See elumuutev sündmus juhtus möödunud aasta oktoobri viimastel või novembri esimestel päevadel. Ma olin mitu nädalat järjest ööd-päevad kikilipse õmmelnud, pakkinud, meilinud, ühe silmaga jälgides, et mõlemad lapsed oleksid enamvähem toidetud ja üksteisele ohutud. Ja siis ma järsku tundsin, et ma vajan kiirelt midagi, mis mu tuju tõstaks ja motivatsiooni järgmisel kahel pöörasel töönädalal kõrgel hoiaks. Kuna kell oli juba öö ja tuju oli tõsta vaja kohe, oli selge, et Ülemiste keskusesse minna ei saa ja isegi kõik Prismad on juba kinni, rääkimata sellest, et Kiisa kaubandusühistu mõne pudeli veini väljastaks (see viimane – olgu siinkohal märgitud – oli siis nali). Niiet nagu üks normaalne eestlane kunagi läksin siis Aliexpressi. Ma ei olnud sealt kunagi midagi tellinud (sest ma arvasin, et minu pangakaardiga ei ole see võimalik, aga tegelikult tuleb paypal-i kasutamise jaoks lihtsalt internetipangas liituda “turvaliste ostude” programmiga). Olles teinud siis selle saatusliku liigutuse ja oma kaardi Aliexpressi jaoks kõlbulikuks seadistanud, olin ma valmis järgnevad kaks tundi oma elust Aliexpressile pühendama.

Aga noh, nagu ikka, “ma ainult vaatan” lõppes sellega, et ma tellisin sealt vist koku 6-7 asja. Ja nagu te eeldada võite, siis mitte Abidase tosse või Calin Kelini aluspesu vaid ikka neid asju, mis eriti rõõmsaks teevad – sisustust. Olin kursis sellega, et tõenäoliselt ei vasta saabuva paki sisu tootepildil nähtule, kuid kuna tuju vajas tõstmist, siis ei lasknud ma enda meeleolu sellel pisiasjal langetada.

Kui pakid kuu või kahe pärast saabuma hakkasid, pidin oma eelarvamustes pettuma. Ainult üks kangast kott oli natuke ebamäärane, aga kõikide teiste asjadega olin enam kui rahul, eriti arvestades eurosid, mis ma nende eest välja käisin.

Igaljuhul näitan siis, mis ma Hiinast ära tõin.

Paberkotid (LINK). Olin suht kindel, et need on ühekordsest paberist lirakad (kui selline sõna eesti keeles on), aga tegelikult on need vist vähemalt kahekordsest tugevast paberist, väljast ilusad valged, veel ilusama musta prindiga. Kotid seisavad ilusti ka tühjana püsti ja mahutavad päris palju asju. Ühe koti hinnaks 7,04 eurot.

Asi, mis oli halva kvaliteediga, on see kangast kott (LINK). Koti kangas on õhuke ja ei ole valge ja nöörid on ka koledalt kollakad. Aga samas on hiinlased ikkagi kõik õmblused kenasti sooritatud: kotil on kaks külge, põhi ja ka lahtine ava, kust asju sisse saab panna. Hind 3,22 eurot.

Üks lemmik on playpouch (LINK), sellega on hea ja kiire Pääreni väikesed Lego tükid Pelle eest ära panna, niiet max kasutusel see asi meil! Hind oli sellel peaaegu sama kõrge nagu analoogseid saab tellida näiteks Kidsdecori e-poest (LINK) või ühest teisest ägeda kaubavalikuga e-poest (LINK). Kvaliteet super, olen ka Kidsdecori omasid katsunud ja materjal / nöörid/ lukud täpselt samad. Hind hetkel 39,90 eurot, aga kui ma tellisin siis oli 31 eurot millegagi.

Tähtedega plastikust topsikud (LINK). Jällegi väga nunnud ja väga rahul. On originaalidest pisemad, aga kamapallide söömiseks sobivad väga hästi ja ma ei pea hinge kinni hoidma, et äkki keegi pillab maha. Peavad väga hästi vastu ka nõudepesumasina pesule. Piltidel suuremad A ja L on originaalid (tsau, Gerda!) ja väiksemad P ja A otse Hiinast. Ühe topsi hind 3,47 eurot.

Pilvekujuline lauamatt (LINK). Ma ei tea, miks ma ainult ühe tellisin, vist ei ole veel harjunud, et olen nüüd ema mitmele lapsele korraga, aga plaanin teise juurde tellida. Tegemist mõusalt paksu kummiga (ja ei haise kummi järgi, mida alguses kartsin. Üldse ükski asi ei eraldanud mingit ebameeldivat tööstuslikku haisu). Hind 4,45 eurot.

Ruuduline korv (LINK), oodatust suurem (ei süvenenud mõõtudesse), hoiab ilusti vormi, sangad kinnitatud tugevalt, ühesõnaga väga rahul. Hind 13.02 eurot.

Selline lugu siis juhtus minuga. Kas olete ka midagi Aliexpressist tellinud ja kuidas rahul olete?

Ja aitäh kõigile, kes eelmist postitust uutest sisustusleidudest (LINK) kommenteerisid ja motiveerisid mind seda järgmist siin kirjutama, je, te kommentaarid, mõtted ja soovitused on alati väga oodatud!

 

Fotod ja tekst Anna Lutter