Skip links

viimane postitus…

… seeriast ehitus ja Kuut, võib-olla. Selline on vähemalt minu helesinine unistus! Aga ehitusel juhtub nii mõndagi, niiet ma usun, et see “võib-olla” on seal asjakohane. Väga loodan, et järgmine postitus teemal “Kuut” ütleb, et pühkisime just tolmu, Kurtnakas (mu 83-aastane vanaema)pesi põrandad ja rohis trepi ümbruse ära (ta igapäev ootab, et juba saaks :D) saatsime kutsed laiali ja avamispeol kohtume! Selleks, et midagi avada, tuleb tööd lõpetada. Annan – peamiselt pildikeeles – ülevaate sellest, kuidas meil siin Kurtnas läheb.

Esik. Esik on värvitud. Ma võib-olla olen kindel, milliseid riiuleid sinna vaja on, aga need tuleb teha, niiet võib-olla ma ikkagi mõtlen ümber millegi kasuks, mida saab tellida, sest Algo (tsau!) on päris korralikult juba kõige muuga ülekoormatud. Ja ma mõtlesin lisaks valgele tõmmata koridori ka ühe musta triibu – väga julge! Lisaks sellele käis ükspäev Kuudis Krissu ja meile kahepeale tundus, et esiku seinale saab kinnitada fototaustasid, niiet seal saaks pilti ka teha!

WC. plaaditud, vuugitud. Pott on paigas. Algo on ehitanud kappide karkassid, ootavad värvimist, kinnitamist. Lisaks on puudu boilerid, üks vannituppa, teine kööki. Kujunduslik pool on vist peaaegu paigas, plaanis, aga teostamata.

Koridorid on värvitud, põrandatega peab mõtlema – mulle hullult meeldib muidu see betoon, aga see on valge värviga ära plögatud, ups, niiet nüüd ei teagi, kas värvida üle valgeks/halliks või siis üritada maha kraapida seda. Kumbki ei tundu hea mõte. Ladu on praegu ehitusasju täis, sinna tuleks riiulid ja siis lõpuks ometi saan ma oma keldrit hakata koristama ja asju lattu viima. Me kelder on kohutav. Mul on naabrite ees piinlik.

Minu õmblusruum. Algo pani täna just laminaati sinna, ma ei ole veel näinudki tulemust, kindlasti äge ja paljumuutev! Loodan hakata sinna vaikselt juba mööblit sisse tirima kohe kui lambid laes ja kapiuksed paigas. Pistikupesad on igalpool veel ühendamata, aga  elektrionu lubas esmaspäeval vist ka tulla ja keerukamad asjad teha, et Algo ja mu isa saaksid lihtsamad ise lõpetada. Oma õmblusruumis kavatsen esialgu kasutada sama mööblit, mis mul Kiisal on.

Köök/kõrgendus. Uh, see näeb lihtsalt niiiiiiii äge välja. Kui kogu ülejäänud temaatika on valge, siis köök ja kõrgendus on MUST! Musta värvi ei ole me veel lahti teinud. Köögi karkass on Algol enamvähem valmis ehitatud  ja ootab nüüd hoogu (Kuudi projekt on Hoonadjas üleval veel 10 päeva ja ootab väga hoogu, natuke veel minna!). Saadud hooga saame sisse tehnika ja vajalikud nupud, jupid, valgused, värvid, lauad. Kõrgendusele peaks tulema diivan ja ka väike fotonurgake. Kööki jääb ka filmimisala, kus saab flatlay vaadet mugavalt seina kinnitatud karkassi abil teha (seda ka veel ei ole), aga metallkarkassi valmistamist rahastab Negavatt, mille finaalis Kuut on!

Koolitusala. Valmis on aknaalused laiendused – selle all jooksevad juhtmed, torud, hiired (haha) – alguses oli plaan teha neist kapid, aga kuna ruumi on seal suht vähe, siis tundus uste tegema hakkamine ajaraiskamisena. Liiga vähe ruumivõitu liiga suure aja eest. Seega jäi lihtsalt karkass. Vasakusse seina tellisin 11 meetrit riiulit Ikeast! Peaks kohale jõudma 9. mail. Enne seda tuleks lakke panna kõik lambid, mõned on juba kohal, projektor ja vist ära värvida ka põrand, sest kuis-sa muidu riiulit kokku saad panna.

