Skip links

Minu esimene – “Ideid maailma päästmiseks”

Tehtuuud! Minu esimene raamat – Ideid maailma päästmisekson tänaseks juba paar nädalat poelettidel ilutsenud. Ja loodetavasti teie kõigi raamaturiiulitel ka ja kui mitte, siis veel on parasjagu aega, et jõulumehele tellimus sisse anda.
Kui ma kolm ja pool aastat tagasi ülikooli astusin, siis varjatult unistasin sellest, kuidas ma bakalaureusetööks midagi raamatu laadset produtseeriksin. Aga kui ma oma mõtteorganid kainemõistuse režiimile tagasi olin lülitanud, siis sain isegi aru, et mu ambitsioonid olid üpris suured. Kui kätte oli jõudnud viimane aeg, mis teatavasti on parim inspiratsiooni allikas ilmselt kogu universumis, lõputöö alustamiseks, kolmanda aasta viimane semester, siis olin oma peas juba raamatu ideest loobunud ja arvasin, et kui tahan seda kooli ikka 2013 varasuvel lõpetada, siis tuleb mul midagi väga lihtsat lõputööks lihtsalt ära teha. Seda enam, et selleks ajaks oli mul kodus juba ühekuune Päären (kes saab järgmisel kuul juba 12-kuuseks!). Kuid kõikidest ajurünnakute katsetest ja muudest aktiivõppe meetoditest hoolimata, tundus millegi lihtsalt ära tegemine mulle absurdne ning ka täiesti ebalugupidav minu aja suhtes. Seega otsustasin proovida, saagu, mis saab.
Sai nii, et suve alguses lõpetasingi ülikooli, seega sai valmis ka minu lõputöö, mis polnud küll päris raamat, kuid raamatu hakatis siiski. Koosnes see 15-st taaskasutusprojektist, mille hulgas oli seitse ideed kodusisustamiseks ning kaheksa moe- ja rõivaalast taaskasutusmõtet.
Kui peale lõpetamist võttis minuga ühendust “Käsitöö” ajakirja peatoimetaja Ele Praks ja tegi ettepaneku hakata ajakirjale kaastöid kirjutama, siis andis see mulle ilmselt nii palju indu, et otsustasin sellel suvel ennast (ja Päärenit) kokku võtta ja lisaks lõputöös välja pakutud seitsmele kodusisustamisideele juurde mõelda, teha, kirjutada, joonestada ja pildistada veel 23 mõtet.
Tsiteerides klassikuid: tehtud!
Päris üksi sellist raamatut, sellise ajaga teha ei oleks võimalik. Lisaks Mariale, Algole, Päärenile, Kadrile, emale, isale, Laurale,
Lennale, Robinile, Liisile, Kristelile ja Mikule ning kirjastuse Menu meeskonnale on veel palju teisi olulisi tegijaid ja ütlejaid, kelleta see raamat olemata oleks. Vähem oluline kõikide tegijate ja ütlejate kõrval pole ka vaatajate roll: blogi vaatajate, tööde vaatajate, eemalt vaatajate, ja viltu vaatajate roll. Seepärast on ka selle blogi ajaloos kätte jõudnud märgiline hetk. Läheb käima fabritseeritud aktide esimene kingiloos.

Üks minu raamat Ideid maailma päästmiseks ja üks väike armas öökull ootavad omale uut kodu. Selleks, et olla õnnelik võitja tuleb teha nii:

 • Vajutada Like/Meeldib fabritseeritud aktide uhiuuel Facebooki lehel SIIN
 • Kirjutada oma nimi ja e-mail selle postituse kommnetaaridesse
 • Lisahääle saamiseks tuleb jagada raamatu loosimise postitust Facebookis, SIIN
Loosis osalemiseks on aega üks nädal ehk siis kuni viienda detsembri südaööni. Peale seda asub Bingo Pille tööle ja selgitab välja õnneliku võitja. Kes Bingo Pillet ei usalda, siis on võimalik raamat endale kohe täna soetada SIIT ning öökullid koos muu põnevaga on saadaval 15. detsembril Telliskivi käsitöö-  disani- ja kunstilaadal.

 

Tutvuge  raamatuga, vaadake ringi ja saage uusi mõtteid, sest tähtsad ei ole mitte need 30 ideed, see ei ole see, mis ma selle raamatuga öelda tahan, vaid nähke asjades midagi muud, kõik ei ole prügi. Pange käsi külge ja vaadake, mis tuleb!

Kommenteeri

 1. Vaatasin oma silmade ja kämmaldega selle raamatu koos oma sõpradega Rahva Raamatus üle. Rääkisin kõva häälega üle poe, kui vinge raamat see on ja kui vinge autor sellel raamatul on, nii et kaks naist jäid suu ammuli vaatama ja pärast hoolega sirvisid seda raamatut 😀

  1. Haha.
   Hea töö, Lisete. Kui palju su töötund maksab, peaks su äkki palkama. 😀

  1. Haha, hästi, Anu! 😀
   Kui Eestis järgmine selgeltnägijate tuleproov tuleb, siis see on sinu võimalus! 😀