Skip links

munadepüha aaretejaht Jänes Joonasega

Neljas hooaeg Jänes Joonast ehk munadepüha aaretejaht! Kes temast ja aaretejahist veel midagi kuulnud ei ole, siis Jänes Joonas on munadepüha ajal välja ilmuv klassikaline munadepühajänes, kes on sinu tuppa (ja aeda) ära peitnud hulgaliselt šokolaadimune, üllatusmune ja jänesekujulist šokolaadi. Et kõik peidupaigad üles leida, on Jänes Joonas jätnud otsijatele ka mõned salajased vihjed. Võid vabalt mängida ka eelmise aasta mängu, kus tuli tükke otsides panna kokku pusle; üleelmise aasta mängus tuli maiustusteni liikumiseks kasutada erinevaid liikumisviise ja kõige esimese mäng on oma olemuselt selleaastase mängu sarnane, aga vihjed on otse paberi, neid ei pea läbi valgustama!

Sellelel korral on vihjed järgmise aarde asukoha jaoks muna sees, et läbi munakoore näha, siis tuleb silti vaadata vastu vagust või panna taskulamp sildi taha ja seda siis vaadata: niimoodi näeb läbi munakoore!

Aaretejaht & ettevalmistus:

  1. Nagu alati on seiklus kohandatud ja kirjutatud nii ühele kui ka mitmele lapsele. Lae endale sobiv versioon alla ja prindi välja!
  2. Kleebi munadega lehed (4) vihjetega lehtede peale – kasuta pulgaliimi. Lõika kokkukleebitud lehed mööda jooni tükkideks.
  3. Varu endale Lidilist Favorina lihavõttemaiustusi.
  4. Pane PDFi esimene lehekülg, kus on Jänes Joonase tervitus ja sissejuhatus mängu, laste voodi kõrvale valmis, lisaks pane sinna ka esimene vihjemuna ja taskulamp.
  5. Peida esimene aare sellesse asukohta, mis on esimese muna sees (selle, mille koos Jänes Joonase kirjaga hommikuks voodi juurde jätad). Lisaks maiustustele pane sinna ka teine muna, kus on vihje kolmada salajase asukoha kohta. Ja nii edasi – kõiki (30) asukohavihjeid ei pea üldse kasutama! Pane mäng kokku ainult nendest asukohtadest, mis teie kodus on!
  6. Viimases asukohas on ainult maiustused.
  7. Lisaks on viimasel lehel ka tühjad munad, millesse saad ise asukohavihjed joonistada – soovitan kasutada harilikku, siis ei jää jooned liiga tugevad, muidu näeb kohe läbi munakoore :).

Juba teist aastat ostsin oma šokolaadimunad Lidl-st. Seal on müügil ka Lidili enda brändi üllatusmunad, mis on põnev vaheldus: sealt on suht võimatu ühesuguseid asju leida ja plastikust munad šokolaadi sees on erivärvi – oluline infokild neile, kes kõigest midagi meisterdada tahavad!

Tekst, fotod, pdf Anna Lutter. Aitäh, Lidl.

Kommenteeri