Skip links

võtsime kodu korrashoidmiseks uue abilise

Kui inimene on ülikoolis läbinud aine nimega koristamise põhialused, siis võid olla kindel, et kogu järgneva elu on ta väga passonate koristustarvikute suhtes või no tegelikult ka koristamise osas laiemalt. Tegelikult ei alanud minu ebaterve huvi koristamise ja piinliku puhtuse vastu üldse mitte üikoolis vaid ikkagi tunduvalt varem, aga just ülikoolis said praktilised kogemused ka teadusliku põhja. No, et millises järjekorras on näiteks mõistlik koristada WCpoti erinevaid osasid (joonisega küsimus eksamilt) ja milliste liigutustega tuleb põrandamoppi liigutada, et saavutada parim tulemus. Tänast blogipostitust ajendas kirjutama see, et minu koristusseadmetega liitus uus tegija – BOSCH  Unlimeted Serie 6 varstolmuimeja.

Kui Kuudi ehitus veel käis, siis otsin sinna sellise tööstuslikuma tolmuimeja, kasutasime seda ka ehitustolmu ja teiste päris raskete tööde jaoks. Kui meil on see siis Kuudis mõnda aega olnud, siis ühel hetkel andis me enda tolmuimeja kodus alla. Me tolmuimeja oli mingi 9 aastat vana suvalisest toidupoest ostetud suvaline (võimalikult odav, sest #üliõpilased) masin. Aga kuna see otseselt nagu katki ei olnud, siis me ei leidnud mingit põhjust ta välja vahetamiseks. Kui aga nüüd oli vaja ikkagi vahetada, siis mõtlesime kohe, et ostame koju ka selle sama võimsa ja suure, sest see teeb kõik nii puhtaks. Nii tegimegi.
Peale esimesi tõmbeid kodus selgus, aga karm tõsiasi, see kaasas olev otsik vaipade peal kohe üldse ei toimi. Siis aga lambist tuli idee, et vahetame selle otsiku siis ära, võtame vana imeja otsiku ja paneme uuele, sest otsik oli terve ju, ainult see imemisfunktsioon ei töödanud enam. Nii tegimegi ja nii toimis kõik superhästi. Esimesed kuus korda oli entusiasm suur ja ei tekkinud mingeid probleeme iga kahe tunni tagant (sest keegi koguaeg ajab midagi maha ja on koristada vaja) välja võtta ja kiirelt ära koristada. Seitsmendast korrast, aga see entusiasm kadus ja iga kord selle masina välja kiskumine, juhtme kerimine, pistikute vahetamine (sest juhe ei ole piisavalt pikk, et kogu korteri ühte stepslit kasutades ära saaks teha) tundus nii tüütu ja paljunõudev, et ma mõnikord ei imenud isegi mõnel päeval tolmu (mis on totaalne eneseületus).
Tegelikult, aga hakkasin kohe mõtlema, et mul oleks nii vaja mingit sellist kerget ja kiiret asja, millega igapäevaselt kõige purusemad kohad üle käia. See suur ja võimas imeja muidugi teeb imelist tööd, aga seda on lihtsalt maru tüütu koguaeg välja kiskuda. Pluss, ta teeb nii valjut häält ja arvestades minu öist eluviisi … siis no ei taha koguaeg naabritel ka meeles olla.
Hakkasin siis otsima, et milline see varstolmuimeja olla võiks või milliseid neid üldse on. Ülikoolis sellest ei räägitud – ma vist lõpetasin nii ammu, et mäletan, et meil oli teemaks ainult mopp ja hari (haha). Mulle ei meeldi kui praktilised asjad seisavad nähtaval kohal ehk siis ma teadsin, et ma nagunii hakkan seda hoiustama oma moppidele/ tolmuimejatele mõeldud kapis lastetoas, seega langes ära selle alusega valik (või ma ei tea, kuidas seda nimetatkse, aga ma olen teiste juures kodudes näinud), sest kapis ei ole elektriühendust ja seal see laadida nagunii ei saa. Niisiis sain aru, et mul on vaja akuga mudelit, mille akut saab eraldi laadida. Siis ma tahtsin, et ta oleks veel vaikne (sest see suur tolmukas teeb ikka korralikku mürgilt) ja tahtsin, et ta ei maksaks miljon.
Otsingutega hakkasin tegelema juba kuskil märtsis vist, siis kui kõik lapsed ja ise ka koju jäin. Kuna kõik olid kodus, siis seda pudi ja puru põrandale tekkis lihtsalt väga VÄGA palju ja vajaduse sellise varstolmuimeja järgi kasvas ikka väga domineerivaks. Ma olen hästi halb eeltöö tegeija – ma igakord mõtlen, et kindlalt uurin ja siis analüüsin enne suurema asja ostu, aga tegelt ma ei viitsi kunagi seda teha ja ma alati palju parema meelega kuulan teiste soovitusi, aga ikka igal korral olen ma kindel, et järgmisel korral kindlalt uurin! Seekord juhtus aga nii, et Bosch kirjutas mulle ja pakkus koostööd ja kuna kõik need eelnevalt minu poolt kaardistatud omadused (ilma dokita laetav, vaikne, mitte miljon maksev) olid Bosch Unlimited 6 seeria varstolmuimejal olemas, siis – siis ma lihtsalt olin tänulik, et ma ei pidanud rohkem eeltööd tegema ja uurima ja kogu interenti läbi lugema, vaid valik tehti minu eest ära. Mulle alati selline asi meeldib! Kuna Boschi teiste seadmetega on mul seni ainult väga positiivsed kogemused olnud, siis nii see Bosch meile koju jõudiski. Kusjuures kaasas olev aku sobib ka teistele Boschi seadmetele!
Olen selle imelise asjaga nüüd paar päeva imenud ja nagu nii kiire! Nii lihtne! Tõsi, ma ei ole veel ületanud seda kriitilist kuut korda, mille jooksul mulle ka suur tolmukas imeline ja – ah, mis see siis ei ole teda siit kapist koguaeg välja kiskuda – tundus. Niiet kui ma olen nüüd siin kuuaega talle kuuma andnud, siis ma kannan ette, kuidas minu suhe Boschiga päriselt on ja kas ta ikka on nii äge ja imeline nagu siin praegu mesinädalaperioodil tundub.
Lisaks tolmuimejale – nüüd siis kahele – suur suurpuhastuseks ja Bochi varstolmuimeja –  mugav ja lihtsalt liikuv (pmst saab kohvi samal ajal juua kui tolmu imed) – on mul põrandaphastuses abis ka aurutaja. Enne kasutasin vana head moppi, aga aurutajaga lähevad need põrandad ikka nii mõnusalt ja lihtsalt puhtaks ja palju puhtamaks kui seda mopiga saavutasin – küüri palju tahad! Küll aga tahan siin ära märkida selle, et aurutaja on Kuudiga kahe peale ehk siis see leiab kasutust kodus maksimum 2 korda kuus, seega ma ei tea, kas ma oleksin raatsinud ta ainuüksi kodu jaoks osta. Praegu aga Kuudis pidevalt kasutan ja mu ema vahest laenab ja see leiab meil siis kogu suguvõsa peale kokku väga palju rakendust.
Kuna mul korteris palju põrandast on tegelikult ikkagi vaiba all, siis pigem muidugi kasutamegi tolmuimejat, niiet ma olen rohkem kui excited, et kõik Boschi Unlimited varstolmuimeja erinevad osad ja funktsioonid ära proovida! Kuidas teil – mitu tolmuimejat teil kapis on ja mille põhjal valiku olete teinud? Kas kellelgi kogemus ka Boschiga ja oskab head nõu anda kaasas olnud tarvikute vm osas (sest #klassika kasutusjuhendit ei ole veel lugeda jõudnud).
Tekst ja fotod Anna Lutter. Postitus valmis koostöös Boschiga

