Skip links

Praktiline ja olulise sõnumiga emadepäeva kink

Mõnda kingitust on keerulisem teha kui teist ja mõnda tunnet on mõnikord suisa nii keeruline sõnastada, et see jääbki sõnastamata ja tulebki Raffaello karbi järele Selverisse minna. Kolm aastat tagasi kui ma Raffaello karbile alternatiivi otsisin ja oma esimese emadepäevaks mõeldud tootega – emadepäeva kink Ema on kandev jõud” sõnumiga kinkekarbis kott – välja tulin, tundsin, et selle sõnumi ja kingitusega sai küll nii palju olulisi asju ära öeldud!

Kaks aastat tagasi hakkasin tegelema uue emadepäeva toote tootearendusega, mis veel ühtteist tähtsat ära aitaks öelda. Esmalt sündis sellest tootearendusest hoopis toode üheks teiseks tähtpäevaks: “Me oleme paar” labakindad – algselt tahtsin seda kinnaste ideed emadepäevaks, aga siis sain ise ka aru, et kes see siis keset suve kindaid tellima hakkab ja see ei ole just sobivaim emadepäeva kink. Siit koorus mõte pajakinnastest, mis oleks ideaalne kingitus soojema kliimaga perioodiks.

Esialgu oli plaanis kasutada seda sama labakindapaari temaatilist sõnumit, aga siis jõudis kohale ka see (ise siin kirjutades ka juba tundub, et maru taiplik olen), et äkki see ei ole päris emadepäeva teema. Kuskil pool aastat tagasi tuli mõte sõnumist “kui asi läheb tuliseks, oled alati olemas” – see kõnetas mind ja meeldis! Peale 24.02.2022 tundus see aga korra liiga terav, hakkasin mõtlema alternatiive. Siinkohal suur tervitus sõnumitoimkonnale (tsau, is, emsp, Algo, Pille & Mirko!), kes sõnumiloomesse aktiivselt kaasatud olid. Sündis umbes kuus potentsiaalselt sõnumit, millest siis ühe väljavalimise asemel otsustasin seekord jääda kolme juurde, et saaksite just enda emale/ vanaemale sobivaima valida! See tundus aus, et ikkagi teile ka osa tööst jätta – ei pea ise kõike ära valima!

Sõnumiga oli siis enamvähem selge. Pakendi illustratsiooniga oli ka üsna lihtne, sest ega ma väga joonistada ei oska. See üks ja sama tädi koguaeg – kes vahest muutub ka onuks – natuke tegin krae asemel mummulist põlle ja, et natukene kotipakendist eristuda, siis illustratsioon vasakule ja hallikas loogelisem tekstikujundus paremale.

Pajakinda ja -lapiga oli aga rohkem tegemist. Esialgu olin kindel, et tahan pajakinnast ja -lappi. Töötasin erinevate mudelite kallal ja pinnale jäi lapitehnikas versioon, kus sain erinevaid tootmisjääke ära kasutada ja lisaks tulid nendele peale käsitsi vabakäelised tikandid, mis mulle endale väga meeldisid. Kui kindad olid testgrupi käest läbi käinud, siis otsustasin käsitikandid asendada masintepinguga (sest see meeldis lihtsalt testrühmale palju rohkem!). Natuke oli pusimist veel termovatiiniga, mida kaua taga ajasin, lõpuks leidsin sellise, mis vastas minu soovidele. Niisiis kuskil märtsi alguses olid mul näidised pildistamiseks valmis. Need seisid kuskil kaks nädalat kodus kapis. Ja selle asemel, et need siis üles pildistada sain ma peale kahte nädalat aru, et need ei ole need. Ja alustan täiesti nullist uuesti kogu disainprotsessi. Selle tulemusena kasutasin vanast valmis versioonist ainult kauaotsitud termovatiini. Pajakindast sai suurem pajalapp, millel peal pael, mille alt sõrmi läbi pistes muutub see pajakindaks.

Uute pajalappide juures kõnetas mind see, et sain kasutada oma emadepäeva kottide tootmisjääke (lõige sai nende jääkide alusel konstrueeritud), niiet nii mõnigi teist saab oma emale kingitud koti mustriga pajalapid ka nüüd e-poest leida! Igaljuhul kui need valmis sain, siis need ei oodanud kaks nädalat kapis, vaid mul tekkis kohe see õige tunne, et need on need ja pildistasin need kohe üles (tsau mu käemodellile, Mariale!). Ja nüüd on kõige ägedam emadepäeva kink: 13ne erineva mustriga pajalappide komplekt epoes üleval – valikus on kolm erinevat sõnumit ja täpsed mõõdud ja kirjelduse leiade epoest toodete alt!

Kui midagi veel peale neid sõnumeid emale ja vanaemale ütlemata jäi, siis tegin teile sellise nunnu emadepäeva raamatu, mida saab TASUTA alla laadida ja ise ära täita või lasta oma lastel täita või koos lastega täita! Raamatu jaoks läheb vaja kahte paksemat paberit, kääre, sukanõela, paksemat niiti (või heegelniiti), tintekaid või pliiatseid, sest vildikas tuleb paberist läbi (meie kasutasime Pilot G-2 tintekaid, mida on saada 30nes erivärvis!). Tee nii:

  1. Prindi raamat paksemale paberile kahepoolselt välja. Raamat EMAST, raamat VANAEMAST. Raamat on saadaval ka ukraina keeles!
  2. Lõika ja voldi lehed pooleks!
  3. Tee murdejoonele kolm auku (üks keskele ja teised tsentrist 5-6 cm kaugusele)
  4. Aseta lehed üksteise sisse (pane sellisse järjekorda nagu ise soovid. Jälgi, et kaaned jääksid kõige peale!).
  5. Köida paksema niidiga kokku! Alusta seest poolt keskmisest august, sõlmi niidiotsad kokku.
  6. Täida raamat ja kingi koos kinkekarbis pajalappide või koti ja lillekimbuga emale ja vanaemale!

Tekst, fotod, PDF Anna Lutter. Aitäh Pilot.

Kommenteeri