Skip links

minu kohvijoomise (halvad) harjumused

Üheks hetkeks ilmus meile koju ülistiilne, moodne ja produktiivne kohvimasin – JuraE8. Jagasin oma kuuajaga tekkinud uue masina kogemusi ja üleüldse vanemaidki kohvitarbimise harjumusi Kafo Laurale. Ta vormis mu mõtted tähemärkidessse sellisel kujul:

Puhta silmaga, põnevaid lahendusi leidev ning stiilse maitsega sisustus- ja meisterdusblogija, õpetaja, ema ja kolme raamatu autor Anna Lutter kohe jõuab tööd teha! Aga mis nii viga, kui Sinu tööks on Sinu hobi ja Sulle meeldib kohvi juua, kohe palju!

Tööka Anna truuks kolleegiks on igahommikune rangelt kohustuslik must kohv, mida rammustavad mitu lusikatäit suhkrut, pisut kaneeli ja valgendab vahukoor! Oh sa poiss – see vist ongi ilu ja edu valem! Ja kui Anna elukaaslase Algo viimase aja meelisjoogiks on tee, siis „ega sellepärast meie peres kohv joomata ei jää – loodus tühja kohta ei salli ja nii joon ma kohvi mitme eest“ kirjeldab Anna lõbusalt. Meistrinaise päeva esimene kohviannus vajab kiiret tarbimist, teisiti ei saa. Sest siis on hea produktiivse, päevaga edasi minna. Sellele järgnevad veel kaks sellist mõnusat tassitäit kohvi – räägi veel kohvifännist! Pole siis ime, et ühed populaarseimad Anna käte all valminud tooted on öökullikujulised padjad.

Anna on oma noore ea poolest siiski väga kogenud kohvihoolik – esimesed kohvimälestused pärinevad juba põhikooli ajast, kus eelistati lahjemaid, aga ikka magusaid kohvijooke. Selle ajaga on selgeks saanud, et kohvi (ja üldse toitude-jookide) juures on kõige olulisem nende aroom. „Ma olen üldiselt väga lõhnatundlik inimene, seetõttu polegi ehk kohvi juures niivõrd oluline selle maitse, aga kohe kindlasti joogi lõhn – see peab olema hea!“ selgitab Anna oma eelistusi. Anna jutt kõlab väga arusaadavalt, kui mõelda selle peale, et pole olemas ühtegi aromaatsemat toiduainet kui värskelt jahvatatud kohv! Targad teadlased teavad kinnitada, et kohviubades on lausa kuni 1000 erinevat aroomiühendit (tuues võrdluseks punase veini, kus neid on ca 600) – see on juba midagi, mida päevad läbi nautida!

Kuna kohv, eriti päeva esimene, on Anna jaoks kui esmavajadus, siis naudib ta täisautomaatsete kohvimasinate võlu, kus jook valmib kohe õige temperatuuriga – et saaks ikka momentaalselt seda nautima asuda! Seetõttu sai mõned aastad tagasi koju soetatud ka Saeco automaatmasin, mis senini truult pere kohvivajadusi teenib. Seega oldi automaatmasinate võlumaailmaga juba tuttav maast madalast nii, et pere väiksemad teadsid JURAlt tellida siidist kakaod, perepea Algo teadis masina eest hoolt kanda ja paitada ning pere kass Kalissal polnud muret masinaga sõbrasuhteid luua. Nii hüppas Kalissa ikka ja jälle masina juurde, et seda uudistada ja koos nurruda.

Selle kuu jooksul, mis JURA E8 Anna kodus veetis, viisid pereliikmete jalad neid ikka aina tihedamini kööki. Sest soojad joogid valmisid JURA E8ga mõnusalt kiiresti ja vaiksel toonil, mis kõlas kui lemmikviis ootusärevale nautlejale. Pere rõõmustas eriti asjaolu, et masina kohest väljalülitamist sai sobivale ajale edasi lükata. See on oluline, kui avastad, et oled jälle kord köögis masina taga tühjusest korisevat tassi täitmas.

Anna on kindel, et kui oma kodutehnika ja –seadmete eest regulaarselt ja südamega hoolt kanda, siis kestavad nad kaua-kaua! Nii on nad hoolitsenud ka oma ülejäänud plaatinakarva kodumasinate eest. „JURA on aga selles mõttes eriti mugav, et ei pea lugema päevi ja arvutama, millal viimati seadmeid puhastasid, vaid masin ütleb Sulle seda ise! See on kindlasti üks põhjus, miks soovitan JURA masinasse investeerida, sest õige hoolduse ja hoolitsuse juures olen kindel, et see masin teenib kohvimaiaid kaua ja ustavalt!“ sõnab Anna ja meie usume teda.

Tekst ja fotod Laura Verte. Postitus ilmus esimesena Kafo blogis. Aitäh, Kafo!

Kommenteeri

  1. Kohvi isu tekkis postitust lugedes!
    Küsiksin aga 3.pildil olevate köögirätikuhoidjate kohta, kas käsitöö?

    1. Tohib ikka, aga vastusest ei ole väga enam abi. 😀 See oli üks Soome firma, kelle mööbli tootmine toimus Eestis ja meil üks tuttav töötas seal ja sealt kaudu tellisime. Hea hinnaga 😀
      Aga nüüd on see firma juba mitu aastat pankrotis. 🙁