Skip links

lastetoa detailplaneering

Ma ise ka veel täpselt ei tea ja ootan põnevusega, mis juhtub. See lause vist kirjeldab kõige detailsemalt minu äärmise täpsusega kalkuleeritud ja täiskasvanud inimesele kohase tasakaalukusega välja töötatud plaane lastetoaga. Kui eelmise aasta suvel rakendas Algo kogu oma vaba füüsilise jõu minu õmblustoa peale (LINK ja LINK), siis see aasta tuleb see lastetuppa investeerda (ja seoses lastetoa ümber planeerimisega, tuleb teha ka väiksemaid olulisi muudatusi teistes tubades, aga seda ma esialgu Algole kodurahu huvides ei hakka presenteerima).

Tegelikult mul ikka paar mõtet on, mida ja kuidas ma lastetoas näha tahan. Nagu selle sõna mitmuslikust vormist võib järeldada, peab see tuba mahutama mõlemad lapsed. Selleks, aga et mängimiseks ja Haanja vanaema madratsi lahti rullimiseks ka ruumi jääks, otsustasin narilaadse toote kasuks. Ja muidugi ei läinud ma lihtsama vastupanu teed ja ei sõitnud sellele järgi Ikeasse, vaid saatsin Algo hoopis Puumarketisse (LINK) voodrilaudade, prusside ja jumal teab veel, mille järgi. Igaljuhul suur hunnik hästi lõhnavat saematerjali on meil nüüd korteris kohal ja tegelikult on Algo selle jupendamise ja kokkupanemisega juba paar päeva vaeva näinud. Ja nagu mulle ikka kohaselt, siis see ei ole mitte ainult voodi (vähemalt joonisel), vaid sinna peaks mahtuma ka selline pisike miniköök/ poelett, mis lisaks sellele otstarbele peaks evima võimalust näiteks väiksemat sorti nukuteatri etenduse andmiseks. Voodit kattev laudis läheb musta värvi alla. Muretsen tugevalt, kuidas see kõik välja kukub, sest mustaks läheb maast laeni päris märkimisväärne osa toast, aga kes ei riski, see shampanjat ei joo maailma kõige ägedamat lastetuba endale ei saa.

Lisaks voodile, mis asetseb toa paremas seinas (sest seal on mingid imelikud radiaatori torud, mis tänu sisseehitavale voodile kenasti peitu lähevad), tuleb tuppa kapp-laud-riiul asi, mille otsustasin küll Ikeast koju tuua (LINK). Ma ei ole veel välja mõõtnud, millised mooduleid kokku panna, aga kindel on see, et olema peab laud ja kapike ja loodetavasti mahub midagi veel. Ülinunnud toolid laua taha sai Pelle sünnipäevaks (LINK).

Kui Pääreni tuba oli enne pigem selline puhas ja detailide vaene (ja kõik asjad olid kenasti kappidesse ja erinevatesse peidikutesse ära oragniseeritud), siis seekord plaanin ma teha ka mõned avatud riiulid, kuhu panna eriti nunnusid asju. Lisaks toolidele on mul veel juba olemas mõned detailid. Juba ammu ostsin Tigerist pilvekujulised riiulid, äkki oli 6 eurot kokku. Kuna Päären on väga suur Lego fänn ja Playandgo mängumatt/kott on nende haldamisel lihtsalt asendamatud, siis otsustasin ühe sellise veel Kidsdecorist juurde hankida, 34 eurot (LINK), need mahuvad mõlemad kenasti juba toas oleva varbseina (mis alles jääb) külge rippuma ja rahuldavad nii prakitilisi kui ka esteetilisi vajadusi.

Pääreni lemmiktegevus peale Legodega mängimise on see, et ta korjab igasuguseid väikseid asju: münte, üllatusmuna elukaid, legomehi, pliiatsi korke, prügi ja ühesõanaga kõike, millele kuskilt küüned taha saab, ja siis ta kogub neid karbikestesse (või kottidesse). Minu korilashing on ka temasse ilmselt pääsenud, vaene laps. Aga ta veidra hobi jaoks on uude tuppa olemas Kidsdecorist lõvikohver,  15 eurot (LINK) ja must-valged tekstiilid kotikesed HMist 4,99 eurot ja 3,99 eurot. HMist on veel maadeavastajatele kohane voodipesu 24,99 eurot. Need ei ole hetkel epoes leitavad neil, aga kõiki muid lasteasju näeb (LINK).

