Skip links

näitan kogu oma riidekapi sisu ette & lifehackid kaltsukates käimise kohta

Ma tean, et paljud ilmselt arvavad, et mul on kapis kaks t-särki ja üks paari teksasid, sest noh – koguaeg ju need ühesugused mustavärvi hürbid seljas. Aga üllatan teid nüüd ja ütlen, et mul päris mitu musta t-särki ja püksegi üle kahe paari, aga kuna nad tõesti kõik on musta värvi (ok, tegelt ju ei ole, allolevas videos on tõestus), siis ma ei pane üldse pahaks, et tundub, et ma käin koguaeg ühtede riietega. Kui täiesti aus olla, siis mul on isegi kapis mõned värvilised riided. Hetkel pigem olen aga musta ja äärmisel juhul valge-halli lainel ja mis mind riiete juures kõige enam kõnetab on lõiked – ehk siis sellised teistmoodi lõikelised lahendused. Ja muidugi meeldivad mulle ka lihtsalt suured hürbid, sest need lihtsalt väga meeldivad mulle.

Mõtlesin täna hommikul, et teen kapis väikese puhastuse, sest no esiteks ei ole ammu midagi peale koduriiete (spordiretuusid + pusa/kampsun) kandnud ja päris meelest on juba läinud, mis seal kapis üldse on. Ja teiseks olen ikka igal kevadel korra oma kapi üle vaadanud ja mõned asjad sealt välja võtnud, et ruumi saada ja et kord ikka majas kapis oleks. Tegelikult oleks sealt välja visata palju rohkem – või nagu on palju asju, mida ma tegelt sisimas tean, et ma ilmselt ei kanna kunagi enam – aga mis mulle mingil põhjusel ikkagi väga sümpaatsed on ja nii ma siis ikkagi ei raatsi neist loobuda. Kõik asjad, millest ma siiski loobuda raatsin rändavad kõigepealt suurede Uusakastuse kotti, siis vaatavad selle koti tavalislet läbi mu ema ja õed ja siis viin selle Uuskasutuskeskusesse. Neil on hetkel ka käimas kapmaania #toomeära, mille käigus ootavadki nad oma poodidesse kõiki terveid ja puhtaid riideid ja ka muid kodus olevaid esemeid! Niiet kui te nuputate, et kuhu asjad viia ja lükkate sellepärast koristust edasi, et ei oska ülejäänud asju kuhugi viia, siis Uuskasutuskeskus on kindlasti koht, mis suure rõõmuga asjad vastu võtab ja üsna suure tõenäosusega saab varsti sinu asi uue ja õnneliku omaniku, kellel seda asja palju rohkem vaja oli kui sul!

Süteemiinimesena (üks koristamise #lifehack postitus selle kohta ka) on mul kappides ka omad süsteemid ja väga harva kui minu riiulid/ sahtlid segamini on, sest minu meelest kui süsteem juba on loodud, siis on superlihtne seda hoida ja see on nii ajasäästlik ka – tead alati, kust midagi leida, pluss – mitte vähem olulisem – tead alati, kuhu midagi tagasi panna! Kogumispäevikus on maikuu pühendatud keskkonnale ja kuna minu gardroobist ilmselt 70% hetkel on kaltsukatest pärit, siis mõtlesin, et näitan teile, kuidas minu kapikoristamise protesess välja näeb ja selle käigus näitan ka kõik oma riided ette ja saate ise veenduda, et tegelt tõesti on mitu musta hürpi mul kapis. Ja nagu ma ütlesin, siis hinnagluliselt 70% on kaltsukatest, kirbukatest pärit.

Kaltsukad on koht, kuhu praegu ei ole ikka väga ammu enam saanud. Talvel ma seal väga tihti ka ei käi, sest proovimine on tüütu ja kuidagi liikuda nende vahel on külm ja ebameeldiv, aga olen nüüd juba väga elevil, et juba varsti-varsti mõnda neist külastada. Kirjutasin mõned hetked tagasi blogipostituse oma parimatest kaltsukates käimise nippidest ja panen need siia nüüd uuesti endale ka meelde tuletuseks üles, sest need on endiselt väga aktuaalsed. Mõne hea hacki panin veel boonuseks juurede ka:

