Skip links

minu isa on minu suur eeskuju

Mu isa on traktorist. Mu isa on ettevõtja. Mu isa on maailma parim storyteller. Mu isa on toetav, alati. Mu isa on tark. Mu isa on raamatu lugeja ja AK vaataja. Mu isa on sauna inimene. Mu isa on hea huumorisoonega. Minu isa on minu suur eeskuju.

Kui ma olin kuskil neljandas või viiendas klassis, siis sain ma päevikusse märkuse, sest segasin tundi -. ilmselgelt ei julgenud ma sellest oma vanematele rääkida, sest ma olin ka päev varem kirjaliku noomitusse eelmainitud infokandjasse saanud ja märkus oli sellel ajal ikkagi big thing. Aga kus häda kõige suurem, seal valgendaja kõige lähem ja nii ma otsustasin päevikust selle märkuse lihtsalt eemaldada. Juhtus aga nii nagu elus ikka – enne veel kui ma kojugi olin jõudnud, oli ema juba haisu minu ebaadekvaatsest tunnis käitumisest ninna saanud. Mida ta kodus aga päevikust ei leidnud oli märkus – nüüd läks asi üpris tõsiseks. Pika epistli tulemusena jõudis mulle kohale, et ega vist järgmine kord valgendama ei maksa hakata. Aga kõige hirmsam ootas mind veel ees – mu vanemad ütlesid, et ma pean võtma vastutuse ja minema selle õpetaja ees vabandama ja ausalt ülestunnistama, mis ma kuri inimene tema vaevaga kirjutatud märkusega teinud olin. Ja vot see oli eneseületus – ma nutsin terve õhtu ja ei julgenud hommikul kooli minna. Mu isa rahustas mind ja ütles, et suru oma pöial oma pihku ja mõtle, et see on minu pöial, ma toetan sind – sa saad hakkama. Ma surun siiamaani vahest pöidla pihku ja tean, et ma saan hakkama ja mu isa toetab mind, ükskõik mis.

Ma surusin pöidla pihku ja hakkasin neli aastat tagasi oma ettevõtet tegema. Ma surusin pöidla pihku ja sain kaks üliägedat poega. Ma surusin pöidla pihku kui pidin Estonia teatri laval kõne pidama. Ma surusin pöidla pihku ja õppisin seda, mis mind päriselt kõnetab. Ma surusin pöidla pihku ja tegin uue kikilipsude ja peapaelte kollektsiooni – pildistasin selle üles ja panin epoodi. Ma tean, et mind toetatakse ja ma tean, et ma saan hakkama! Minu isa on minu suur eeskuju.

Kui Sa tunned, et tahaks lisaks nendele ägedatele lugudele ja meenutustele, mida sa oma isale rääkima hakkad, üllatada teda isadepäeval veel ka ühe väga erilise ja mõttega kikilipsu komplektiga, siis saad selle oma isale või oma laste isale soetada minu e-poest. Lisaks tagasihoidlikutele mustadele ja hallidele, leiab selle aasta kollektsioonist ka punased ja sinised kikipsud ja peapaelad. Ja et Sa oled selle postituse nüüd läbi lugenud, siis spetsiaalselt Sulle kehtib kikilipsudele epoes 10% suurune soodustus – soodustuse saamiseks kirjutada kupongi lahtrisse kood “lugesinläbi”. Kupong kehtib oktoobri lõpuni!

Fotod ja tekst Anna Lutter

Kommenteeri