Skip links

hakkame pakkima!

Viimasel ajal olen märganud, et inimestel on kodus järjest vähem asju – ollakse minimalistlikumad. Ühelt poolt kõlab see ju superhästi – vähem asju tähendab vähem ebavajaliku omamist ja mõttetut tarbimist, jehuu! Teiselt poolt aga tekib olukord, kus paljud asjad tuleb spetsiaalselt osta, sest ei ole alles vanu asju, millest midagi uut teha saaks. 

Mina olen pärit kodust, kus kasutasime meisterdamiseks alati kõike seda, mis kodus leidus. Kui päris seda asja ei olnud, mida justkui vaja oli, siis mõeldi mõni teine lahendus ja tehti ära!

Eelmisel aastal jagasin ideid kingituste pakkimiseks, mis suurel määral keskendusid sellele, et kasutada ära seda, mis kodus on! Näiteks, kuidas ajalehte kasutada pakkepaberina, trükkida tapeedijääkidele, kasutada nahajääke või mida teha lõngakera lõppude ja eelmise aasta juubelikimbu paelaga. Alles hiljuti taipasin, et tegelikult kõikides kodudes ei pruugi neid jääke, juppe või pakendeid olla.

Seega – et te ei peaks ostma uusi tokke lõngasid, kaltsukast nahktagisid, tapeedirulle või mida kõike veel, siis mõtlesin, et teeks sellel aastal lihtsalt. Pakkimiseks on vaja ainult ilusat pakkepaberit ja läbipaistvat teipi! Agapicsi e-poest leidsin vahvad jõulutemaatilised paberid, lisaks klassikalistele jõulukatele on seal ka näiteks mustrilisi tsellofaane, millega kinkekorve väga lihtsalt pakkida saab!  

Igal juhul proovisin pakkida mõistlikult, et et iga paberijupp kasutatud saaks. Väiksematest ribadest saab hiljem teha näiteks kingipaki sildikesi. Katsetasin natuke erikujulisemate kingituste pakkimist samuti.

Agapics saatis mulle aga üliägeda valiku kaarte. Ausalt, mul ei olnud õrna aimugi, et nii ilusaid kaarte saadaval on! Tavaliselt võtan aja, et ise kaarte meisterdada, mõnikord ka lastega koos – seepärast ei ole ma eriti kursis, milliseid kaarte kaubanduses leidub. 

Sellel veidral koroonaajal on üks ilus kaart väga omal kohal! Tihti võib-olla ei olegi mingeid pleede ja susse vaja – piisab sellest, kui sinu inimene sulle postkasti ühe armsa pühendusega kaardi on saatnud. (Jõulutemaatilised postmargid saab ka kohe Agapicsi e-poes kaartidega ühes ära tellida – väga mugav).

Peab tõdema, et on geniaalne ning ülimalt aega säästev, et e-poest on võimalik osta kingituste pakkimiseks kõik vajalik ühest kohast. Ei peagi mööda linna taga otsima kogu vajaminevat ega muretsema, et sama pakkepaberit pole piisavas koguses. Suureks plussiks on ka see, et saab kulleriga koju tellida, mis praegusel viiruse ajal on boonuseks.

Lisaks kaartidele on Agapicsis võimalik saata oma nunnudele ka õhupalle! See on nii äge, kui palju rõõmu tekitavad väikesed asjad! Seega neile, kes lugeda veel ei oska, saab jõulurõõmu saata õhupalliga.

 

Tekst: Anna Lutter. Fotod ja video: Anna Lutter, Raiko Saadjärv, Anete Pelmas. Aitäh Agapics.

Kommenteeri