Skip links

kuidas “kui-mul-aega-on” projektid teoks teha?

Suure tõenäosusega on iga endast lugupidava naisterahva Pintrest-i tahvlite seas üks selline salajane, kuhu ta kogub igasuguseid häid sisustus-, kokandus- ja riietusideid. Veel suurema tõenäosusega mõtleb iga sellise kausta omanik, et neid kõiki asju hakkan ma tegema siis kui mul on rohkem aega. Mina ka! (Minu kogutud ja rohkem aega ootavaid ideid näeb SIIT.) Õnneks aga on mul kohustus võimalus kirjutada igasse ajakirja Kodu & Aed numbrisse üks kuni kaks sisustusprojekti, tänu millele olen sunnitud ennast (ja Algot) vähem või rohkem motiveerima mõndasid häid ideid ka päriselt ellu viima. Siit moraal: võta pikemalt kaalutlemata endale palju kohustusi ja saad palju tehtud ka!

5

Juba pikka aega tundis Päären vajadust ühe astme järgi, mille abil ta iseseisvalt vannitoas käed pestud saaks ja natuke kraanikausis mängitud ka. Meenusid kohe legendaarsed Ikea lahendused (LINK), kuid oli ilmselge, et sellist plastmassist kärakat ma koju sisse ei lase. Seega – seitse kärbest ühe hoobiga – sain tehtud ajakirja projekti ja teostatud ühe nendest “kui mul kunagi rohkem aega on, siis teen” ideedest. Ja kauba peale saab Päären oma käed kah ise puhtaks, jess!

3

Kui kellelgi veel sellise astme järgi isu peaks olema, siis alljärgnevalt leiab juhendi selle sooritamiseks. Kellel isu on, aga sooritusvõimet napib, siis Algo võtab tellimusi vastu (hind 45 eurot, kirjuta info@annalutter.com). Ja eriti oluline: trepi abil saab köögikapist ise kommi kätte.

Vajad: 

– Vineeri (9 mm paksust)
– Ketassaagi
– 20 kruvi mõõduga 3 X 20
– Akutrelli
– Mõõdulinti, joonlauda, märkepliiatsit
– Kahte eritoonis puiduvärvi, pintslit
– Maalriteipi
– Liivapaberit (200ne)
– Puiduliimi (PVA liim)

DSC_3843

Tee nii: 

1. Mõõda ja sae vineerist välja detailid mõõtudega:

  • 350 mm X 280 mm (2 detaili)
  • 350 mm X 140 mm (2 detaili)
  • 350 mm X 130 mm (2 detaili)
  • 140 mm X 130 mm (2 detaili)

8

2. Käi välja saetud detailide servad ja nurgad liivapaberiga üle ning puhasta tekkinud tolmust.
3. Värvi kõikide detailie üks pool ära (see värv jääb astme sisemistele külgedele), lase kuivada. Vajadusel tee vahelihv ja kanna ka teine kiht värvi.
4. Ühenda omavahel välja saetud alumise astme osa detailid vastavalt joonisele 1. Seejärel ühenda omavahel välja saetud ülemise astme detailid vastavalt joonisele 2.

7
5. Kinnita ülemine astme osa alumise osa külge kasutades puiduliimi. Lase kuivada raskuse all.

DSC_3871
6. Värvi astme värvimata küljed. Kasuta maarliteipi, et välimiste külgede värv ei satuks sisemistele juba värvitud külgedele.
Eriti korrektse välimuse saavutamiseks pahtelda puidupahtliga enne välimiste külgede värvimist kruvipead ning kleebi peale värvimist ja värvi kuivamist astme põhja alla mööblivildid.

1

Fotod ja stiil: Anna Lutter Teostus: Algo Eskla. Avaldatud: Kodu & Aed (LINK) Märts 2016

 

Kommenteeri