Skip links

tee ise: pesukorv

Üha sagedamini magamistubades nähtav avatud riidestange nõuab kasutajalt suurt distsipliini, organiseeritust ja pidevat korda. Paratamatult tekib ka kõige püüdlikuma korraarmastaja magamistoas “see tool” või voodinurk, kuhu kipuvad vahetevahel kogunema kiirelt seljast võetud tööriided või pidzaama. Selleks, et vältida ka ajutist visuaalset korralagedust, tasub magamistuppa meisterdada suur pesukorv, kuhu vajadusel aja nappuse või väsimuse korral riided visata saab. Oluline sellise korvi kasutamise juures on meeles pidada, et kui see üle ääre hakkab ajama, tuleb riided siiski kappi või stangele korrektselt tagasi panna.

DSC_3059

Teemantimustriline kangas on kunagi Humanast (LINK) 3 euro eest ostetud tekikott. Vaip Narma (LINK) ja taustal ilutsev stange on Algo kokku keevitatud. Improviseeritud magamistoa püstitasin üheks pärastlõunaks elutuppa.

Vajad:
– Suurt papitükki (hästi sobib nt televiisori pakend)
– Kangast (suurus sõltub korvi suurusest)
– Joonlauda, mõõdulinti
– Pliiatsit
– Õmblusmasinat
– Kääre
– Paberunuga
– Maalriteipi

DSC_3172

Tee nii:
1. Lõika papist välja korvi küljedetail mõõtudega 130 cm X 77 cm. Lõika papist välja ka korvi põhi raadiusega 20,5 – 20,7 cm (sõltuvalt papi paksuest – põhjadetail peab mahutuma toruks murtud küljedetaili sisse. Murra küljedetail toruks – jäta trükiga pool toru sisse poole – kui papp on väga tugev, siis astu jalgadega papi peale ning tõmba ise kätega pappi enda poole: nii hakkab detail torusse tõmbuma.
2. Ühenda maalriteibiga küljedetail toruks ning seejärel pressi põhjadetail toru sisse ning kinnita teibiga küljedetaili külge (põhjadetail peab olema tihkelt küljedetaili sees – nii aitab see papil vormi omandada ja hoida).

DSC_3185

3. Lõika kangast välja põhjadetail, mille raadius on 21-21,3 cm ning küljedetail mõõtudega 144 cm X 133 cm.
4. Ühenda õmblusmasinal küljedetail toruks (nii, et õmbled kokku 144 cm pikkused küljed) ning seejärel ühenda küljedetailile põhi. Palista küljedetaili teine äär.

DSC_3226

5. Tõmba valminud kott pappkarkassile peale ning soovi korral murra osa kangast üle pesukorvi ääre tagasi. Kui plaanid pesukorvi täidetuna pidevalt tõstma hakata, siis kinnita põhi küljedetaili külge ka papinaelu või tugevat liimi kasutades.

DSC_3087
DSC_3138

Fotod, teostus ja stiil: Anna Lutter. Avaldatud: Kodu & Aed (LINK) Veebruar 2016

Kommenteeri