  • Ära kunagi tee järeldusi paari külastuse pealt – on olemas küll kaltsukaid, kust ma peaaegu kunagi midagi ei leia, aga näiteks situatsioon, kus kaks korda järjest Nõmme Humanast tühjade kätega välja pead tulema ei tähenda seda, et kolmandal korral sa terve koti riietega sealt ei võiks väljuda – ehk siis kaup vahetub, ära anna alla!
  • Kaltsukasse ei saa asju vaatama minna. Tuleb ikka kohe käed külge panna – riidepuu riidepuu haaval, vaatad kõik läbi. Ei saa nii, et lähed korra stange otsa ja tajud ära, et pole miskit – tööta materjal detailselt läbi.
  • Kitsenda sortimenti! Kui on mingi kindel värv, mida otsid (või värvid mida välistad), siis saad automaatselt neid otsida (või stangel kõrvale lükata) – kui kärtsroosa pole sinu teema, siis ära hakka oma aega selle eseme vaatamisele kulutama.
  • Ära kunagi otsi midagi konkreetset. Kaltsukas ei ole see koht, kuhu saab lapsele homseks lasteaeda minekuks talvesaapaid skoorima minna. Kui on homseks vaja, mine päris poodi! Vaata alati kõik stanged läbi, isegi kui parasjagu ei ole suvi, siis tasub ikkagi ka kleite vaadata, sest suvel ei pruugi see äge hürp sind stangel ootamas olla.
  • Ikka varuga! See on nagu Lätist alkoholi ostmine, ikka varuga! Ehk siis kolm numbrit suuremad laste jalatsid – kui välimus klapib ja hind on mõistlik, siis ma kunagi isegi ei mõtle – ikka nagu Lätis (must huumor oli ka siin, igaksjuhuks kirjutan).
  • Proovitud riiete stange. Keegi on juba töö sinu eest ära teinud – teistele silma jäänud riided, mis pole mingil põhjusel neile sobinud, sulle äkki sobib!
  • Ära vaata suurust! Ära lase ennast rõivaste suurusnumbritel piiritleda. Kui asi meeldib, siis proovi selga – kõik ei peagi alati liibuv ja taljesse olema. Või äkki ongi see asi sattunud kaltsukasse kuna ei vasta päris täpselt oma sisse kirjutatud numbrile ja nüüd kõik hülgavad vaest t-särki pelgalt valesti mõõdetud ja kinnitatud numbrimärgi pärast.
  • Kaltsuka külastamisel tuleb kasuks mugav riietus proovimiseks, võimalusel auto (mugavam kaupa tassida ja pikki vahemaid läbida), ära unusta süüa ja juua, hea seltsiline ja piisavalt palju aega.
  • Proovi riideid. Ma tean, et palju lihtsam on mõelda, et ah suva see 1 euro ja kodus proovin, aga kui kohe üldse ei sobi, siis tuleb sul mõtlema hakata, kuhu see asi pärast kodus panna. Pluss äkki keegi tuleb peale sind samasse kaltsukasse ja otsib just seda asja, mis sa ära ostsid (aga sulle üldse ei sobi), siis on maailmas korraga kaks õnnetut inimest juures – niiet, proovi asju, see teeb õnnelikumaks!
  • Ära osta asju, mida sa mõtled, et oh, siit saaks seda veits kohendada ja siit seda ühendada – suure tõenäosusega sa ei jõua kunagi sinna – vähemalt ma mitte. Reaalselt ma ei mäleta, millal ma “ah, siit teen nii, nii lihtne ju” ära tegin.
  • Spetsiifliselt Humanast – uue kauba päevadel ole esimesena kohal, kõikides kauplustes on erinev valik, niiet mida rohkem poode külastad, seda suurem võidu võimalus. Hea kvaliteedi ja hinna suhe on -50% päevadel. Kuna riided on pandud stangedele värvide järgi, siis saad kohe oma sirvimismahtu vähendada. Iga päev lisatakse Humanas sama ühik uusi tooteid müüki tagasi – niiet kui sa täna käisid, siis on alati põhjust homme uuesti minna! Ei ole sellist asja, et Nõmme Humanas on alati paremad tooted – kaup sorteeritakse kesklaos ja kotid rõivastega satuvad poodi nii nagu satuvad (st vaadatakse, et igale poole oleleks pluuse, pükse jne, aga ei vaadata, et saadame Kalamajja ainult hipsterite riideid või Lasnamäele sinna sobivat kraami).
  • Spetsiifiliselt kirbukatest: (ehk siis nendest, kus on inimeste enda toodud riided erinevates boksides). Sa ju näed kohe ära, mis suurus/ maitse sellel inimsel on, kelle boksis sa oled ehk siis kui sa leiad juba ühe asja, mis sulle väga meeldib ja sobib, siis keskendu sellele boskile veel, suure tõenäosusega on seal samas veel riideid, mis sulle meeldivad! Ja ära kuluta aega boksis, kus üleval on kõrged klubikingad ja all vööd seelikud – st juhul kui sul nende üldse asja ei ole.
  • Ütle müüjale: “Tere!” ja ole rõõmus, sest mossis inimesi kaltsukad ei soosi, vanarahva tarkus.

 

Ma päriselt nüüd olen väga elevil peale selle postituse kirjutamist, sest igasugused head kaltsukad tulid meelde ja tahaks neid juba uuesti kogeda! Aga kuna ma ei ole ka talvel väga palju kaltsukatesse jõudnud ja võib-olla on vahepeal avatud mõned uued kirbukad, millest ma midagi isegi ei tea, siis ootan ka kommentaaridesse soovitusi või teadaandeid teie lemmikkaltsukate ja kirbukate kohta (kui te muidugi raatsite neid jagada üldse!) – aga kui raatsite, siis olen väga tänulik!

Fotod, tekst ja video: Anna Lutter. Aitäh, Kogumispäevik

Kommenteeri

  1. Asjalik artikkel. Aga hullult jäi häirima “hürp”. Sa ilmselt mõtled ürpi.

    1. Appi, ja muidugi! Mul ei olnud õrnaaimugi, et see sõna nii kirjutatakse. 😀
      Haha, tänks, üks sõna jälle lähemal eeskujulikumale keelele! 🙂
      Tervitan!
      a.