Kuna minu hing vajab organiseeritud keskkonda, siis üsna tihti sorteerin Pääreni kohvreid ja kotte ja panen kõik väikesed asjad jälle “õigesse kohta” tagasi.  Sentide kogumise jaoks kinkis minu vanaema Päärenile üliägeda musta keraamilise hoiupõrsa, aga kuna vanaema enam ei ole, siis omandas see põrsas mulle nii olulise tähenduse, et ma ei raatsi seda enam kuidagi lubada Päärenil käsitleda. Aga et hoiukassa ka lastetoas olemas oleks, siis Päären sai endale Kidsdecorist sellise tunduvalt purunemiskinlama variandi 14,95 eurot (LINK).

Tõotab tulla põnev suvi! Aga seoses sellega, et kahest voodist tuleb teha nüüd üks, on meil üle mõned käsitööna valmistatud (laste poolt kasutatud!) voodid ja veel väike köögike ja ilmselt üht-teist veel. Kui ja kas keegi võiks olla nendest huvitatud? … ma võin need asjad ühte postitusse kokku koondada, mida me enam tuppa ei mahuta. Andke mulle märku, kas see oleks vajalik. Ja soovitan tugevalt nautida oma remondivavbasid kodusid, sest noh, vaadake ise…

Tekst ja fotod Anna Lutter. Aitäh Kidsdecor (LINK) ja H&M (LINK)

Kommenteeri

 1. Oh kööginurk tundub küll meie poisile ahvatlev, ootame ära hinna ja ehk meil veab ?

  1. Oih, köök vist juba teisaldatakse täna ära, aga kui midagi peaks muutuma, siis ma annan teada 😉

  1. M, veel ei ole otsustanud, kas pressime kuhugi kummutid ära või ei. Aga kui läheb, siis annan siin kindlasti märku!

   1. Ootan infot, ma ise alles tegelen ka lastetoa planeeringuga ja pole kindel kas mahutaksin selle tuppa 🙂 aga info võib saata e-maili peale: k2trin.valo@gmail.com

 2. Mina oleks küll asjadest huvitatud ja eraldi postitusest nende kohta ka!

  1. Je, teen siis ära kui selgub, mis üle jääb. 😀

 3. Ma sooviks väga sellest ülejäävast voodist lähemalt kuulda!

  1. See on selline käsitööna valminud vineerist lastevoodi. Sisse mahub madrats 70X140 mõõdule. Otsas rattad. Ja ise võib ka magada. Hetkel on keegi seda vildikaga natuke täiendanud, aga ma sain aru, et Algol on plaan seda natuke lihvida ja värvida ja korda teha, et siis peaks täitsa viisakaks saama see!
   Teen peagi ühe postituse üleliigsetest asjadest ja panen sinna siis täpsema info ja pildid. 🙂

  1. Oih, köök vist juba teisaldatakse täna ära ja tal on isegi väike järjekord tekkinud kui täna kaubaks ei lähe, aga kui midagi muutub, siis annan kuskil märku 🙂

 4. Mind huvitaksid küll remondist ülejäävad asjad.

  1. ..eriti köögike.

   Ja ootan p6nevusega l6pplahendust. Teotab tulla väga vahva ja eriline tulemus.

   1. Jee, nii tore! Teen ühe postituse kui täpsemalt selge on, mis siis ikka üle jääb!
    Ja lõpptulemust ootan ise ka. 😉

 5. T ere

  Oleme just lastevoodite otsingul. Ehk oleks võimalik saata infot voodite kohta 🙂

  1. Tere, Pille!

   Je. Suurem on selline käsitööna valminud vineerist lastevoodi. Sisse mahub madrats 70X140 mõõdule. Otsas rattad. Ja ise võib ka magada. Hetkel on keegi seda vildikaga natuke täiendanud, aga ma sain aru, et Algol on plaan seda natuke lihvida ja värvida ja korda teha, et siis peaks täitsa viisakaks saama see!
   Teine beebikas on ka vineerist ja käsitööna. Aga tänu minu isetegevusele voodi põhja langetamisel on ka väikesed iluvead, aga võimalik, et Algo on ka nõus need likvideerima. Igaljuhul põhja saab asetada kahele kõrgusele ja ma mõõte ei mäleta hetkel aga äkki 70 X 120.. aga tegelikult võib olla ka mingi teine erimõõt.
   Panen täpse info seiskorra ja mõõtude kohta üles ühte postitusse kui on selge, mis siis täpselt üle jääma hakkab. 🙂

 6. Kui lai see nari on, mis mõõdus madrats sinna läheb? Väga lahe näeb välja.

  1. No sellega on nii, et see on täiega kitsas. 😀 Mingi natuke üle 50 cm, see on tingitud siis nari lokatsioonist: aken tuli ette. Aga kuna voodid tulvad 140 cm pikkused, siis 3-4 aasta pärast kui poisid laiemad, tuleb midagi uut välja mõelda, nii kauaks on hea, loodetavasti. Aga madratsi plaanime hetkel olemasolevatest ise lõigata sobivasse suurusesse.