Skip links

ühe semestri magister

Üks semester magistrikraadi on mul nüüd käes – üks neljadik on tehtud! Ja kui bakalaureuse sessid möödusid õmblusmasinat nuumates ja overlokki pitsitades, siis nüüd tuleb peamiselt kasutada oma mõtteorganeid ja paremal juhul ka konspekti, mis on ka enamjaolt tühi nagu eelpool mainitud elundkondki.
Tõele au andes, siis päris ilma tegeluseta mind ikka läbi ei lastud. Eesti rahvatekstiilide aine raames tuli ennast inspireerida oma suguvõsa tekstiilist. Mina sain oma vaimustuse kätte vanavanaema kinnastest, mille väljundiks said dekoratiivpadjad. Padjad koos juhendiga leiab veebruari “Käsitöö“st ja minu uuest kodust!
Peale patjade sain üle suure aja valmis ka ühe rõivakomplekti. Selle komplekti valmimine oli tihedas seoses ainega “ajastust inspireeritud rõivas” ja kui patjade inspiratsioon ulatus 20. sajandi algusesse, siis rõivakomplekti oma veel sajand hilisemasse aega (#biidermeier).
Kuna patjade pildid on veel ärisaladus, siis tuleb leppida ja rahulduda ajastust inspireeritud rõivakomplekti ülesvõtetega, aga et pildimaterjal siiski piinlikult väikeseks ei jääks, siis seirake mu andeka sõbranna ja kursaõe Lisete tegemisi kah, siin ja lugege, kuidas ja mida taaskasutust propageeriv “Kapist välja” fabritseeritud aktidest kirjutas.

Kommenteeri

  1. kindad ja biidermeier peaksid omavahel teatava energia moodustama küll..ei saa üks ilma teiseta

  2. ära ilmunud number | Fabritseeritud aktid
    Permalink