Skip links

perega jälle Solaris keskuses

Kui siin üsna tavaliseks on saanud see, et pered lähevad jõulude paiku Vabaõhu muuseumisse või Lottemaale või vähemalt SPAsse. Siis meie peres on tavaks saamas see, et pakime enda asjad, paneme mugavad riided selga, pressime ennast kogu perega ühte autosse ja võtame suuna Solaris keskuse poole! Ja tegemist ei ole sellise klassikalise osturetkega, mille sarnaseid palverännakuid ka tõesti lähiajaloos teadaolevat pereti ette on võetud, vaid millegi enamaga! Ehk siis – ka sellel aastal avanes mul – koos enda perega – võimalus dekoreerida Solaris keskuse jõulunurk. Eelmise aasta kaunistamise kulgu saad järgi lugeda ja vaadelda siit. Kuna aeg on praegu täpselt selline nagu ta on – keerulisel ajal on  hea toetuda klassikutele: kui kõike ei jõua, tee pool. Siis sellel aastal kogu keskust ette ei võtnud vaid piirudusime ainult 0 korrusel asuva jõulunurgaga. Kui eelmisel aastal oli meil ettevalmistuseks umbes natuke alla poole aasta, siis sellel aastal küll suve hakul põgusalt vestlesime antud pakkumise võimalikkusest, kuid reaalseks läks antud juhtum alles paar nädalat enne seda kui oma boksi püsti panime! 

Selline pärgade konseptsioon oli mul juba mitu aastat tagasi oma salamärkmikus üles joonistatud, et äkki kunagi kuskil kellegi pulmas või tooteesitlusel saaksin kasutada, aga jõudis hoopis Solaris keskusesse ja hoopis jõuludeks. Töömaht sellel aastal oli ikka hoopis midagi muud kui eelmisel – palju lihtsam oli poes käia, ei olnud kõike vaja Solaris keskuse pindalaga korrutada, vaid piisas selle 2,5 X 2,5 m suuruse nurga valemisse lisamisest. Kui ma üldiselt oma vigadest ei õpi, siis seekord siiski õnnestus mul ka eelmise aasta vigadest üht-teist õppida. Nimelt kaasasin ma pärgade tegemiseks proffessionaalid ehk siis minu armas Joanna Stuudio Nelkist võttis pärjad enda peale – mul jäi vaevaks ainult natuke kirjeldada ja siis nädata, kuhu kohta isa kruvi keerab ja kuidas nad kõik kokku võiksid minna. 

Eelmisel aastal oli fotoseina põrand valge ning kuna õues oli üsna pori (nagu klassikalisel jõulul ikka), siis läks see ruttu koledaks – seekord proovisin siis sellise porivaibaga, vaatame, kas püsib kauem puhas! Lisaks ilmusid nurka vanad lemmikud väiksed küpressid ja eelmisest aastast tuttavad vineerist kingipakid, millele lisaks pakkisime emaga veel paar pappkasti ära.  Ja kõige tipuks muidugi see puitredel, mis on minu meelest üks kõige ägedamaid esemeid, mida ma oman. Isa arvas küll, et turvamehed viivad selle hommikul sealt fotonurgast ära, ise kirudes, et kurat nad siis enda töövahendeid kaasa ei saanud viidud. 

Kõige selle planeerimine ja ülespanek oli sellel aastal nii lihtne ja pingevaba ja keegi ei pidanud 19 m kõrgusele ulatuva redeliga 24 m kõrgusele midagi kinnitama, niiet üsna leebe! Kokkuvõttes tuli fotonurk pildistamiseks isegi minu meelest fotogeenilisem kui eelmise aasta lahendus. Olen juba näinud nii palju nunnusid pilte, mida te seal nurgas ise teinud või mida Marilin Leenurm teinud on. Kes veel jõudnud ei ole, siis ise saab igal ajal pildistamiseks kasutada – aga veel kaks laupäeva (12.12 ja. 19.12) kell 11-13 on võimalik end (ja neda pere) lasta tasuta pildistada imearmsal Marilin Leenurmel – niiet minge kasutage võimalust! 

Ma käisin oma jõulukinke juba kuuaega tagasi Solarises ostmas ja suur osa juba ootab kodus voodi all – olen väga tänulik iseendale, et selle siis ette võtsin ja nüüd poodides kolama ei pea! Algole on mul aga ikka veel kink puudu (tegelt konkreetne idee ka, niiet kui sul on häid ideid, siis anna kommentaarides teada) – aga minu strateegia tema kingiga on praegu see, et Solaris koondas kõikide oma poodide e-poed mugavalt ühele lehele – kavatsen nendel ringi vaadata ja väga loodan, et mul idee tuleb! 

Pro tip on ka see, et mõndadel poodidel on oma veebis ka blogid või kingisoovitused, kust saab mõnikord päris häid ideid – kui mitte täpselt seda, mida kinkida, siis vähemasti panevad mõtted liikuma! Solaris keskuses on ülisuur Eesti disaini valik ja kui praegu eriti poodides ringi ei taha unistada, siis e-poodidest oma lemmikute väljavalimine on ideaalne lahendus. Ma ise praegu täiesti pahaaimaatult sattusin näiteks selle unistuste pusa peale (see kleit on mul juba kapis nii väga tahaks, et saaks rohkema kui kahe inimese seltskonnas seda kanda!) ja need Design Lettersi asjad on ka lihtsalt veits ägedad! Meil minu poolse perega on jõulude ajal loosipakid ja täiega lootsin oma ühe õe saada, kellele mul juba ammu Hemtexist igast asju välja valitud, aga ma sain oma vanaema, niiet nüüd tuleb hoopis Apotheka e-poodi vist pöörduda. Oma pakile võid siis mugavalt Solarisse ise järgi minna (no nt laupäeval, siis kui nagunii pidistama lähed ;)). Sest pakiautomaatides on preaegu üsna tihe rebimine! 

Igaljuhul aitäh Solaris keskusele selle üliägeda perepäeva (või rohkem nagu öö) eest jälle ja valige oma kingid Solaris keskuse poodide epoodides välja ja pakile järgi minnes vaadake ka me pere valmistatud fotonurk üle! Ja tehke pilti ka! 

Tekst ja fotod Anna Lutter. Aitäh, Solaris keskus

Kommenteeri