Skip links

tee ise: nupuga karbid

Kunagi kirjutasin oma armastusest pappkastide vastu (loe ja näe SIIT). See armastus ei ole sugugi raugenud, vastupidi. Seega otsustasin ühe – täiesti kanga- ja õmblusvaba – variandi veel välja pakkuda. Tundub, et kevadvõnked on ka minuni jõudnud, sest nii karpidelt endalt kui fotodelt võib leida seekord rohkelt (väga rohkelt) värvi!

DSC_2840

Vajad:
– Kaanega kingakarpi (või mõnda muud karpi)
– Pakkepaberit või mitut lehte A3 suurust paberit (sõltuvalt karbi suurusest)
– Sobivas toonis ja kujus mööblinuppu
– Pulgaliimi
– Joonlauda, pliiatsit
– Kääre
– Naasklit

DSC_2930

Tee nii:
1. Kinnita paber ümber karbi. Liimi pane vaid karbi põhjale ja sisemisele küljele: väliskülgedele jääv paber jäta liimiga katmata ja tõmba lihtsalt ühtlaselt pingule: nii ei jää karbi välimisele osale koledaid liimikortse ning tulemus jääb korrektne. Karpide katmisel paberiga ära kasuta vedelaid liime, need tekitavad liimikortse ning muudavad töö välimuse lohakaks.
2. Sarnaselt kata ka karbi kaas (kaane keskosasse ära liimi pane). Võid karbi kaane ja karbi enda katta erinevate paberitega.

DSC_2912
DSC_3202

3. Mõõda välja karbikaane keskkoht ning tee naaskliga kaande auk (naasklit hakka läbi karbikaane suuruma kaane pealmiselt poolelt – nii ei rebi naaskel ootamatult pakkepaberit puruks).
4. Kinnita tehtud auku (kaasas olnud poldiga) mööblinupp. Kui karbikaas on väga pehmest materjalist, siis tee papist väike “seib” ning aseta see kaane sisse poole kaane ja poldipea vahele.

DSC_2804

Piltidel oleva pop-up magamistoa püstitasin ühel pühapäeva hommikul oma elutuppa. Voodi koosneb diivani osadest ning raamitud kunsti hoiab tamiilide ja põrandaharja abil üleval Algo – jah, pikavarrega põrandaharjad on endilselt majapidamises tarvilikud. Lisaks Algo liimistele kätele ilmub vahetevahel kaadrisse ka üks kauaks paikseks jäänud käkakikk.

DSC_2999
DSC_2990
DSC_2796

Fotod, teostus ja stiil: Anna Lutter. Avaldatud: Kodu & Aed (LINK) Veebruar 2016

 

Kommenteeri