Skip links

milliseid ma-ei-tea-kas-tegelt-ikka-on-vaja kodumasinaid ja tehnikavidinaid päriselt ka vaja on? 

Teate küll neid köögikombaini sette, mis iga mees igale naisele kinkinud on (tsau, Algo) – haha. Tegelt jah, Algo kinkis mulle ühe Boschi köögikombaini suht esimesel aastal kui koos olime (olid ajad, mil ta vist päriselt lootis, et ma süüa teha oskan). Siiamaani on see meil kapis olemas :D… ja töötab – väga palju sellega midagi ma teinud ei ole, aga samas kui ikka vaja, siis aastas paar korda võtame välja ka. Aga kindlasti ei ole see selline seade, milleta ma ei oleks nõus enam edasi minema. Mõned seadmed ja tehnikavidinad meil aga on küll kodus sellised, mis on mu elu lihtsalt niiiiii palju lihtsamaks ja nagu lihtsalt mugavamaks teinud ja millest ei oleks nõus enam loobuma.

1. Kuivati. Mind ei ole pesu kokkuvoltimine ja kappi sorteerimine kunagi trööstinud, aga pesu kuivama panek ei ole mulle mitte kunagi meeldinud. Pluss mulle ei meeldinud see, et põhimõtteliselt koguaeg oli meil toas see pesurest laiali ja lahti. Kuna meil ei ole korteris selle jaoks ekstra mingit ruumi või pinda, siis tavaliselt meie magamistuba nägi välja nagu mingi pesumaja ja koguaeg seal kuivas midagi. Aga vist mingi 2-3 aastat tagasi ostsime endale kuivati ja see on lihtsalt parim investeering! Mul ainult ühed voodipesu komplektid näiteks kasutusel, sest kohe samal päeval saan puhtad peale tagasi panna – seega ma ei tea voodipesu üldse kappi isegi volitama tagasi, vaid lähevad kohe uuesti käiki. Kõik pikad kaltsuvaibad kuivatan seal – ei pea enam kuus päeva uste peal hoidma ja tuulutama ja pööritama neid seal. Ja korralik ajasääst ka pesumasinast kuivatisse lihtsalt visata. Niiet kui keegi kaalub, kas osta või mitte, siis: jaaaa! See on täiega seda väärt! Meil on Boschi serie 4 self cleaning condenser.

2. Varstolmuimeja. See on meie kõige värskem kodumasin, aga ma olen päris kaua selle soetamisele mõelnud, aga kartsin, et läheb veits sinna köögikombaini teemasse, et no paar korda aastas võtan välja ja nii on. Tegelt aga kui lapsed on kodus, siis reaalslet see koguaeg väljas meil, kasutuses ikka ka. Meie varstolmuimeja Bosch Unlimited 6 series üle ootuste võimas, niiet lisaks väikesele pudile saab ka täitsa sellise koristuse sellega ära teha. Tegelt kui aus olen, siis peale Boschi varstolmuimeja ilmumist meie kappi, olen ma ainult ühe korra viitsinud suurt tolmuimejat välja tarida – tegin veits suuremat puhastust ja siis korra tirisin! Ja no muidugi ei saa mainimata jätte, et varstolmuimeja näeb väga hea välja ka, niiet mind ei häiri kui ta mõnikord kuskil köögis terve päeva seisabki. Erinevalt siis meie suurest nö päris tolmuimejast, mis on kobakas ja kuidagi ei saaks teda terve päeva käeulatuses hoida. Kuna ma ise olen pigem ööinimene, siis pidevalt tekib vajadus oma projektide järgi koristada just öösel ja siis on jälle see varstolmuimeja väga hea lahendus, sest see on nii vaikne, et ei pea kogu maja üles ajama kui tolmu tahan imeda! Niiet kui ma vaatan, siis peale  selle (nii kerge!) varstolmuimeja ilmumist meie kappi, olen suurt tolmuimejat ainult korra välja võtnud. Veits hirm, et see suur tolmuimeja muutub nüüd selleks köögikombainiks..

