abiellumata, saada köögikapp täis Iittala nõusid?

Kui ma oleksin kirglik harrastussportlane, siis oleks mu köögikapid täis Tupperware (LINK) kaanega ja kaaneta, ümmargusi ja kandilisi, värvilisi ja ühevärvilisi mahuteid, anumeid, sheikereid ja karpe. Ja siis ma teeksin igal pühapäeval #foodprepi ja laoksin kõik oma Tupperwared ritta ja täidaksin järjest #healthyfoodiga ja teeksin sellest Instagrammi pildi. Aga ma ei ole.

Ma olen kirglik sisustaja ja sellepärast on mu köögikapid täis Iittala Taika sarja (LINK) suuri ja väikeseid kausse, siniseid ja valgeid mudeleid, sügavaid ja madalaid tasse, klaase ja vitriine, plekist ja korgist. Ja ma teen igal vähegi visuaalselt ilusal momendil oma kodust pilti – ja päris sageli pressin foto peale ka mõne Iittala, mille täidan #coffeega – ning panen selle Instagrammi (LINK).

See võis tunduda nagu väike humoorikas sissejuhatus, aga eks kõik naljad on ju suuremal või väiksemal määral päris elust. Niisiis tõepoolest, üks põhjus, miks mu köögikappides Iittala nõud on, on see, et need näevad piltide peal nii head välja ning on hõlbsalt kombineeritavad erimaterjalist ja -stiilist (ja -ajast) esemetega. Hästi iseloomustavad seda Eestietno (LINK) jaoks tehtud fotod ja ka mu 3. raamatu reklaampilt. Teine põhjus (koos kolmandaga) on see, et Iittala on aegumatu klassika ja lisaks sellele, et kujunduslik pool ei aegu, võin öelda, et oma vanimaid Iittala nõusid olen tänseks igapäevaselt kasutanud umbes kuus aastat ja nende mustrid, värvid ja servad on endiselt samaväärsed uutega. Ja kuna aja jooksul oleme siin kordamööda lastega nii mõndagi ka maha visanud, siis katki on läinud vist 3-4 asja ainult, seega ka tunduvalt purunemiskindlamad… võrreldes kiirmoe nõudega, mis harva kukkudes oma esialgse vormi säilitavad.


Foto Jaana Süld, lavastus Anna Lutter


Foto Jaana Süld, lavastus Anna Lutter

Tunnistan ausalt üles, et ma olen ostnud päris palju ühikuid Iittala nõusid, kuid endale – peale ühe suure tassi – mitte ühtegi. Siit tuleb neljas põhjus, miks mulle Iittala nii väga meeldib – see on ülihea kingiidee. Kui Sa tead kedagi, kellele ka meeldib Iittala, siis Sul ei ole edaspidi enam sünnipäevade ega jõude ajal ühtegi mure – peale selle, et kuidas kurat tasse ilusti paberisse pakkida ja miks Sa varem sellele ei mõelnud ja mõnda karpi alles ei ole jätnud – sest Iittala rõõmustab ALATI! Mina olengi kõik nõud (peale selle eelpool toodud ühe suure kruusi) saanud kingitusteks – sünnipäevad, jõulud, sõbrapäevad, aastapäevad, ussimaarjapäevad, kolmekuningapäevad you name it, Iittala sobib igaks tähtpäevaks ja mu lähisugulased ja -sõbrad on selle hästi ära tabanud! Selgub, et ei olegi vaja abielluda serviisi kokku saamiseks.