Veel oleme Negavati raames teinud hästi palju tööd sisuga. Oleme kaasanud eriti andekad eksperdid, kes aitavad logo ja visuaali loomisega ja ühe targa onu, kes aitab broneeringusüsteemi kodulehel teha. Üle minu mõistuse. Nagu ka paljud teised asjad siin elus. Vahepeal käisin ka Loov Eesti tekstiili laboris, kus tuli tootmisjääke kasutades välja mõelda midagi uut – läksin sinna Kuudi ideega ja minu (kohapeal moodustunud) meeskond sai esikoha – kui lahe! Auhinnaks 8 tundi mentorlust iga taaskasutaja unistuste inimese, Reet Ausiga.

Kui Sulle tundub, et tahaks veeeeits aidata ja meile hoogu juurde anda, siis natuke üle nädala on Kuudi projekt Hooandjas üleval. Olen Sulle välja mõelnud eriti ägedad ja praktilised auhinnad, niiet kui Sa otsid kohta (kus-sa-saad) kus pidada lapse sünnipäeva või oma või tüdrukuteõhtut, siis anna meile hoogu ja teeme ühe ägeda ürituse – esimesed kuupäevad on juba broneeritud – NIIIIII MEGA ÄGE!

Tahtsin veel kirjutada, et mul on maailma kõige toredamad, toetavamad ja andekamad pere ja sõbrad, aitäh teile, eriti Sulle, Algo! (saja)Milline elu!

Tekst ja fotod Anna Lutter

Kommenteeri

 1. Nii-nii suur rõõm Sinu pärast Anna! Oled super vinge naine!

  1. Aitäh, Kertu nii armsa tagasiside eest – õpin parimatelt 😉
   a.

 2. Kusjuures seoses põrandaga..mul tuttavad lasid ka toapõranda valada ja siis lihvida siledaks ja ilusaks. Usun et lihvimine aitaks ka Kuudi põranda värvist puhtaks ja siledaks 😛
  Aga väga äge, hakkab juba edenema 🙂

  1. Jaa, meil naabritel oli ka valatud põrand ja vahatatud pealt vist, mulle väga meeldis! Aga lihtsalt see tundub kõik nagu väga palju tolmu 😀 veel tolmu. 😀
   jjjaaaa, varsti valmis! 🙂

  2. Mina jällegi vaatasin seda värvimustrilist põrandat ja mõtlesin, et vau kui kihvt! Äkki lisada taotluslikult sinna värvipritsmeid ja “jutte” veel juurde?

   1. Jaaa! Kusjuures ma pakkusin ka seda Algole välja! 😀 Aga ta ei olnud sellets disainiimest vaimustunud 😀
    Aga äkki ma ikka siis proovin parem läbirääkija olla 😛 😀

    1. Minule ka sümaptiseeris see värvikribu. Ei tea, kuidas see suures pildis on, aga kui ülejäänud ruum on monokroomne ja lihtsate vormidega, siis võib põrnadal veidi actionit ju olla. Nii lahe, Anna, lausa lendad!

     1. Liina-Liis! Aitäh – eksperdid on rääkinud! Ülejäänd on tõesti full valge ja köök must, niiet sellesplaanis tõesti võiks vist justkui töötada!
      Aitäh kaasa elamast!
      a.

 3. Ma just ütleks, et visake neid värvilaike põrandale veelgi 🙂

  1. Haha, jep, ma pakkusin ka selle Algole välja, aga ta ei olnud sellest disainiimest vaimustatud 😀 haha, aga eks näis, millise kompromissi me leiame!

 4. Tahtsin ka öelda, et ki võimailik, siis lihvige! Äkki aitab puhtaks saada selle. Ja milline töö on tehtud!

  1. Jaa, me kindlalt proovime ja vaatme kui “hull” töö see on!
   Jaa, Algo on seal Kuudis ikka täiega pööraselt tööd teinud!

 5. Uhkusega jälgin su tähekäiku vähe kaugemalt, kohe tore oodata mis toimuma hakkab. Sul on väga tore tuhivörgustik seljataga 😍🥰

  1. Jaaa, mul on parim tiim ja kõige ägedmad kaasaelajad kaugel! 😉

 6. uskumatu töö ja entusiasm! Edu!!!! Varsti on vist nii, et Kurtna on kuulus Kuudi tõttu, ja kes sisse ei mahu, lähevad Vembu Tembumaale…

  1. 😀 hahhahaa, aitäh, Anu! See on küll väga suurusugune plaan, aga mulle meeldib! 😛