3. See vahelüli, mis käib teleka ja telefoni/ läpaka vahele. Me ei vaja väga tihti seda, et tahame pilti telefonist/ läpakast telekasse, aga no kuus paar-kolm korda ikka tahame ja ma ei tea, me ei oska seda oma teleka ja telefoniga normaalviisil (bluetooth/äpp) teha. Niiet igakord kui oli vaja, siis mul hakkas enne juba halb, sest teadsin, et mingi 45 min läheb jälle juramisele, et kuidas see värk oligi, et õpuks ikka telefonist pilt telekasse saada (me ilmselt nii tumbad lihtsalt), aga noh siis ostsime selle vahelüli, pistad lihtsalt telefoni selle ja naksti ongi pilt telekas. Reaalselt kuigi ma ei kasuta seda mega tihti, siis on see maksimaalselt meeldiv kogemus nüüd ja oli iga oma senti väärt see meelerahu! See on nii frustatsiooni tekitav kui ei saa hakkama sellise asjaga ja asjad ei tööta.

4. Printer. See on meil ka päris kaua olnud juba, aga seda ka kaalusin tükk aega, et kas on seda asja ikka vaja ja siis raudselt kui printida on vaja, siis on alati tint otsas ja kuivanud ja mida mul üldse printida vaja on? Aga tegelt tuleb välja, et koguaeg ikkagi midagi on vaja printida. Lisaks mulle meeldib kui mingid listid ja kavad on paberil ka olemas. Kuidagi on mul õnnestunud ka koguaeg tinti ette tellida nii, et kordagi ei ole juhtunud ka seda, et kassett saab tühaks ja uut ei ole. Niiet jällegi üks asi, mis nüüd tundub nii loogiline ja igapäevane asi –  ei teagi, kuidas enne ilma hakkama sain.

5. AirPods kõrvaklapid. Jälle selline asi, mida ma mõtlesin, et eeeh liiga kallid ja mõttetud ja ma ei kuulagi üldse nii palju saateid/muusikat. Aga. Sain need emadepäevaks kingituseks ja need on reaalselt lemmikasjad mul. Koguaeg kaasas/ kõrvas. Ma ei räägi mega palju telefoniga, aga päevas nii keskmiselt 15-20 min ikka ja varem mind täiega häirisi see, et ma ei saanud isegi nõusid masinast (mis viib meid järgmise seadmeni) välja võtta ja pidin lihtsalt olema (või siis sihitult mööda tuba ringi käima – teate küll ju, see klassik telefoniga sihitult mööda kodu ringikäimise kõnnak). Aga nüüd vabalt tühjendan nõudekat, lõikan kangast ja räägin telefoniga. Täiega mugavad on need! Niiet kui sa ka kahtled, siis, noh parim lahendus on muidugi emadepäeva oodata, aga tegelt minu hinnangul on nad ka endale kinkimist igati ja väga väärt!

6. Nõudepesumasin. Ma veits ei tea, kas see peaks siia alla minema, sest see võib-olla natuke juba nagu pesumasin, et kõigil on. Meil aga alguses ei olnud kui siia korterisse kolisime, sest eelarves ei olnud ruumi. Aga nõudepesu on isegi hullem kui riiete kuivama panek, niiet vist 3-4 aastat tagasi ehitasime oma köögisaare kappe veits laiemaks ja paigaldasime sinna siis Boschi nõudepesumasina. Ma ei pea vist ütlema, et see on jällegi üks asi, millest ma ei oleks kindlalt nõus enam loobuma!

Sellised täiesti erivaldkondadest asjad siis, aga ühtne nimetaja on see, et kõigi nende puhul olen mõelnud, et eee reaalslet ei tea, kas mul ikka on vaja seda ja raudslet jääks seisma ja selline mugavuskaup. Et no ei tahaks jälle ühte köögikombaini endale koju. Hakkasin mõtlema, et kas mul on praegu ka peas mõni seade/ masin, mida mõtlen, et ooh võiks ju olla, aga ei tulnudki ühtegi pähe… niiet äkki jagate mõtteid? Millised ma-ei-tea-kas-tegelt-ikka-on-vaja asjad on teie elu täiega lihtsamaks ja mugavamaks teinud või millised on teie “köögikombaini” ostud olnud?
Tekst, fotod Anna Lutter. Postitus valmis koostöös Boschiga.