Kommenteeri

 1. Meil ka kodus kaks tolmuimejat. Üks suur ja juhtmega ja teine varstolmukas Makita oma. Samuti saab akut kasutada erinevatel Makita asjadel. Nii et vahest tolmukal ja vahest akutrellil

 2. Tavalistest juhtmega tolmuimejatest on parim Miele ( siiani olen ostnud iga aasta vähemalt 2 uut tolmuimejat sest mingil põhjusel peale esimest paari kuud kasutamist ikka tolmuimeja ei rahuldanud mu ootusi🤔 peale miele kasitamist ei taha enam vahetada) ta liigub sujuvalt ja väga hea imemisvõimsusega nii vaipadel kui põrandatel ja minu isiklik arvamus et on parem kui kärcheri tööstuslikud masinad.
  Varsimuritest on hea imemisvõimsusega dysonit aga nende puhul mul näiteks ei meeldi et ta üsna raske ja kui rojkem vaja imeda siis käsi väsib ära. Samuti aku kestus u 30 min ja kogu aeg tuleb nii öelda sõrme päästikul hoida et ta töötaks. Mina igatahes endale ideaalset varsimurit pole leidnud nii et kui keegi oskab soovitada tõeliselt head ja mugavat tahaks ka😉

  1. Haha, sa siis ikka juba päris ekspert! Ma ise täitsa uus sellel alal – see ongi esimene üldse, mida katsetanud olen, niiet ootan ka igasugseid mõtted ja kogemusi!
   Praegu olen väga rahul, sest muidu kiskusin iga kord seda suurt välja ja sellega võrreldes, ikka mega lihtne see väike vars välja võtta kui korra vaja teha! Aga jah – varsi omavahel võrrelda ei oska 😀

 3. Kuidas teil see suhe nüüd kujunenud on? Ma nüüd mõtlen ka, et võtan ikka Boschi selle kurikuulsa Dysoni asemel (no hind on ikka määrav). Ma ei suuda nüüd valida Boschi Series 6 ja 8nda vahel. Midagi ei saa aru mis vahet on. Äkki saad öelda oma mudeli konkreetse numbri? Mul aurupesur on ka vist sama on mis sul, seega maitse kodumasinate suhtes on vist sama 😀, võib sinu kogemust usaldada. Aitäh!

  1. haha @kodumasinatemaitse 😀 mingite koduperenaiste põhielement, mille alusel sõpru leitakse 😛 hahaha
   aga kuule ma olen ikka väga rahul – sellesmõttes, et vbl ma ei ole kõige objektiivsem kommenteerija, sest see on esimene varstolmuimeja, mis mul olnud on, mida kasutanud olen!
   Aga selle aja jooksul, kui ta meil olnud on, olen ainult ühe korra suurt tolmukat välja võtnud – siis kui tegin mingit suuremat koristust siin kodus! Muidu kogueg naks see kätte. Tal on turbo nupp ka, mõnikord kasutan seda, aga enamasti ikkagi tavareziimil.

   Minu mudel on BCS612W ja siin neil kodukal need omadused kenasti järjest välja toodud, vaata äkki saad siit mingit head lisainfot veel: https://www.bosch-home.ee/tootelist/tolmuimejad/juhtmeta-tolmuimejad/unlimited
   Tervitan!
   a