Skip links

paneelmaja rõdu re-make

Paneelmaja rõdu jäi meile paar esimest aastat – kui me juba selles korteris siin elasime – märkamata. A, ei, kui me alustasime remondiga ja ühte vaheseina maha lammutasime, siis mu isa ajas oma veoauto rõdu alla ja sealt oli mega hea terve vahesein veoautokasti visata, siis käisime päris mitu korda rõdul. Kui Pelle sündis (6 a tagasi!), siis oli rõdu esimesel aastal super koht, kus käru hoida ja Pelle lõunaajal magama panna. Sellel samal aastal hakkasin ma kirjutama oma teist raamatut ja sinna projekte mõeldes olime toimetajaga rääkinud, et võiks rõdu/ õue asju ka teha. Seega märkasin siis, et meil ju ka tegelt rõdu!

Ma ei olnud õigupoolset kunagi endale rõduolemasolu tunnistanud, sets meie korteri juurde kuulub ka klassikaline paneelmaja rõdu – õigupoolest nelja korteri peale üks. Tundus nagu veider, et mina siis seal sisustama hakkan. Nende mõne aasta jooksul ei märganud ma väga, et keegi seal rõdul käiks ja kui siis raamatu jaoks DIY projekte tegin ja pildistasin ja selle käigus rõdu veits fotode jaoks sättisin, siis mõned pingid/ laud jäid sinna “ajutiselt”. Selle tulemusena hakkasime me ise seal mõnikord käima ja naabrid ka! Lõpuks ühel kevadel mõtlesin, et tegelikult võiks ju selle rõduasja ikkagi siis läbimõeldult ära lahendada ja sellest ajast saati on rõdu meie enda ja naabrite poolt üsna aktiivses kasutuses. Rõdu on hästi mõnusalt päevase päikese poole avatud ja seinasopis ka, niiet seal on megamõnus soe alati! 

Esialgu sisustasimegi rõdu DIY projektide käigus tehtud mööbliga. Eelmisel kevadel tegi aga Algo meie paneelmaja rõdu jaoks uue mööbli, sellest tegime ka väikese Youtube video ka. Uus lahendus oli täiega super – mahtus rohkem inimesi ja praktilisem igati. Eelmisel suvel, rõdu aktiivsel kasutamisel selgus siiski, et mõned asjad võiksid olla paremini, seega otsustasin sellel aastal eelmise aasta parandusettepanekuid arvesse võtta ja rõdu veel paremaks teha! 

Esimene puudujääk oli see, et laud kippus väikseks jääma kui õhtul neljakesi istuda ja veits süüa ka kaasa võtta. Tegelikult ei olnudki mul lahendust välja mõeldud, vaid see tuli minuni iseenesest. Käisin Magaziinis rõdule lillepotte ja muid väiksemaid dekoratiivelemente otsimas ja siis järksu nägin seal seda saunapinki. Sain kohe aru, et see ongi lahendus väikesele lisalauale – ehk siis see pink on natukene kõrgem kui laud, niiet selle saab laua peale panna ühe küljega ja nii laua suuremaks teha. Kui parasjagu lauda suuremaks ei ole vaja teha, seisab pink seina ääres ja on pink – kuna meil on rõdu suht suure kaldega, siis Algo lõikas pingi ühed jalad lühemaks (nagu ka kogu rõdumööbel sai nurga alla tehtud), et pink/ laud ise rõdul otse oleksid. 

Esile kerkinud probleem nr kaks. Mõnikord lähevad istumised pikemaks kui valget aega jätkub ja sellepärast mõtlesin ammu, et tahaks tulukesi lisada ka rõdule. Kuna aga meil pistikut rõdul ega selle läheduses ei ole siis on see asi katki jäänud. Viimastel aastatel on aga kaubandusvõrgus päris laiaks läinud päikesepatareil töötavad igausuguste valgustite valik. Magaziinis on ka päris lai valik kõikvõimalikke valgusteid, mis töötavad päikesepatereilt. Mina rupitasin viis lampi rõdu laest alla (puuvillasse nööriga) ja ühed tulukesed läksid rõdupiirde külge ka! 

Magaziinist leidsin veel väga nunnusid puidust kaste, mille sisse saab panna taimi või laste mullitajaid, mida nad rõdul puhumas käivad! Lisaks puidust kastidele olid mulle seal ammu jäänud silma suured, elegantse kujuga (ja väga hea hinnaga!) keraamilised potid. Kohe kui selle oliivipuu endale olin soetanud, teadsin, et tahan seda tumehalli potti sinna ümber, ühe väikasema võtsin ka talle täienduseks 🙂 Juba komplektina leidsin aga sellised boho-vibe korvikesed ja veel kaks erisuuruses jutest kotti/ korvi, mis on seest kiletatud ja mida saab kasutada lillepotina või miks mitte toidu serveerimisel – hoiavad vormi ja näevad väga nunnud välja! 

Hall puuvillane vaip on mul rõdul juba aasta kasutuses olnud, pesen seda masinas ja käime jalatsitega seal. Ilmselgelt on see täiega heledamaks pleekinud kui algselt oli, aga mulle väga meeldib praegu see toon. Leidsin Magaziinist aga veel ühe peaaegu samas toonis hallika terrassivaiba, mis sobib hästi sinna ukse ette, et siis puru ja liiv jääb selle sisse varju #lifehack

Loomulikult ei tohi ühelt #boho-vibe rõdult puududa ka suur hulk küünlaid ja laternaid. Ilusad laternad on tavaliselt nii kallid, et elusees ei raatsi neid rõdule osta. Leidsin Magaziinist aga need puidust laternad, mis nägid head välja ja olid hea hinnaga ka! Lisaks muidugi meeldib mulle alati kasutada täiesti klassikalisi klaasanumaid, sinna saab panna küünlaid, aga erinevatel tähtpäevadel ka kõike muud: käbisid, sammalt, munasid, jõulukuule, tulpe, pulberküünalt – seega ei ole ainult suvel rõdu jaoks kasutuses, vaid saab muul ajal ka! 

Kui kuskile kaubandusvõrku nüüd veits soojemad ilmad ka nädalapakkumistesse tuleksid (tegelt ma oleks nõus täishinnaga isegi ostma), siis oleks suht täiuslik seal rõdul kõik juba! (Lisa sõbrad ja külm … mahl :)). Aga niikaua kui soojasid ilmu ei ole, siis soovitan teil ise Magaziini kohale minna, sest neil on e-poes väga väike valik pakutavast kaubast üleval (sellepärast ei saanud kõike linkida ka teie jaoks – minge vaadake poodi!).

Tekst ja fotod Anna Lutter. Aitäh, Magaziin!

Kommenteeri