Skip links

#sisuloeb. Kuidas pakkida kingitus sisukalt?

Kingituste pakkimine on minu jaoks alati teema olnud – mulle meeldib kui kõik näeb ühesugune välja ja üldse mulle lihtsalt meeldib mässata nende pakendamisega. Aga mulle on alati hästi oluline olnud ka see, mis paki sees on, kirjutasin sellest (teemal “kuidas teha ideaalset kingitust“) ühe blogipostituse ka eelmisel aastal – enne jõulu jälle hea üle vaadata ja sellel temaatikal lõin ka Solarise jõulukaunistuste konseptsiooni #sisuloeb. Eelmisel aastal mõtlesin, et olen säästlik ja pakendan kõik oma kingid kõikidesse (pakke)paberi jääkidesse. Arvasin, et nad jäävad kõik koos ikka jube ilusad – et no selline eklektiline stiil, aga pigem ei jäänud. Üldse ei jäänud. Üsna kole oli.

Seega otsustasin sellel aastal juba varakult mõtlema hakata, et kuidas see kingivärk siis lahendada ja koledust vältida. Ühel aastal olid mul üleni valged pakid koos mustade väljaprinditud (ja Picmonkeys kujundatud) sildikestega. Siis olid mul jõupaberis pakid koos minikuusepärgadega (mida sai pärast kasutada ka kaunistusena akna peal). Millega siis sellel aastal üllatada – päris keeruline, sest pakkimine on ju ikka pakkimine – juba kiviajal kasutati ikka ja jälle seda sama pakkepaberit ja teipi (good one…) – ei miskit uut… ma ei raatsi suuri kingipakke prinditud ägedatatesse pakkepaberitesse ka panna, tundub justkui raiskamine, seega ägeda mustri leidmine ei ole minu jaoks variant olnud.

Sirvi.eu saatis mulle terve hunniku ägedaid käsitöökirju ja kui neid ühel õhtul sirvima hakkasin, siis oli mu alateadvus seadistunud just sellele, et leida sealt lahendus kingipakkide pakendamisele. Ja ma leidsin! Ja nagu alati, siis mõnest ajakirjas olevast ideest sünnib mõni hoopis muu oma idee. Minu kõige lemmikum lahendus on isetehtud nahajääkidest võtmehoidja kui nimesilt. Teen neid võtmehoidjad ju kolmel advendi laupäeval Solarises, kuid mul ei olnud enne neid Joulu ajakirjas nähes kordagi pähe tulnud, et tegelt võiks ju kingi külge panna! See on raudselt see lahendus, mida ise ka selllel aastal kasutan – kombineerin seda ilmselt jõupaberiga ja väikese kuuse või eukalüpti oksaga.

Siis veel tegin ühe nimesildi soolataignast – kui sa nimesilti teha ei taha, siis soovitan lastega sellest voolida + pärast värvida, väga lahe kogupere tegevus jõuluajaks! Panin 1 dl jahu, 0,5 dl soola ja 0,5 dl vett ja jätsin lihtsalt kuivama, aga et kuivamist ja tahenemist kiirendada, siis võib ahjus küpsetada ka!
Lisaks leidsin näiteks Cardmaking and papberwork ajakirja enda vahelt väga ägedad paberid ja pildid, millest saab ka kingi külge armsa sildi meisterdada – või silt kaardiks vormistada ja see siis paki vahele pista. Niiet kodus ei pea midagi peale kääride ja liimipulga olema – isegi saab ilma liimipulgata.

Neljas idee – pakkepaelale kirjutamine tuli mul täiesti juhuslikult – pakkisin Pelle kinki, mis lasteaia jõulupeole minema pidi – nagu ikka, siis tegin seda viimasel minutil. Vaatasin, et nimi kuidagi ei sobi pakendi peale ja peaks sildi tegema väikese, väga ei viitsinud asju välja otsima hakata, ja siis korraga mõtlesin, et oh, aga prooviks kirjutada paela peale ja üsna äge jäi!
Ja viimaseks näitan ühte ülilihtsat võtet, kuidas ümmargust või ebastandartse kujuga objekti pakkida pakkepaberisse – minu juhul siis proovisin Iittala Taika Siimes sarja uut kruusi pakkida (kes sellist kingitust siis ei tahaks).

#sisuloeb ja kui sa veel ei tea, mida sinna sisse siis panna, siis üheks võimalikuks variandiks võiksid olla ka ajakirjad! Mul ei ole just liiga palju aega ajakirjade vaatamiseks ja lugemiseks, aga need ongi motivatsiooniks ja innustuseks iga kuu see aeg võtta endale!
Ja kui sa nüüd mõtled, et tahaks ka seda võtmehoidja nimesilti teha, aga töövahendeid ei ole, siis olen sellel laupäeval ja ka 21.12 Solarises töötuba läbi viimas ja ootan sind 12-14. Töötuba on tasuta!

Tekst, video ja fotod Anete Pelmas, Anna Lutter. Aitäh, Sirvi.eu, Iittala, Solaris.

Kommenteeri