Skip links

tee ise: vöötatud raamid

Ülesvõtteid möödunud sõbrapäeva emotsioonidest ja tähistamistest on tore – vahelduseks digitaalsele maailmale – seinale füüsiliselt välja panna. Fotod võib välja printida otse oma koduprinterist, kuid tasuks jälgida, et kasutad head paberit ning valiksid printimisseadetest „fotoprogrammi“ see annab kvaliteedile ja lõpptulemusele palju juurde. Minu vöötatud fotod traditsiooniliselt monokroomses gammas. Nende printimisel tasub fotod esmalt mõnes töötlusprogrammiks must-valgeks redigeerida ning seejärel nö värviliselt välja printida – tuleb palju parem.

DSC_1733

Vajad:
– ümmargust plekk-karbi kaant (näiteks tühjaks saanud kommide või küpsiste karbid) (3 tk)
– tumedaid, peenikesi püksirihmasid (3 tk)
– tugevale paberile (foto või joonestuspaber) prinditud fotosid (vastavalt karbi kaante suurusele) (3 tk)
– musta spreivärvi
– 3 kruvi (ja vajadusel tüüblid) seina kinnitamiseks
– sirklit
– naasklit või suuremat nõela
– kääre
– joonlauda
– eemaldatavat kleepmassi (tahvlinäts)
– kahepoolset kleeplinti
– plastiliini

DSC_1427

Tee nii: 
1. Värvi (võimalusel välitingimustes) plekk-karpide kaaned musta spreivärviga üle. Jälgi, et kaetud saaksid ka kaante ääred. Vajadusel kanna värvi kaantele mitu kihti.
2. Lõikae fotod ringi kujuliseks – ringide diameetri mõõtmisel lähtu kaane sees olevast süvendist – foto võiks täpselt mahtuda süvendi sisse – nii ei jää foto ääred lokkima ning plekk-karbi kaane must äär jääb efektselt paistma.

DSC_1451
3. Ringikujuliseks lõigatud fotode taha aseta tihedalt hästi väikesed tükid kleepmassi (terve ringi ääre ulatuses) ning seejärel kinnita foto plekkarbi kaane keskele. Kasutades fotode kinnitamiseks kaantele kleepmassi saate fotosid lihtsalt vahetada ning samuti ei ole ohtu, et fotodele jääksid liimivoldid.

DSC_1631
4. Aseta vöö ümber kaane, vajadusel lõigake vööd lühemaks ning tee naaskliga juurde lisaauke nii, et vöö jääks ümber kaane ilusti hoidma.
5. Kui vöö ei taha ümber kaane hästi püsida, siis pane mõnda kohta kaane servale kahepoolset teipi ning suru siis vöö kaane külge kinni. Jälgi, et vöö pandlaosa jääks planeeritavast riputuskohast natuke paremale või vasakule.
6. Suru karbikaane taha, kaane alumisse osasse plastillini, see teeb selle raskemaks ning nii jääb vöö rippudes ilusti vormi hoidma.

DSC_1640
7. Planeeri ning märki piltide riputamiseks sobivad kohad ning (vajadusel kasutades tüübleid) kinnita riputamiseks kruvid seina.
8. Riputa pildid vööde abil seinale.

DSC_1712

DSC_1669

Fotod, teostus ja stiil: Anna Lutter. Avaldatud: Kodu & Aed (LINK) Jaanuar 2016

Kommenteeri

  1. Aitäh – no nüüd ma tean, mida ma nende üleliigsete plekk-karpide ja poolveidrate vöödega peale hakkan! ilus-ilus!