Skip links

sisutsusmess Habitare ja ägedad sisustusleiud Soomest

Käisime laupäeval Soomes Habitare sisustusmessil. Tegelikult vääriks see postitus, aga sama palju järgnevat sissejuhatavat lauset: “Käisime Soomes Jyskis – vao!” Enamasti olen Soomes käinud autoga (sest, kes see Ikka Ikeast asju käe otsas ära jõuab tuua), aga seekord oli meil eksklusiivselt kasutada giid (tsau, Doris-Kelly) ja otsustasime liikuda ilma autota – väga lihtne kui lõpuks ühistranspordipileti ostmise selgeks saime ja parkimise pärast ei pidanud ka kuskil muretsema.

Esimese asjana sõitsime hommikul linna peal sihitult trammiga ringi, aga kui me lõpuks olime õiges suunas liikuvale ja õigele trammile peale istunud, siis jõudsime messile. Eesti messiga ei saa seda suurt võrrelda ja kuna ma kuskil mujal messil ei ole kunagi käinud, siis ei ole ma väga adekvaatne siin mingit analüüsivat lõiku sellest messist kirjutama. Küll aga oskan öelda, et mulle endale väga meeldis ja oli meeleolukas. Sain eelkõige palju ideid kooli. Aga oli ka päris ootamatult ja põnevalt lahendatud boksikujundusi ja uusi tootearendusi. Messil oli ka väike programm erinevate esinejatega – soome keelt ma ei mõika, aga kui lavast mööda käisime oli ekraanil slaid, mille Kelly tõlkis: “Käsitöö on tee õnnelikkuseni” – niiet tundus, et nad rääkisid seal päris õiget asja.

Peale messi oli Kelly kokku pannud tuuri Helsinki parimate sisustus- ja disainipoodidega. Instagrami stoorides juba näitasin ka mõnda poodi seest. Vaieldamatult kõige ägedam elamus oli Jyskis. Põhimõtteliselt, kõik, mis seal Jyskis oli, kõik oleks mulle koju sobinud. Me jõudsime Jyski 7 minutit enne sulgemist, niiet väga põhjalikult seal üldse inspekteerida ei jõudnud, aga ma ei jõua ära oodata, et Soome Jyski veel minna! Kuna paljud teist tundsid huvi, et mis ma Soomest ära tõin, siis järgevalt näitangi ja kirjutan juurde hinnad ja kui ma tean, siis kirjutan juurde, mis poest need tulid ka.

Ülal olevad asjad on tegelikult hoopis ostetud Eesti Jyskist, aga ka nende kohta tuli palju küsimusi ja olid ägedad leiud, siis panen nad ka siia. Metallist majake (5,99 eurot), kuubik küünlajalg (1,99 eurot) ja hall padi (14,99) – otsin need Ülemiste Jyskist.

Mustavärvi paberilaadsest materjalist lillepott (7,00 eurot) ja mustadest puuhelmestest VÕTMEkett (14,99 eurot) – olin sellisest asjast unistanud ja mõtlesin pikalt, kuidas ise midagi sellist teha, sest ma päriselt ei uskunud, et seda võib normaalsel kujul olemas olla – aga on – ideaalne koolis klassivõtme kaasas kandmiseks! Need mõlemad ostsin sisustusmessilt Piirouki boksist.

Ühest sisustuspoest, mis müüs palju elektroonikat ja kõike muud kodukaupa ka, sain kaks ägedat lampi – mul ei tule selle poe nimi meelde praegu. Esimene betoonist laualamp maksis 2,99 eurot ja siis ümmargune laelamp (diameeter 30 cm) maksis 24,99 eurot – ma veel ei tea, kuhu ma need mõlemad panen, aga tegelen sellega. Viimases Kodu & Aed ajakirjas vist oli just kirjas, et ühekski toas ei saa olla liiga palju lampe – nõus!

No ja siis see Jysk! Ristkülikukujuline klaasist vitriin (4, 00 eurot). Hall minimalistlik küünlaalus (1,50 eurot). Jalgadel lillepott, mida saab kasutada kahte moodi – ühtepidi on pott kõrgemal, teistpidi pott madalamal (5,99 eurot). Ümmarguse puidust korgiga klaaspudel (1,50 eurot). Seebidosaator, mustavärvi (3 eurot) – ei ole kergest plastikust vaid ikka on kaalu ka. Väga lahedad leiud mu meelest ja veel lahedamad hinnad!

Värvliplekkidega laudlina (14,99 eurot) H&M Homeist. Olin seda tükk aega endale kardinaks juba mõelnud (Eesti koduosakonnas ka saadaval) – aga polnud kindel, kas see liiga intensiivne ei jää, aga otsustasin Soomes selle ikkagi osta ja täitsa ok vist.

Niiet, tripid  Ikeasse on minevik – ma ei jõua ära oodata, millal jälle Soome Jyski saan! Milliseid ägedaid sisustuspoode te Soomes külastate?

Fotod ja tekst Anna Lutter

Kommenteeri

  1. Kas Soome Jyskis on siis niivõrd palju suurem valik kui meil?