Kommenteeri

 1. Siit listist soovin ka üikalt juba varstolmuimejat ja kuivatit. Ja nõudepesumasin aastaid (nagu päriselt aastaid olnud) …. ja nüüd kaks päeva mingi jama sellega….ja no minge metsa, ei taha seda elu enam 🙂 SEe on jääle ehtne näide, inimesed ei hinda seda, mis neil on 😀 kõike võetakse enesest mõistetavana 😛
  Hinnake mis teil on ja olge õnnelikud:D Ma nii igatsen oma nõudepesumasinat ;(

  1. appppii. Ma kujutan ette! Pesumasinata veel elaks paar nädalat ära (riideid jaguks ja saaks kuskil naabrite juures pesta vmt :D) aga kui nõudekas läheb, siis tahaks küll ikka kohe uut 😀 või et torumees kiirelt ära parandaks. Hästi kiirelt! 😀 Ma täiega vihkan nõudepesemist ja mu meelest ei lähe need käsitsi nii puhtaks ka!
   Hoian pöialt, et kuidagi korda saad masina!

 2. Mul on selleks asendamatuks masinaks saanud ootamatult robot-tolmuimeja.

  Alguses kasutasin ainult tavalist tolmuimejat ja ma isegi ei tahtnud varstolmuimejat endale, sest “mõtetu lisavidin ja selle suure väljavõtmisele kulub ainult 1minut”. Siis tuli meie perre varstolmuimeja ja ma ei saanud aru kuidas ma ilma selleta elada sain. Iga puru ja juuksed (kolm pikajuukselist meie majas) said kiirelt maast koristatud.

  Siis tekkis igale poole neid robottolmuimejate reklaame ja mõtlesin, et seda küll vaja pole meile. Mul kulub ainult 20minutit tolmuimejaga korterile tiiru tegemisele.
  2 aastat hiljem tuli meie perre robot-tolmuimeja. Ja see on mu uus armastus. Iga päev lasen tal ühe tiiru toas teha enne kui koju jõuame. Põrand on kogu aeg puhas ja tolmuimeja “kõht” alati tolmu täis. Eriti tore on ta äpist saata esikusse liiva koristama kui lastega olen õuest tulnud või peale popkorni söömist diivani ette koristama.

  Väga lihtne ja mugav!!!!

  Muidugi kuuluvad minu kodumasinate top’i ka nõudepesumasin, kuivati ja printer. See viimane leiab vähe kasutust, aga kui on vaja siis on kohe olemas ja ei pea kedagi paluma selle ühe dokumendi pärast.

  1. Appi, ma juba näen ennast kahe aasta pärast uut blogipostitust kirjutamas: ja nii see vars ja tava seal kapis seisavad 😀 hahaha. — aga hetkel elan veel varrefaasis 😀

   Ja ma olen ülinõus printeriga! Ma ise kasutan tegelikult päris iga päev, aga mul mõned tuttavad mõnikord paluvad printida midagi ja siis tunnen et nii hea, et mul see olemas on, et ei ole tegelt üldse suur kulu teda ülal pidada, aga nii mugav ja sekledused jäävad ära!

 3. Kirjutasid, et suurt tolmuimejat pead mitu korda ühest stepslist teise panema, et terve korter koristatud saaks. Pane tolmuimeja juhtme külge pikendusjuhe ja see oleks seal kogu aeg. Plaanin ka ise nii teha, aga sellist sobilikku pikendusjuhet kodus pole ja poodi minnes on koguaeg meelest läinud 🙂 See juhtmetega sahmerdamine võtab lihtsalt koristamiselt hoogu maha, mõnus kui kõik saaks ühe jutiga tehtud😃

  1. Jaa, kusjuures Kuudis mul nii ongi – Kuudis tegelt veel kolm pikendust koguaeg taga, sest nii pikk maa on 😀
   Aga vbl tõesti peaks kodus ka selle kasutusele võtma.
   Olen nõus, et see võtab hoogu maha – Kuudis veel pidevalt see, et see juhe takerdub kaugemate mööblite külge ja siis tuleb lahti ja siis jookse 15 m et kinni panna 😀 hahah #esimesemaailmaprobleemid 😀