Tunnistan ausalt veel ühe asja üles. Kellele on kõige raskem kinke teha? Meesterahvatsele! Neil on ju kõik asjad olemas?! Iittala on aga ka sellele probleemile lahendus. Vabandan kõigi oma lähimate meessugulste ja -sõprade ees, kes juba mitmendat aastat kaks kruusi või ühe suure taldriku kingiks saavad, kaevudes aga kingipaki põhja tuleb sealt alati ka välja väike sedel kasutusjuhendiga: happy wife, happy life. Ja see kingitus sobib küll vist igale meesterahvale. Niiet niikaua kui mul ühtegi paremat mõtet pähe ei tule, siis ma jätkan oma sõprade  ja sõbrannade kollektsioonide täiendamisega. Ja kui tundub, et nõud neile enam ära ei mahu, siis Iittalal on ka väga lai valik sisustustekstiile, küünlajalgu, vaase, vitriine, karpe… loodan, et te, sõbrad, elate kõik vähemalt saja aastaseks!

Ja lõpetuseks veel üks eriti hea asi. Iittalat saab kingitusteks ette valmis osta, sest üks suurus sobib kõigile ja nõud ei rikne. Niiet kui ka Sa elad maapiirkonnas ja tunned, et Kiisa Tarbijateühistu A&O tööstuskaupade valik sünnipäevale minnes tiba kasinaks jääb, siis telli endale praegu Iittala allahindlustelt üliheade hindadega (LINK) nõusid ja pane voodi alla järgmist tähtpäeva ootama! Allahindlus Iittala.com lehel kestab kuni 29.01 või kuni kaupa jätkub ning alates 75 eurost tuuakse kaup ukse taha tasuta. Minu pakk jõudis ülejärgmisel päeval, ole ka ettenägelik ja teadlik tarbija (LINK)!

 

Fotod ja tekst  Anna Lutter (kui ei ole märgitud teisiti)

 

 

Kommenteeri

 1. Super ilusad! Eriti need mustvalge kombinatsioonid! Suur tänu inspiratsiooni eest.

 2. Oh my mis kollektsioon:)

  Kas sa oled koguseliselt ka lugenud palju sul Iittala asju on? Mul on vist Taika sarja tooteid 34 ja Kastelhelmi ja muud pudi kuskil 23. See on hasarti tekitav, sest nii palju ilusat on:)

  Ja see, et meestele kinkimine sildiga Happy wife, happy life on lihtsalt geniaalne:)

  1. Aastate pikkuse töö tulemus :D, aga ma olen nõus, et see on tõesti hasarti tekitav ja naudingut ka, nii mõnus ilusti ritta seatud nõusid kapis imetleda. 🙂
   Huh, ma ei teagi palju mul kokku on, alla saja ühikuliselt, niet arenemisruumi veel on, kuigi kapis juba ruumi napib! 😀
   a.

 3. Minu pakk tuleb ka kohe, kus sees 14 taika toodet. Lisaks nagu eelnevalt mainisin sain iittala poest 5 taika toodet ülihea hinnaga 😉

  1. oo, 14 kõlab juba nagu pool serviisi, niiet on, mida oodata.
   Kas oled paki juba kätte saanud? 😀

   a.

 4. Tere, kuidas te neid online tellida saite? Ma ei saa kuidagi. Reg konto jne, ikka ei saa aru kuidas neid ostukorvi lisada, kust hind näha jne! Ei tea.

  1. Tere, Margit!
   Oih, mul jäi Su kommentaarile vastamine viibima, jäin päris haigeks vahepeal, kas oled juba lahenduse leidnud?
   a.

 5. Oioi, need kirjavead tekstis riivavad väga silma… 🙁

  1. Tere, Mari!

   Rõõm, et olen silma jäänud ja aitäh tagasiside eest, püüan ennast parandada!
   a.

 6. Tere!
  Tahaksin küsida, kust pärinevad hallid, vildist lauamatid?

  1. Juliana! Nii suur rõõm, et küsid! Need on ise tehtud 🙂 Üks ammune diy projekt Kodu & aed ajakirja 🙂

 7. Minule jäid ka need hallid lauamatid silma. Äkki sa mäletad, mis aasta , mis numbris nende tegemisest juttu võis olla? Mul maal suured virnad neid ajakirju 🙂