Skip links

lihavõtte šokolaadimunajaht

Jälle üks lihavõtte mäng tehtud! Minu meelest oli see alles eile või üleeile kui ma tegin eelmise aasta Jänes Joonase munadepüha aardejahi ja mõtlesin, et alles see oli kui sündis esimene Jänes Joonase šoklaadimunade otsimise mäng. Eelmise ja üleelmise aasta lihavõtte mäng on ka endiselt tasuta allalaetavad ja väljaprinditavad, niiet kes eelmisel aastal ei ole neid oma lastele läbi viinud, siis võib vanu ka vabalt kasutada – üsna akuutsed siiani. Selleaastane mäng aga on eelmiste aastate omadest natuke teistmoodi. See käib nii:

1. Lae endale TASUTA alla Jänes Joonase lihavõtte mäng. See SIIN on ühele lapsele ainsuses kirjutatud lihavõtte mäng ja see SIIN mitmuses kirjutatud munadepüha aardejaht (kui korraga mängib 2 + last).

2. Seekord ei tule mitte peita komme vaid porgandipõllu tükke, mida laps otsima peab – kui õigesti – kodus laiali olevad – tükid porgandipõllu asendiplaanile panna, siis näeb porgandite alt salajase aarde asukohta. Ehk siis maiustused on peidetud ühte kohta. Salajane asukoht on üsna keerukalt varjatud – seega olgu siin ära öeldud, et porganipõllu alla on joonistatud AHI ehk siis aare tuleb peita sinna.

3. Kui pdf on väljaprinditud, siis lõika lk 3 (porgandipõld) mööda heldemaid (halle) jooni lahti. Lõika riba haaval, sest need tükid kattuvad täpselt porgandipõllu asendiplaaniga (lk 2), kus on vihjatud, kuhu iga jupp peita tuleb (ja kust lapsed seda siis otsima teavad hakata). Kui lapsed jupi kaardil näidatud kohast üles leiavad saavad nad selle panna porgandipõllu asendiplaanile ja kui kõik jupid on koos, siis võiksid sealt välja osata vaadata ahju pildi.

4. Kui lastel ei taha ahi hästi välja joonistuda, siis võib soovitada neil porgandid ära värvida, siis näeb teisi jooni paremini.

Niisiis kui ettevalmistused on tehtud:

1) aare ahju peidetud;

2) porgandipõllu jupid kodu kaardil märgitud asukohta tranpsorditud;

Jäta lastele kuhugi Jänes Joonase kiri (lk 1) ja porgandipõllu asendipaan (lk 2) ja tee mängu ajal lastest mõni äge foto või klipp ka ja tagi mind Instagramis @lutteranna, oleks väga äge teie aardejahte näha! Ja muidugi on mängu igasugune muutmine ja sellele loovlähenemine ülimas soosingus!

Mina ostsin oma selleaastased šokolaadimunad Lidl-st. Seal on müügil ka Lidili enda brändi üllatusmunad, mis on võib-olla põnev vaheldus. Lisaks olen kuulnud, et sealt on suht võimatu ühesuguseid asju leida ja plastikust munad šokolaadi sees on erivärvi – oluline infokild neile, kes kõigest midagi meisterdada tahavad 😉

Tekst, fotod, pdf Anna Lutter. Aitäh, Lidl.

Kommenteeri