Skip links

Mida kaltsukatest saab?

Eelmisest kaltsukapostitusest (LINK) on möödas väga mitukümmend kaltsuka külastust. Ehkki, tõele au andes, olen ise ka viimasel ajal nendesse järjest vähem sattunud. Kahetsusväärne on fakt, et Kurtna parim kaltsukas on juba mitu aega tagasi suletud. Ning möödunud suvel minu ja Kurtna teise taaskasutuskaupluse klienditeenidaja vahel aset leidnud intsidendi tõttu olen Kurtna teises kaltsukas ilmselt persona non grata – seega ei ole seal peale seda saatuslikku pärastlõunat käinud.

Küll aga õnnestus mul üleeelmisel nädalavahetusel käia päris mitmes Tallinna kaltsukas ning samuti külastasin Buduaari turgu (LINK). Tänu pikale tööpäevale, mida taaskasutuspoode väisates Mariaga tegime, oli ka saagikus üpris kõrge. Mitut asja on korraga lihtsam üles pildistada, seega otsustasin mõndasid oma üleeelmise laupäeva oste teiega jagada. Nagu võib arvata, siis väga palju püüdsid minu pilku beebiriided – neid on muidugi ka väga lihtne leida, sest üks harlik beebi ei suuda oma riideid ära kulutada.

DSC_5162

Body-id – Buduaari turg ja Paavli kaltsukas hinnad 1-3 eurot.
Beebipapud – Buduaari turg, hind 3,5 eurot.
T-särk – Paavli kaltsukas, hind 1 euro.
Püksid – Paavli kaltsukas, hind 2,5 eurot.

DSC_5177

Pusa – Buduaari turg, hind 2 eurot.
Teksad – Buduaari turg, hind 2 eurot.
Püksid – Buduaariturg ja Humana, hinnad 1-3 eurot.
Kampsun – Buduaari turg, hind koos alt teiste pükstega 4,5 eurot.

DSC_5163
DSC_5256

Must pusa – Paavli kaltsukas, hind 2 eurot.
Pintsaku moodi toode – Telliskivi Kirbuturg, hind 3,5 eurot.
Must-valged püksid – Buduaari turg, hind 5 eurot.
Tähekestega särk – Humana, hind 3,5 eurot.
Putukatega särk – Paavli kaltsukas, hind 3 eurot.

1
DSC_5237

Viisakas jope – Buduaari turg, hind 4 eurot.

DSC_5245
DSC_5220

Must jakk – Buduaari turg, hind 17 eurot.

DSC_5205

Hall kampsun – Buduaari turg, hind 10 eurot.

DSC_5209
DSC_5235

Uued käimad (õues läksid juba poriseks) – Buduaari turg, hind 21 eurot.

DSC_5201

Viimasel ajal olen piirdunud endiselt vanade-tuttavate kaltsukatega nagu eelpool mainitud Paavli kaltsukas (LINK), kõikvõimalikud Humanad (LINK), Telliskivi kirbuturg (LINK), Uuskasutuskeskus (LINK). Hiljuti külastasin Liivalaia tänaval esmakordselt taaskasutuskauplust nimega Repeat (LINK), selle korral sealt küll midagi ei leidnud, kuid potentsiaali oli. Kui Võrru satun, siis külastan kõiki juba vanasid kaltsukaid, mida ma seal tean, kuid eelmine kord sattusin esimest korda korda sellisesse kirbukasse nagu Tootsi Tasku (LINK), sealt sain mõned päris toredad asjad. Kas Te olete viimasel ajal mõnda uude ja põnevasse kaltsukasse sattunud?

Fotod: Anna Lutter.

Kommenteeri

 1. Väga kaunis saak! 🙂 Uusi ja põnevaid leide mul pole olnud, aga vaieldamatud lemmikud lisaks postituses mainitutele on kindlasti Viljandis Sõbralt Sõbrale (eelkõige tekstiilide osas) ja Sahtel (mööbli ja lasteriiete osas). Samas on seal Viljandis üks uskumatu koht veel, mis avatud vaid kahel päeval nädalas ja kust võib leida igasuguseid imelisi asju. Aga aadressi ega nime ma ei oskagi sellel öelda, sest kuidagi kättpidi seda oma tutvusringkondadele tutvustatakse. Eks nende väga heade kohtade puhul vist ole see ka, et neid väge suurelt välja ei reklaamitagi 🙂

  1. Aitäh, Laura!
   Hm , mulle meenub ka nüüd, et olen kunagi Tallinnas ja Tartus Sõbralt Sõbrale käinud ja olen ise ka sealt tõesti alati millegagi väljunud, aitäh meelde tuletamast, peaks uuesti ette võtma!
   Hm, see salapärane kaltsukas kõlab eriti põnevalt! Kui ilmad soojenevad, siis oleks küll tore üks käik Viljandi nooblimatesse kauplustesse ette võtta!

 2. Sa raiskasid vist nüüd ju suisa pool palka ära 😀 Päären ja Algo jäävad nälga 😀
  Aga tegelikullt on imetlusväärne, kuidas sa suudad nii ilusaid asju ja nii ilusates toonides leida!

  1. Haha, mitte poole vaid ikka terve palga, kui ma midagi tegema hakkan, siis ikka korralikult, ei ole mõtet siin poole vinnaga midagi teha. 😀